MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

MADERA

MADERA

Aktywna podróż na wyspę wiecznej wiosny

O podróży

Wyspa wiecznej wiosny, kraina oszałamiająca bujną, intensywną zielenią oraz zachwycającymi pejzażami wulkanicznych gór i klifowych wybrzeży oceanu. Krajobrazy zapraszające do wędrówek, obcowania z przyrodą i chłonięcia otaczającego piękna. Taka właśnie jest Madera - wyspa, na której chcemy z Wami spędzić aktywnie czas, nasycić się widokami, zajrzeć w miejsca nieoczywiste, spróbować nowych smaków i aromatów oraz doświadczyć ciekawych spotkań.

Przed nami

 • bujna zieleń krajobrazów Madery
 • wędrówki najpiękniejszymi szlakami
 • niesamowite wulkaniczne wybrzeża
 • uroki Funchal - stolicy Madery
 • okazje do spróbowania miejscowych dań i trunków
 • kąpiele w wulkanicznych basenach
 • plażowanie nad brzegami Atlantyku
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.
Wycieczka na Maderę.

Program podróży

Dzień 1
Przelot i spacer po centrum Funchal
Dzień 1 - Przelot i spacer po centrum Funchal
Wycieczka na Maderę.

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Funchal. Transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu. Następnie ruszymy na przechadzkę wśród zabytkowej zabudowy Funchal i wybierzemy się do nadmorskiego parku. Wieczorem pójdziemy na wąziutką ulicę de Santa Maria, która skupia knajpki z najlepszym wyborem ponchy z marakui - najsłynniejszego drinku z Madery.


Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 2
Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Dzień 2 - Wędrówka po klifach Sao Lorenco
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pójdziemy na lokalne targowisko - zobaczymy wielki wybór miejscowych owoców i poznamy różne odmiany marakui oraz zajrzymy do działu rybnego z wielkimi tuńczykami i bogactwem owoców morza. Nie zabraknie też czasu na filiżankę aromatycznej kawy. Następnie pojedziemy mikrobusem na wschodni kraniec Madery, by tam ruszyć na trekking po smaganym oceanicznymi wiatrami półwyspie Sao Lorenco. Będziemy wędrować po porośniętych skąpą roślinnością wzniesieniach i podziwiać widowiskowe klify zbudowane z wulkanicznych skał. W drodze powrotnej przystanki w urokliwych nadmorskich miejscowościach Canical i Machico. Powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 3
Ogród botaniczny i klify Madery
Dzień 3 - Ogród botaniczny i klify Madery
Wycieczka na Maderę.

Od rana pojedziemy kolejką linową do pełnego uroku ogrodu botanicznego w Funchal. Tam damy się porwać kolorom i aromatom róż, kamelii, ziół i wszelkich innych roślin Wyspy Wiecznej Wiosny. Po wyjściu z krainy przedziwnych liści, kwiatów oraz orientalnych altanek przeżyjemy jedyną w swoim rodzaju przygodę: zjazd na drewnianych saniach po stromych asfaltowych ulicach Funchal. Następnie pojedziemy na południowo-zachodnie wybrzeże Madery. Udamy się na Przylądek Girao, by spojrzeć w bezkres Atlantyku z klifu o wysokości 580 metrów! Zejdziemy też stromą ścieżką do Calhau da Lapa - odciętej od świata zatoczki, słynącej z najczystszej wody na Maderze. Wieczorem powrót na nocleg do Funchal.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Funchal

Dzień 4
Lasy, widoki i kąpiele
Dzień 4 - Lasy, widoki i kąpiele
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu pożegnamy się z Funchal i ruszymy na północne wybrzeża Madery. Po drodze odbijemy na punkt widokowy Eira do Serrado, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Dolinę Zakonnic i wulkaniczne grzbiety gór Madery. Zatrzymamy się też na godzinną wędrówkę po reliktowym lesie wawrzynolistnym. Po południu jedziemy do pięknie położonej nad brzegiem Atlantyku miescowości Porto Moniz. Tam zakwaterowanie, kolacja i czas kąpiele w naturalnych lawowych basenach z oceaniczną wodą.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Porto Moniz

Dzień 5
Trekking na płaskowyżu
Dzień 5 - Trekking na płaskowyżu
Wycieczka na Maderę.

Tego dnia pojedziemy zobaczyć centralną część wyspy - wysoko wzniesiony płaskowyż z krajobrazami przypominającymi wnętrze Islandii. Tam ruszymy na trekking po lewadzie 25 Źródeł - jednym z najpiękniejszych szlaków pieszych na Maderze. W Achadas da Cruz zjedziemy kolejką linową z ponad 400-metrowego klifu na wąską nadmorską terasę, gdzie miejscowi uprawiają ogródki warzywne. My ruszamy na spacer wzdłuż oceanu ścieżką, ponad którą dominują potężne wulkaniczne skały o fascynującej strukturze. Wieczorem powrót do Porto Moniz i okazja, by spróbować wyśmienite maderskie małże z grilla.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Porto Moniz

Dzień 6
Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Dzień 6 - Zdobywamy najwyższy szczyt Madery
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu wyjazd na trekking po górach Madery. Naszym celem będzie Pico do Ruivo - najwyższy szczyt wyspy. Malowniczy szlak prowadzi pośród wulkanicznych krajobrazów okolicznych grzbietów górskich, a z góry o wysokości 1862 m n.p.m. roztacza się oszałamiający widok na góry, wybrzeża, nadmorskie miejscowości i wody otaczającego nas Atlantyku. W drodze powrotnej przystanek w Santanie na zwiedzanie tradycyjnych maderskich chat i zakup pamiątek. Odwiedzimy także Porto da Cruz - tam pospacerujemy wokół górzystego półwyspu i będziemy mieli czas na kąpiele w nadmorskich basenach. Powrót na nocleg do Porto Moniz.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Porto Moniz

Dzień 7
Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Dzień 7 - Wypoczynek i spacer od wsi do wsi
Wycieczka na Maderę.

Wolne przedpołudnie na leniuchowanie, spacery po Porto Moniz i kąpiele w wulkanicznych basenach. Po południu wybierzemy się do Ponty Delgady - tam zwiedzanie kościoła Dobrego Jezusa. Następnie ruszamy na wędrówkę rzadko uczęszczaną ścieżką wzdłuż wybrzeża pomiędzy sąsiednimi wioskami: Boaventura i Arco Sao Jorge. Przed wieczorem trafimy do Seixal - tam czas na relaks na popularnej wśród mieszkańców czarnej, piaszczystej plaży.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Porto Moniz

Dzień 8
Powrót do Polski
Dzień 8 - Powrót do Polski
Wycieczka na Maderę.

Po śniadaniu na jednej z maderskich plaż pożegnanie z Wyspą Wiecznej Wiosny. Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy. Zakończenie wyjazdu na Lotnisku im. Chopina.

Wyżywienie śniadanie

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów
  Pobierz opis tras pieszych

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Ceny biletów lotniczych mogą bardzo się różnić w zależności od terminu i miejsca wylotu.

Cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
20-27.04.2024
termin i cena na zapytanie
4800PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania zgodnie z programem (S – śniadanie)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotel 3* w Funchal, pensjonat w Porto Moniz (pokoje 2-os., wspólne łazienki)

Transport
Transport:

 • mikrobusem

Inne
Inne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych: ok. 2200 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 200 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelu: 700 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Beata Jastrzębska

Świetna wyprawa, Jakub robi wspaniałą robotę, jest reaktywny, angażujący i zaangażowany, integruje grupę, inspiruje i dzieli się imponującym doświadczeniem.

Opinie naszych klientów

Edyta Flis

Mój trzeci wyjazd (Kirgistan, Madera, Azory) z Szerokim Torami i znowu bardzo udany😀. Bardzo dobra organizacja, ciekawy program, wspaniali ludzie. Żałuję, że nie poznałam ich wcześniej i nie mogłam zobaczyć Bajkału i Syberii, ale może jeszcze kiedyś...

Opinie naszych klientów

Alicja Azulewicz

Pierwszy raz pojechałam z „Szerokimi Torami”na Maderę ( znałam wcześniej to biuro z publikacji w internecie, bo interesowałam się koleją transsyberyjską), przewodnik Jędrzej, człowiek o wielu talentach ( wiedza o terenie, znajomość języków obcych, kierowca, super organizator trekkingu, umiejętnie przewidywał różne sytuacje , miły i pomocny choć grupa z różnych stron Polski i różne charaktery to dzięki niemu zgrana była wyśmienicie, itd,itd),doskonale poprowadził „grupę maderską” w dniach 19-26 października 2021. Pani Alicja szefowa biura z wielką troską traktowała uczestników przed wyjazdem, liczne e-maile informujące, przypominające, zapoznające z programem,druki informujące, a nawet częściowo wypełnione dla ułatwienia związane i wymagane w związku z covidem, e-maile z ciekawostkami dotyczącymi Madery, informacje co należy zabrać, jak się przygotować, ile euro wziąć, dokładnie wszystko napisane i opisane. Tuż przed wyjazdem jeszcze osobisty telefon do każdego, to naprawdę było miłe i czułam się taka zaopiekowana , wiedziałam, że właścicielom Szerokich Torów zależy na uczestnikach. Polecam to biuro każdemu komu zależy na bardzo dobrze przygotowanej i zrealizowanej szeroko pojętej aktywności! 😃

Opinie naszych klientów

Magdalena Błaszczyńska

Madera - piękna zielona wyspa. Szerokie Tory - organizacja całej wyprawy na 6+ , Jędrzej człowiek z pasją , opowieści można słuchać i słuchać . Super "męczące" wędrówki a później kąpiel w zimnym oceanie - bezcenne . Kameralna "rodzinna " grupa - wieczorne winko tego nie ma na all inclusive. Z całego serducha polecam Szerokie Tory.

Opinie naszych klientów

Anna Jarząb

Niezwykłe biuro tworzone przez niezwykłych ludzi. 100% uczciwości, 200% zaangażowania. Długo będziemy pamiętać Sylwestra w Uzbekistanie. Organizacja - doskonała, atmosfera - bezcenna. Ogromna ilość wiedzy i opowieści podanych przez Jędrzeja ze swadą, piękną polszczyzną. To była nasza pierwsza wyprawa z Szerokimi Torami - i, na pewno, nie ostatnia. Dziękujemy!

Opinie naszych klientów

Piotr Jasek

Wielkie dzięki za organizację, było na prawdę perfekcyjnie, kierowcy, wejściówki , tyle tego było i wszystko chodziło jak w zegarku. Jestem pod wrażeniem.

;