Wycieczki do MoskwyNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Moskwa to jedno z najbardziej niezwykłych miast na świecie. Nie przypomina innych podobnej wielkości światowych metropolii i bardzo różni się od pozostałych miejscowości w całej Rosji. Ma swój własny oryginalny charakter, niepowtarzalne miejsca oraz zabytki, jakich nie zobaczy się nigdzie indziej. Wszystko to sprawia, że wycieczki do Moskwy przyciągają wielu turystów, nawet dla tych, którzy zdążyli już zobaczyć kawał świata i wiele innych europejskich stolic.

Czytaj więcej

Kreml - ścisłe centrum Moskwy

Podobnie jak w przypadku innych miast, w programie zwiedzania Moskwy jest kilka żelaznych punktów obowiązkowych. Wycieczka po Moskwie zwykle zaczyna się od wizyty na tamtejszym Kremlu, który jest siedzibą rosyjskich władz. Przed wiekami stanowił rezydencję carów, później mieszkali i pracowali tam przywódcy Związku Radzieckiego, a obecnie urzęduje tam prezydent Rosji. Zwiedzanie Kremla obejmuje spacer po terenie tego "miasta w mieście" wraz z wejściem do zabytkowych cerkwi, które miały wielkie znaczenie historyczne. W jednym z kremlowskich soborów odbywały się koronacje carów, zaś inny przez stulecia pełnił funkcję carskiej nekropolii.

Wycieczka do Moskwy - zwiedzanie

Tuż za murami Kremla rozciąga się słynny Plac Czerwony, który również należy do kanonu zwiedzania Moskwy. Każdego, kto tam się znajdzie, przyciągają bajeczne kopuły soboru błogosławionego Wasyla, a stamtąd już tylko krok to rzeki Moskwy. Wijąca się przez całe miasto wodna arteria daje możliwość, by z pokładu statków pasażerskich podziwiać rosyjską stolicę z oryginalnej perspektywy. Nad brzegiem rzeki wznosi się największa świątynia - Sobór Chrystusa Zbawiciela, tzw. Szary Dom, czyli dawna kwatera komunistycznych prominentów, oraz jedna z tzw. Sióstr Stalina, to jest wieżowców przypominających warszawski Pałac Kultury i Nauki.

Podczas wycieczki Moskwie koniecznie trzeba też zrobić objazd miasta, podczas którego można poczuć wielkość i rozmach urbanistyczny rosyjskiej stolicy oraz dotrzeć do mocno oddalonych od siebie atrakcji turystycznych.

Moskwa - wycieczka z Szerokimi Torami

W trakcie organizowanych przez nas wycieczek Moskwę pokazujemy w różnych jej odcieniach. Odwiedzamy zarówno opisane wyżej najsłynniejsze miejsca i zabytki, ale zależy nam na tym, by zwiedzanie było jak najbardziej różnorodne. Dlatego robimy wieczorny spacer na Arbat - deptak, na którym zawsze można zobaczyć ulicznych grajków i artystów. W czasie zwiedzania częściowo poruszamy się moskiewskim metrem, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak toczy się codzienne życie i jednocześnie zwiedzić najbardziej widowiskowe stacje. Naszym Turystom pokazujemy też nowoczesne wieżowce Moscow City oraz odwiedzamy jeden z parków, by na chwilę odetchnąć od wielkomiejskiego gwaru i zgiełku. Ciekawy jest także literacki spacer szlakiem Bułhakowa i bohaterów jego powieści, a także wycieczka w głąb dziejów sztuki w Galerii Tretiakowskiej.

Zwiedzanie Moskwy - warunki podróży

Organizując zwiedzanie Moskwy, dużą wagę przykładamy do doboru hotelu. Chodzi o to, by był wygodny oraz dobrze zlokalizowany - w ciekawej okolicy, niedaleko centrum i po sąsiedzku z metrem, które w rosyjskiej stolicy zapewnia doskonałą komunikację w całym mieście. Specjalnie na takie wycieczki zabieramy kameralne grupy, liczące maksymalnie kilkanaście osób - co poprawia sprawność przemieszczania się, zapewnia lepszy kontakt z przewodnikiem i sprawia, że jest sympatyczna atmosfera. Zwracamy uwagę także na posiłki - stołujemy się w lokalnych restauracjach, w których serwowane są zarówno dania typowo rosyjskie, jak ich kuchnia innych narodów od dawna żyjących w Moskwie, np. uzbecka czy gruzińska.

Podczas wycieczek po Moskwie szczególną wagę przykładamy do współpracy z miejscowymi przewodnikami. To osoby, które dobrze znamy od lat, będące skarbnicami wiedzy oraz znakomicie radzące sobie z organizacją zwiedzania w gwarnej i zatłoczonej rosyjskiej stolicy. Nasi przewodnicy potrafią ze swadą opowiadać o rozmaitych aspektach historii i współczesności Moskwy.

;