Wycieczki do AustraliiNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka do Australii do wielka przygoda, która pozwoli poznać ten kontynent w jego najróżniejszych odsłonach, zobaczyć słynne miejsca cuda przyrody oraz odwiedzić miasta znane z wysokiego komfortu życia. Turystów czekają tam uroki turystyki miejskiej, doświadczenie pustynnej przyrody czy rejs na wielką rafę koralową.

Czytaj więcej

Australia - wycieczka na najmniejszy kontynent

Australia to kontynent niewiele mniejszy od Europy, ale zamieszkały przez zaledwie 25 milionów ludzi. Ludność jest skupiona w kilku największych miastach oraz wzdłuż wybrzeża, a większość kraju to ogromne połacie pustyni i półpustyni. Największe państwo Antypodów zadziwia różnorodnością przyrodniczą: podczas jednej wycieczki można tam być w dżungli, na pustyni, kąpać się w oceanie i cieszyć zapachem wiosennych kwiatów. Zwiedzając Australię, w każdym z jej regionów można cieszyć się całkowicie odmiennymi doświadczeniami.

Australia - które miasta zobaczyć?

Turystów zwiedzających Australię przyciągają najróżniejsze atrakcje. Zdecydowanie warte odwiedzenia są największe miasta kraju: Sydney i Melbourne. Pierwsze z nich, rozsławione na świecie dzięki charakterystycznej operze, jest wspaniale położone nad brzegami oceanu i głęboko wciętej w ląd zatoki Port Jackson. Podczas wycieczki w Sydney można zwiedzać zabytki z XIX-wieku, cieszyć się nowoczesną atmosferą metropolii, wypocząć wśród zieleni ogrodu botanicznego i skorzystać ze wspaniałych plaż. W Melbourne warto przekonać się, dlaczego od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach miast o najwyższej jakości życia.

Przyrodnicze atrakcje Australii

A co zobaczyć, jeśli chodzi o przyrodnicze atrakcje tego kraju? Pod tym względem nasza wycieczka do Australii cechuje się dużym zróżnicowaniem. W okolicach Cairns na północnym wschodzie płyniemy na Wielką Rafę Koralową i odwiedzamy Park Narodowy Daintree z reliktowymi lasami deszczowymi. Lecimy też na pustynię, by tam podziwiać wielkie formacje skalne Uluru i Kata Tjuta, doświadczyć pustki australijskiego outbacku oraz zwiedzić Kings Canyon. Wielkie wrażenie robią też wielkie klifowe formacje w stanie Victoria - 12 Apostołów.

Wycieczki do Australii - jak podróżujemy

Nasze wycieczki do Australii rozpoczynają się od międzykontynentalnego przelotu, który organizujemy w najbardziej dogodny sposób. Po wylądowaniu w krainie kangurów zatrzymujemy się na kilka dni w Sydney, a następnie korzystamy z przelotów wewnętrznych, by trafić do kolejnych regionów Australii.

Lokalne wycieczki organizujemy wynajętymi dla grupy mikrobusami, a na pustyni specjalnie dla uczestników wycieczki czarterujemy specjalny autobus na terenowym podwoziu z napędem 4x4, który może pokonać trudne drogi australijskiego interioru.

Podczas wycieczki do Australii na noclegi zatrzymujemy się w sprawdzonych hotelach położonych w centrach miast - w takich miejscach, z których łatwo jest wyruszyć na zwiedzanie, a wieczorem - do najfajniejszych lokali gastronomicznych. Wyjątkiem jest pobyt na pustyni - tam nocujemy w bazach turystycznych wyposażonych w specjalne namioty (z łóżkami i pościelą).

Australia - wyżywienie i kuchnia

Podczas wycieczki do Australii koniecznie trzeba spróbować tamtejszej kuchni w najróżniejszych odsłonach. W menu żelazną pozycją są znakomicie przygotowywane steki z lokalnej wołowiny. Klasyką jest fish&chips, które najlepiej smakuje jedzone z gazety na jednej z pięknych plaż. Koniecznie trzeba też spróbować pie - czyli rodzaj tarty z mięsnym farszem. W nadmorskich miejscowościach można też załapać się na znakomite ryby i owoce morza.

;