> Strona główna / Artykuły / O Bajkale w Szklarskiej Porębie
2018-05-28 14:37:57
O Bajkale w Szklarskiej Porębie
Kolejna opowieść o Bajkale już 30 maja! Zapraszamy do Chaty Izerskiej w Szklarskiej Porębie.

W najbliższą środę, 30 maja kolejna szansa na wysłuchanie inspirującej opowieści o Bajkale - najstarszym, najgłębszym, najczystszym i najbardziej niesamowitym jeziorze świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów...

 
Zapraszamy na wspólną wyprawę nad „Święte Morze Syberii”, w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy najpiękniejsze zakątki Przybajkala, ruszymy w dzikie góry i poznamy kilku niezwykłych ludzi.
 
Prelegent: Małgorzata Ciepła
 
Po Rosji podróżuje od 13 lat, kiedy to pierwszy raz pociągiem dojechała na Kaukaz, żeby wejść na najwyższy szczyt tego kraju. Od tego czasu przemierzyła Rosję od Murmańska na Północy, przez całą Syberię, aż po Kamczatkę na wschodzie. Wielokrotnie jeździła Koleją Transsyberyjską prowadząc grupy turystyczne. Najwięcej czasu spędza nad Bajkałem, fotografując to niezwykłe jezioro, zarówno latem, jak i zimą. Obecnie zajmuje się organizacją wyjazdów do Rosji w biurze podróży Szerokie Tory. 
 
Pokaz odbędzie się w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie (ul. Piastowska 32) - wstęp wolny!
© Szerokie Tory 2013 | All Rights Reserved
Designed & Developed insidedreams