> Strona główna / Wyszukiwarka wypraw / Petersburg - Moskwa (samolotem)
Petersburg - Moskwa (samolotem)
Rosja wczoraj i dziś
Zapraszamy na 8-dniową wycieczkę, która pozwoli zobaczyć najważniejsze miejsca europejskiej części Rosji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Sankt Petersburga, spacery wśród zabytkowych gmachów "północnej stolicy" oraz wizyty w pobliskich pałacach-rezydencjach. Następnie zabierzemy Państwa do Nowogrodu Wielkiego - pełnego zabytków miasta, w którym swój początek wzięła historia państwa rosyjskiego. Program zwiedzania Moskwy obejmuje Kreml, Plac Czerwony, świątynię Chrystusa Zbawiciela oraz wiele mniej znanych miejsc i obiektów w rosyjskiej stolicy.
 
 
Oferta ważna do 31.07.2018 r.
 
WYCIECZKA POTWIERDZONA WE WSZYSTKICH DOSTĘPNYCH TERMINACH!
 
 
 
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Petersburga. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie Pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową.  Powrót  do Sankt Petersburga. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. Obiadokolacja. Dla chętnych program – przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „poczęstunek rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.
 
Dzień 3
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Po południu rejs stateczkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto-muzeum bogate w architekturę z XI-XVII wieku, m.in.: stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Przejazd autokarem przez biznesowe dzielnice Moskwy oraz nowoczesne centrum wielkiej rosyjskiej metropolii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 6
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, soboru Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), Mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 7
Śniadanie. Przejazd metrem na ciąg dalszy zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberże i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
 
Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.
 
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 

Pobierz wersję do druku (PDF)


Największe atrakcje
 • niepowtarzalna atmosfera Sankt Peterburga
 • zwiedzanie zabytków "Wenecji Północy"
 • wizyta w pałacach w Peterhofie i Carskim Siole
 • pełen zabytków Nowogród Wielki
 • zwiedzanie Kremla, Placu Czerwonego i innych zabytków Moskwy
 • objazdowa wycieczka po rosyjskiej stolicy
Cena
4799 PLN + 0 EUR
Terminy
24.07 - 31.07.2018
14.08 - 21.08.2018
09.09 - 16.09.2018
Cena zawiera
 • przeloty samolotami rejsowymi
 • opłaty lotniskowe i paliwowe
 • 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta/pilota
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30 000 €, NNW 15 000 zł, bagaż 1 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera
 • dopłaty do wizy rosyjskiej 400 PLN
 • pakietu do realizacji programu: 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery, komunikacja miejska, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
 • dopłaty do przedstawienia folklorystycznego w Pałacu Mikołajewskim: 45 EUR (fakultatywnie)
 • dopłaty do pokoju 1-os.: 700 PLN
Zobacz także

© Szerokie Tory 2013 | All Rights Reserved
Designed & Developed insidedreams