Wycieczki na MadagaskarNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka na Madagaskar to marzenie wielu miłośników egzotycznych podróży. Ta czwarta co do wielkości wyspa na świecie, położona na Oceanie Indyjskim, przyciąga turystów z całego świata swoim unikatowym ekosystemem, bogatą kulturą i malowniczymi krajobrazami. Wycieczka na Madagaskar to doskonała okazja, aby odkryć niesamowite piękno przyrody oraz zanurzyć się w fascynującej historii i tradycji tej wyjątkowej wyspy.

Czytaj więcej

Przyroda Madagaskaru

Madagaskar słynie z niezwykłej różnorodności biologicznej. Aż 90% gatunków roślin i zwierząt, które można tu spotkać, nie występuje nigdzie indziej na świecie. Wycieczka na Madagaskar to niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć na własne oczy lemury, które stały się symbolem wyspy. Wyspa jest domem dla ponad 100 gatunków tych uroczych ssaków, z których najpopularniejsze to lemury katta z charakterystycznymi pierścieniowymi ogonami.

Kulturowe Skarby Wyspy

Wycieczka na Madagaskar to także możliwość poznania bogatej kultury i tradycji jej mieszkańców. Malgasze, jak nazywają siebie mieszkańcy wyspy, mają długą i fascynującą historię, na którą wpłynęły różne kultury, w tym afrykańska, arabska i indonezyjska. Tradycyjne tańce i muzyka są integralną częścią życia na wyspie.

Jednym z najbardziej znanych zabytków na wyspie jest Rova w Antananarywie, dawna siedziba królów Merina. Zwiedzając to miejsce podczas wycieczki na Madagaskar, można zgłębić historię i kulturę dawnych władców wyspy. Innym ciekawym miejscem jest Ambohimanga, tradycyjna królewska wioska, która również jest wpisana na listę UNESCO.

Co zobaczyć podczas wycieczki na Madagaskar?

Trasa naszej wycieczki po Madagaskarze łączy regiony w środkowej i południowej części wyspy. Zwiedzanie rozpoczynamy w stolicy kraju - Antananarywie. Następnie poruszamy się przez krainę wulkanów w regionie Itasy - będziemy tam podziwiać między innymi imponującą kaskadę wodospadów na rzece Lilly. W rejonie Antsiraby - kolonialnego miasta, które zbudowali misjonarze z Norwegii, wybierzemy się na wycieczkę po niezwykłych terasach ryżowych.

Rzecz jasna, nie zabraknie czasu, by zobaczyć lemury i inne gatunki zwierząt charakterystycznych dla Madagaskaru. Okazją do tego będzie wizyta w Parku Narodowym Ranomafana.

Następnie stopniowo będziemy się przemieszczać dalej na południe, po drodze odwiedzając Rezerwat Anja oraz podziwiając Kanion Isalo. Na koniec wycieczki na Magagaskar nie zabraknie czasu na relaks na wspaniałych plażach na wyspie. Ważnym punktem naszego programu wycieczki na Madagaskar będą odwiedziny w Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru.

Kuchnia Madagaskaru

Nieodłącznym elementem każdej wycieczki na Madagaskar jest degustacja lokalnych specjałów. Kuchnia Madagaskaru to mieszanka wpływów afrykańskich, azjatyckich i europejskich. Podstawowym składnikiem jest ryż, który często podawany jest z mięsem, rybami i warzywami. Warto spróbować tradycyjnych potraw takich jak romazava (mięsne danie z warzywami) czy ravitoto (liście manioku gotowane z mięsem wieprzowym).

Podczas wycieczki na Madagaskar warto również spróbować lokalnych owoców, takich jak mango, ananas, czy liczi, które są uprawiane na wyspie. Madagaskar jest również jednym z największych producentów wanilii na świecie, dlatego nie można przegapić okazji do skosztowania autentycznego waniliowego deseru.

Madagaskar - jak podróżujemy

Wycieczka na Madagaskar rozpoczyna się od przelotu z przesiadkami na jednym z europejskich lotnisk oraz w Adis Abebie. Podczas zwiedzania Madagaskaru zatrzymujemy się na noclegi w Antananarywie, Ampefy, Antsirabe, Ranomafanie, Manakarze, Fianarantsoa, Ranihirze, Ifaty oraz w Ivato. We wszystkich miejscach podczas wycieczki na Madagaskar będziemy nocować w sprawdzonych hotelach.

Pomiędzy poszczególnymi miejscowościami będziemy przemieszczać się mikrobusami. Szczególną atrakcją wycieczki na Madagaskar będzie przejazd lokalnym pociągiem po najpiękniejszej trasie kolejowej na wyspie. Oprócz tego będziemy jeździć rikszami, powozami zaprzężonymi w zebu oraz łodzią po Kanale Pangalanes.

Wybierz się z nami na Madagaskar!

Wycieczka na Madagaskar to niezapomniana przygoda, która pozwala odkryć jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na ziemi. Bogactwo przyrody, unikalna kultura i różnorodne atrakcje sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, entuzjastą kultury, czy osobą poszukującą aktywnego wypoczynku, wycieczka na Madagaskar z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przygotuj się na niezapomniane chwile i doświadczenia, które zostaną z Tobą na zawsze.

;