Dzień 1
Spotykamy się na Lotnisku Chopina w Warszawie i wylatujemy do Mongolii.
Dzień 2
Przylatujemy do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Załatwiamy niezbędne formalności i udajemy się na typowo mongolski posiłek. Przed południem zwiedzamy klasztor Gandan, będący najważniejszym ośrodkiem buddyjskim w kraju i słynący m.in. z 26-cio metrowej wysokości posągu bodhisattwy Awalokiteśwary. Po południu ruszamy samochodami do Parku Narodowego Tereldż. Już tego dnia mamy pierwszy kontakt z mongolskimi krajobrazami, świętymi kopcami owoo i codziennym życiem mieszkańców stepu. Nocleg w jurtach.
Dzień 3-7
Zaczynamy rajd konny przez malownicze doliny, góry i przełęcze Parku Narodowego Tereldż słynącym z ciekawych formacji skalnych oraz bogactwa przyrodniczego. Trasa wiedzie zróżnicowanym terenem – szerokimi „galopowymi” stepami, przez meandrujące strumienie, czasem w lesie, a także górskimi ścieżkami. Odwiedzamy pasterskie jurty, gdzie skosztujemy słynnej herbaty z mlekiem i solą, wyrabianych na miejscu serów i innych przysmaków mongolskiej kuchni. Dodatkowe posiłki przyrządzamy wspólnie. Cztery noce śpimy w jurtach, a jedną w namiotach.
Trasa i charakter rajdu opracowane są tak, że mogą w nim uczestniczyć także początkujący jeźdźcy. Nie oznacza to jednak, że cały czas poruszamy się stępa. Grupa doświadczonych jeźdźców pod okiem przewodnika może galopować przodem, zaś mniej zaawansowani początkowo podążają wraz z drugim przewodnikiem i końmi jucznymi wolniejszym tempem, a jak poczują się na siłach, ruszają coraz szybciej. Nie jest to rajd tylko dla wytrawnych jeźdźców, choć ci na pewno nie będą narzekać na brak emocji. Dosiadamy koni mongolskich – jednej z najstarszych udomowionych ras. Są one spokojne i dobrze chodzą w zastępie. Wielkością, budową, wytrzymałością i charakterem przypominają one znane nam hucuły. Każdego dnia spędzamy w siodle około 5-7 godzin z przerwami. Towarzyszą nam sprawdzeni i doświadczeni lokalni przewodnicy, a cały nasz ekwipunek transportują dodatkowe juczne konie.
Dzień 8
Rano wyjeżdżamy do Ułan Bator. Zatrzymujemy się w hostelu turystycznym w centrum miasta. Po południu zwiedzamy Muzeum Narodowe Mongolii. Prezentuje ono kulturę, sztukę i życie ludzi wielkiego stepu na przestrzeni setek lat. Zobaczymy bogate kolekcje tradycyjnych ubrań, broni, przedmiotów religijnego i codziennego użytku. Przespacerujemy się po Placu Czyngis-chana, a potem wybierzemy się na zakupy pamiątek. Wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji w restauracji.
Dzień 9
Wcześnie rano ruszamy na lotnisko i opuszczamy Mongolię. Wieczorem przylatujemy do Warszawy.