MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

MADERA

MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

O podróży

Wyspa wiecznej wiosny, kraina oszałamiająca bujną, intensywną zielenią oraz zachwycającymi pejzażami wulkanicznych gór i klifowych wybrzeży oceanu. Krajobrazy zapraszające do wędrówek, obcowania z przyrodą i chłonięcia otaczającego piękna. Taka właśnie jest Madera - wyspa, na której chcemy z Wami spędzić aktywnie czas, nasycić się widokami, zajrzeć w miejsca nieoczywiste, spróbować nowych smaków i aromatów oraz doświadczyć ciekawych spotkań.

Przed nami

 • bujna zieleń krajobrazów Madery
 • wędrówki najpiękniejszymi szlakami
 • niesamowite wulkaniczne wybrzeżą
 • uroki Funchal - stolicy Madery
 • okazje do spróbowania miejscowych dań i trunków
 • kąpiele w wulkanicznych basenach
 • plażowanie nad brzegami Atlantyku
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.

Program podróży

Dzień 1
Przelot i spacer po centrum Funchal
Dzień 1 - Przelot i spacer po centrum Funchal
Wycieczka na Maderę.

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Funchal. Transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu. Następnie ruszymy na przechadzkę wśród zabytkowej zabudowy Funchal i wybierzemy się do nadmorskiego parku. Wieczorem pójdziemy na wąziutką ulicę de Santa Maria, która skupia knajpki z najlepszym wyborem ponchy z marakui - najsłynniejszego drinku z Madery.

Wyżywienie -
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 2
Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Dzień 2 - Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pójdziemy na lokalne targowisko - zobaczymy wielki wybór miejscowych owoców i poznamy różne odmiany marakui oraz zajrzymy do działu rybnego z wielkimi tuńczykami i bogactwem owoców morza. Nie zabraknie też czasu na filiżankę aromatycznej kawy. Następnie pojedziemy mikrobusem na wschodni kraniec Madery, by tam ruszyć na trekking po smaganym oceanicznymi wiatrami półwyspie Sao Lorenco. Będziemy wędrować po porośniętych skąpą roślinnością wzniesieniach i podziwiać widowiskowe klify zbudowane z wulkanicznych skał. W drodze powrotnej przystanki w urokliwych nadmorskich miejscowościach Canical i Machico. Powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 3
Ogród botaniczny i klify Madery
Dzień 3 - Ogród botaniczny i klify Madery
Wycieczka na Maderę.

Od rana pojedziemy kolejką linową do pełnego uroku ogrodu botanicznego w Funchal. Tam damy się porwać kolorom i aromatom róż, kamelii, ziół i wszelkich innych roślin Wyspy Wiecznej Wiosny. Po wyjściu z krainy przedziwnych liści, kwiatów oraz orientalnych altanek przeżyjemy jedyną w swoim rodzaju przygodę: zjazd na drewnianych saniach po stromych asfaltowych ulicach Funchal. Następnie pojedziemy na południowo-zachodnie wybrzeże Madery. Udamy się na Przylądek Girao, by spojrzeć w bezkres Atlantyku z klifu o wysokości 580 metrów! Zejdziemy też stromą ścieżką do Calhau da Lapa - odciętej od świata zatoczki, słynącej z najczystszej wody na Maderze. Wieczorem powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 4
Lasy, wulkany i kąpiele
Dzień 4 - Lasy, wulkany i kąpiele
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pożegnamy się z Funchal i ruszamy na północne wybrzeża Madery. Po drodze zatrzymamy się na godzinną wędrówkę po reliktowym lesie wawrzynolistnym. Następnie odwiedzimy fascynujące Centrum Wulkanizmu, które odkryje tajemnice powstania i uformowania się krajobrazów Madery. Po południu czeka nas wizyta w Porto Moniz i kąpiele w naturalnych lawowych basenach z oceaniczną wodą. Przed wieczorem dojedziemy do nadmorskiej osady Ponta Delgada - tam zakwaterowanie, kolacja i czas na kontemplowanie bezkresu oceanu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 5
Trekking na płaskowyżu
Dzień 5 - Trekking na płaskowyżu
Wycieczka na Maderę.

Tego dnia pojedziemy zobaczyć centralną część wyspy - wysoko wzniesiony płaskowyż z krajobrazami przypominającymi wnętrze Islandii. Tam ruszymy na trekking po lewadzie 25 Źródeł - jednym z najpiękniejszych szlaków pieszych na Maderze. W Achadas da Cruz zjedziemy kolejką linową z ponad 400-metrowego klifu na wąską nadmorską terasę, gdzie miejscowi uprawiają ogródki warzywne. My ruszamy na spacer wzdłuż oceanu ścieżką, ponad którą dominują potężne wulkaniczne skały o fascynującej strukturze. Wieczorem powrót do Ponta Delgada i okazja, by spróbować wyśmienite maderskie małże z grilla.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 6
Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Dzień 6 - Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu wyjazd na trekking po górach Madery. Naszym celem będzie Pico do Ruivo - najwyższy szczyt wyspy. Malowniczy szlak prowadzi pośród wulkanicznych krajobrazów okolicznych grzbietów górskich, a z góry o wysokości 1862 m n.p.m. roztacza się oszałamiający widok na góry, wybrzeża, nadmorskie miejscowości i wody otaczającego nas Atlantyku. W drodze powrotnej przystanek w Porto da Cruz - spacer wokół górzystego półwyspu i czas na kąpiele w nadmorskich basenach. Powrót na nocleg do Ponta Delgada.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 7
Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Dzień 7 - Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Wycieczka na Maderę.

Wolne przedpołudnie na leniuchowanie, spacery po Ponta Delgada czy pływanie w basenie z wodą oceaniczną. Po południu wybierzemy się na wędrówkę rzadko uczęszczaną ścieżką wzdłuż wybrzeża pomiędzy sąsiednimi wioskami: Boaventura i Sao Jorge. Przed wieczorem trafimy do Seixal - tam czas na relaks na popularnej wśród mieszkańców czarnej, piaszczystej plaży.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 8
Powrót do Polski
Dzień 8 - Powrót do Polski
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu na jednej z maderskich plaż pożegnanie z Wyspą Wiecznej Wiosny. Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy. Zakończenie wyjazdu na Lotnisku im. Chopina.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów

Uwagi:

Warunkiem pozwalającym podróżować po Maderze jest posiadanie certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 albo wyniku negatywnego testu PCR.

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
19-26.10.2021
ostatnie miejsca na zapytanie
3900PLN
13-20.11.2021
dużo wolnych miejsc
3900PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania zgodnie z programem (S - śniadanie)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotel 3* w Funchal, pensjonat w Ponta Delgada (pokoje 2-os., wspólne łazienki)

Transport
Transport:

 • mikrobusem

Inne
Inne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych (ok. 1300 PLN)
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 100 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelu: 1150 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Agnieszka Cybulska

Tegoroczne wakacje spędziłam z przyjaciółmi w Mongolii i nad Bajkałem w Rosji. Zazwyczaj planujemy całość wyjazdu samodzielnie, ale tym razem ze względu na specyfikę miejsc docelowych (szczególnie Mongolii, gdzie poruszać się samodzielnie nie sposób) zdecydowaliśmy się na pomoc biura Szerokie Tory. I to był strzał w przysłowiową dziesiątkę! Wszystko przebiegło perfekcyjnie. Chociaż nie mieliśmy pilota z biura to i tak cały czas czuliśmy się zaopiekowani. Jak miał na nas czekać kierowca to czekał. Jak inna grupa z biura była w pobliżu to mogliśmy do nich dołączyć. Jak przewodniczka w Mongolii miała nagły przypadek woreczka żółciowego, to już kolejnego poranka dołączyła do nas jej zastępczyni. Dodatkowo widać i czuć, że biuro się zna i kocha te kierunki. Pani Alicja zawsze cierpliwie służyła dobrą radą i wskazywała co ciekawego można zobaczyć czy smacznego zjeść. Polecam bardzo gorąco!!! I dziękuję!!!

Opinie naszych klientów

Tomasz Murawiew

Pomogli nam zorganizować bilety i wizy. Dzielili sie mądrymi sugestiami. Bardzo fajni godni zaufania.

Opinie naszych klientów

Aleksandra Marynowska Wyrembelska

Zdecydowanie polecam! Ludzie z pasją i zamiłowaniem do podróży... Dużo podróżuję ale wyprawa z Szerokimi Torami jest zawsze wyjątkowa bo piloci maja ogromna wiedzę i doświadczenie... Marzę o kolejnej wyprawie :)

Opinie naszych klientów

Joanna Olejnik

Bardzo dobre biuro podróży. Polecam wszystkim! Wyprawy nad Bajkał nie da się zapomnieć.

Opinie naszych klientów

Adam Liduk

Szerokie Tory, to nieocenione źródło informacji, a Pani Alicja jest osobą o szczególnej cierpliwości i rzetelności w odpowiadaniu na moje pytania. Zdecydowanie polecam.

Opinie naszych klientów

Joanna Feil

Dużo jeżdżę. W różne miejsca. Na zorganizowane wycieczki, samodzielnie też. Mam skalę porównawczą. Z czystym sumieniem stwierdzam, że wyjazd z biurem Szerokie Tory jest jednym z najlepszych, na których byłam. Perfekcyjnie przygotowany, doskonale poprowadzony. Z całego serca polecam. Już mam zarezerwowane dwa następne wyjazdy z nimi 🙂:)

;