MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

MADERA

MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

O podróży

Wyspa wiecznej wiosny, kraina oszałamiająca bujną, intensywną zielenią oraz zachwycającymi pejzażami wulkanicznych gór i klifowych wybrzeży oceanu. Krajobrazy zapraszające do wędrówek, obcowania z przyrodą i chłonięcia otaczającego piękna. Taka właśnie jest Madera - wyspa, na której chcemy z Wami spędzić aktywnie czas, nasycić się widokami, zajrzeć w miejsca nieoczywiste, spróbować nowych smaków i aromatów oraz doświadczyć ciekawych spotkań.

Przed nami

 • bujna zieleń krajobrazów Madery
 • wędrówki najpiękniejszymi szlakami
 • niesamowite wulkaniczne wybrzeżą
 • uroki Funchal - stolicy Madery
 • okazje do spróbowania miejscowych dań i trunków
 • kąpiele w wulkanicznych basenach
 • plażowanie nad brzegami Atlantyku
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.

Program podróży

Dzień 1
Przelot i spacer po centrum Funchal
Dzień 1 - Przelot i spacer po centrum Funchal
Wycieczka na Maderę.

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Funchal. Transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu. Następnie ruszymy na przechadzkę wśród zabytkowej zabudowy Funchal i wybierzemy się do nadmorskiego parku. Wieczorem pójdziemy na wąziutką ulicę de Santa Maria, która skupia knajpki z najlepszym wyborem ponchy z marakui - najsłynniejszego drinku z Madery.

Wyżywienie -
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 2
Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Dzień 2 - Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pójdziemy na lokalne targowisko - zobaczymy wielki wybór miejscowych owoców i poznamy różne odmiany marakui oraz zajrzymy do działu rybnego z wielkimi tuńczykami i bogactwem owoców morza. Nie zabraknie też czasu na filiżankę aromatycznej kawy. Następnie pojedziemy mikrobusem na wschodni kraniec Madery, by tam ruszyć na trekking po smaganym oceanicznymi wiatrami półwyspie Sao Lorenco. Będziemy wędrować po porośniętych skąpą roślinnością wzniesieniach i podziwiać widowiskowe klify zbudowane z wulkanicznych skał. W drodze powrotnej przystanki w urokliwych nadmorskich miejscowościach Canical i Machico. Powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 3
Ogród botaniczny i klify Madery
Dzień 3 - Ogród botaniczny i klify Madery
Wycieczka na Maderę.

Od rana pojedziemy kolejką linową do pełnego uroku ogrodu botanicznego w Funchal. Tam damy się porwać kolorom i aromatom róż, kamelii, ziół i wszelkich innych roślin Wyspy Wiecznej Wiosny. Po wyjściu z krainy przedziwnych liści, kwiatów oraz orientalnych altanek przeżyjemy jedyną w swoim rodzaju przygodę: zjazd na drewnianych saniach po stromych asfaltowych ulicach Funchal. Następnie pojedziemy na południowo-zachodnie wybrzeże Madery. Udamy się na Przylądek Girao, by spojrzeć w bezkres Atlantyku z klifu o wysokości 580 metrów! Zejdziemy też stromą ścieżką do Calhau da Lapa - odciętej od świata zatoczki, słynącej z najczystszej wody na Maderze. Wieczorem powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 4
Lasy, wulkany i kąpiele
Dzień 4 - Lasy, wulkany i kąpiele
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pożegnamy się z Funchal i ruszamy na północne wybrzeża Madery. Po drodze zatrzymamy się na godzinną wędrówkę po reliktowym lesie wawrzynolistnym. Następnie odwiedzimy fascynujące Centrum Wulkanizmu, które odkryje tajemnice powstania i uformowania się krajobrazów Madery. Po południu czeka nas wizyta w Porto Moniz i kąpiele w naturalnych lawowych basenach z oceaniczną wodą. Przed wieczorem dojedziemy do nadmorskiej osady Ponta Delgada - tam zakwaterowanie, kolacja i czas na kontemplowanie bezkresu oceanu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 5
Trekking na płaskowyżu
Dzień 5 - Trekking na płaskowyżu
Wycieczka na Maderę.

Tego dnia pojedziemy zobaczyć centralną część wyspy - wysoko wzniesiony płaskowyż z krajobrazami przypominającymi wnętrze Islandii. Tam ruszymy na trekking po lewadzie 25 Źródeł - jednym z najpiękniejszych szlaków pieszych na Maderze. W Achadas da Cruz zjedziemy kolejką linową z ponad 400-metrowego klifu na wąską nadmorską terasę, gdzie miejscowi uprawiają ogródki warzywne. My ruszamy na spacer wzdłuż oceanu ścieżką, ponad którą dominują potężne wulkaniczne skały o fascynującej strukturze. Wieczorem powrót do Ponta Delgada i okazja, by spróbować wyśmienite maderskie małże z grilla.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 6
Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Dzień 6 - Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu wyjazd na trekking po górach Madery. Naszym celem będzie Pico do Ruivo - najwyższy szczyt wyspy. Malowniczy szlak prowadzi pośród wulkanicznych krajobrazów okolicznych grzbietów górskich, a z góry o wysokości 1862 m n.p.m. roztacza się oszałamiający widok na góry, wybrzeża, nadmorskie miejscowości i wody otaczającego nas Atlantyku. W drodze powrotnej przystanek w Porto da Cruz - spacer wokół górzystego półwyspu i czas na kąpiele w nadmorskich basenach. Powrót na nocleg do Ponta Delgada.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 7
Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Dzień 7 - Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Wycieczka na Maderę.

Wolne przedpołudnie na leniuchowanie, spacery po Ponta Delgada czy pływanie w basenie z wodą oceaniczną. Po południu wybierzemy się na wędrówkę rzadko uczęszczaną ścieżką wzdłuż wybrzeża pomiędzy sąsiednimi wioskami: Boaventura i Sao Jorge. Przed wieczorem trafimy do Seixal - tam czas na relaks na popularnej wśród mieszkańców czarnej, piaszczystej plaży.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Ponta Delgada

Dzień 8
Powrót do Polski
Dzień 8 - Powrót do Polski
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu na jednej z maderskich plaż pożegnanie z Wyspą Wiecznej Wiosny. Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy. Zakończenie wyjazdu na Lotnisku im. Chopina.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów

Uwagi:

Warunkiem pozwalającym podróżować po Maderze jest posiadanie certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 albo wyniku negatywnego testu PCR.

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
19-26.04.2022
dużo wolnych miejsc
3900PLN
26.04-03.05.2022
dużo wolnych miejsc
3900PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania zgodnie z programem (S - śniadanie)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotel 3* w Funchal, pensjonat w Ponta Delgada (pokoje 2-os., wspólne łazienki)

Transport
Transport:

 • mikrobusem

Inne
Inne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych (ok. 1300 PLN)
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 100 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelu: 1150 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Alicja Azulewicz

Pierwszy raz pojechałam z „Szerokimi Torami”na Maderę ( znałam wcześniej to biuro z publikacji w internecie, bo interesowałam się koleją transsyberyjską), przewodnik Jędrzej, człowiek o wielu talentach ( wiedza o terenie, znajomość języków obcych, kierowca, super organizator trekkingu, umiejętnie przewidywał różne sytuacje , miły i pomocny choć grupa z różnych stron Polski i różne charaktery to dzięki niemu zgrana była wyśmienicie, itd,itd),doskonale poprowadził „grupę maderską” w dniach 19-26 października 2021. Pani Alicja szefowa biura z wielką troską traktowała uczestników przed wyjazdem, liczne e-maile informujące, przypominające, zapoznające z programem,druki informujące, a nawet częściowo wypełnione dla ułatwienia związane i wymagane w związku z covidem, e-maile z ciekawostkami dotyczącymi Madery, informacje co należy zabrać, jak się przygotować, ile euro wziąć, dokładnie wszystko napisane i opisane. Tuż przed wyjazdem jeszcze osobisty telefon do każdego, to naprawdę było miłe i czułam się taka zaopiekowana , wiedziałam, że właścicielom Szerokich Torów zależy na uczestnikach. Polecam to biuro każdemu komu zależy na bardzo dobrze przygotowanej i zrealizowanej szeroko pojętej aktywności! 😃

Opinie naszych klientów

Aleksandra Marynowska Wyrembelska

Zdecydowanie polecam! Ludzie z pasją i zamiłowaniem do podróży... Dużo podróżuję ale wyprawa z Szerokimi Torami jest zawsze wyjątkowa bo piloci maja ogromna wiedzę i doświadczenie... Marzę o kolejnej wyprawie :)

Opinie naszych klientów

Roman

To już trzy lata jak byłem z Waszym biurem nad Bajkałem. Wtedy to był mój prezent na 70-te moje urodziny. Zostały miłe wspomnienia, do których stale powracam. PS. Jeszcze mam nasiona limby, z których robię Limbówkę.

Opinie naszych klientów

Aleksandra Sędor

Organizacja, atmosfera, przygoda!

Opinie naszych klientów

Kasia Murawiew

Korzystaliśmy z pomocy Szerokich Torów podczas naszego wyjazdu nad Bajkał. Profesjonalnie i kompetentnie, polecamy!

Opinie naszych klientów

Tomasz Murawiew

Pomogli nam zorganizować bilety i wizy. Dzielili sie mądrymi sugestiami. Bardzo fajni godni zaufania.

;