Wycieczki do UzbekistanuNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka do Uzbekistanu zachwyci wszystkich, którzy chcą na własne oczy zobaczyć pełne uroku orientalne zabytki najsłynniejszych miast Azji Środkowej: Samarkandy, Chiwy, Buchary. Taka objazdówka to także okazja, by poznać przyrodnicze atrakcje Uzbekistanu, spróbować wspaniałej kuchni tego kraju oraz doświadczyć atmosfery pustyni i zobaczyć wysychające Jezioro Aralskie.

Czytaj więcej

Uzbekistan - perły Jedwabnego Szlaku

Położony w sercu Azji Środkowej Uzbekistan to znakomity cel wycieczek krajoznawczych. Ten piękny kraj leży w miejscu, przez które od wieków przebiegały wielkie międzynarodowe szlaki handlowe, gdzie krzyżowały się i stykały ze sobą różne kultury, religie, style w sztuce i architekturze.

Przebiegający przez dzisiejszy Uzbekistan Jedwabny Szlak sprawił, że wspaniale rozwinęły się tutejsze ośrodki handlowe takie jak Chiwa, Buchara i Samarkanda. To właśnie w tych miastach muzułmańska kultura znalazła swój wyraz w postaci bogato, przepięknie zdobionych zabytków. To one najbardziej przyciągają uczestników wycieczek do Uzbekistanu.

Co nie dla wszystkich jest oczywiste, wyjazdy do Uzbekistanu to także okazja, by podziwiać piękno tamtejszej przyrody: rozległe pustynne krajobrazy, surowe, suche góry, otwarte przestrzenie stepów. Szczególnym doświadczeniem jest eskapada nad wysychające Jezioro Aralskie, które jest dramatycznym przykładem katastrofalnej ingerencji człowieka w funkcjonowanie przyrody.

Wycieczki do Uzbekistanu - co zobaczyć?

Trasa naszej wycieczki do Uzbekistanu obejmuje najsłynniejsze miasta i zabytki, ale pozwala także nacieszyć się przyrodniczymi atrakcjami tego kraju oraz poczuć jego oryginalną atmosferę w najróżniejszych przejawach. Po przylocie do Taszkientu i krótkim spacerze po centrum stolicy wyruszamy do Samarkandy. Tam zachwycamy się urokiem zabytków orientalnej architektury, a szczególne wrażenie robi kompleks medres przy placu Registan.

Następnie zbaczamy z głównego szlaku turystycznego, by trafić w góry Nuratau. To okazja, by ruszyć na wędrówkę, zobaczyć pradawne naskalne rysunki, przyjrzeć się, jak wygląda życie miejscowych i spróbować swoich sił w przygotowaniu potraw uzbeckiej kuchni.

Dalej trasa naszej wycieczki do Uzbekistanu prowadzi do Buchary. Tam - oprócz zwiedzania najsłynniejszych atrakcji turystycznych - będziemy mieli okazję do relaksu w zabytkowej łaźni parowej. Apogeum wrażeń związanych z historią i architekturą Uzbekistanu będzie wizyta w Chiwie: wspaniale zachowanym i przesyconym zabytkami ośrodku, zwanym perłą orientalnych miast.

Wypad nad Jezioro Aralskie będzie nie tylko okazją do zobaczenia tego niezwykłego akwenu, ale również pozwoli poznać rozmaite atrakcje na trasie.

Uzbekistan - jak wyglądają nasze wycieczki?

Planując wycieczki do Uzbekistanu, wielką wagę przywiązujemy do obiektów zakwaterowania. Wybieramy hotele, które mają bardzo dobrą lokalizację w centrach miast i które jednocześnie swoim wystrojem, atmosferą wpisują się w klimat Uzbekistanu. Korzystamy z różnych środków transportu w taki sposób, by uniknąć długich, monotonnych przejazdów mikrobusami. Dlatego niektóre odcinki trasy podczas wycieczek pokonujemy dalekobieżnymi pociągami, na lokalnych trasach poruszamy się busami, a podczas wyjazdu nad Jezioro Aralskie korzystamy z samochodów terenowych.

Nieodłącznym elementem naszych wyjazdów są spotkania z lokalną kuchnią. Wobec tego podczas wycieczek do Uzbekistanu stwarzamy okazję, by spróbować znakomitych szaszłyków, płowu, zup takich jak szurpa czy lagman oraz oczywiście świeżo wypiekanych chlebów.

;