Wycieczki do Sankt PetersburgaNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Sankt Petersburg to miasto jedyne w swoim rodzaju. Nie ma drugiego takiego, ani gdzie indziej w Rosji, ani na świecie. Petersburg, jego zabudowa, kanały, rzeka wrośnięta w miejską tkankę, zaułki, panoramy oraz oryginalna społeczność mieszkańców tworzą niepowtarzalną atmosferę, której można doświadczyć tylko tam. To miasto, w którym nogi po prostu same niosą naprzód przybysza, który nie może nacieszyć się, że jest w tak fajnym miejscu. Dlatego wycieczka czy choćby weekendowy city break w Sankt Petersburgu znajduje się w planach bardzo wielu turystów.

Czytaj więcej

Petersburg - atrakcje turystyczne

Północna stolica, jak o Petersburgu mówią Rosjanie, to miasto, które atrakcjami turystycznymi jest wręcz przesycone. W centrum niemal na każdej ulicy i nad każdym kanałem co kawałek znajdują się obiekty, które przykuwają uwagę zwiedzających miasto gości. Wielu Turystów zaczyna zwiedzanie od Pałacu Zimowego, który jest siedzibą jednego z najsłynniejszych muezów świata - Ermitaża. Niedaleko znajduje się monumentalny sobór św. Izaaka. Można go zwiedzać z wewnątrz oraz wspiąć się na taras widokowy, z którego roztacza się fenomenalna panorama Petersburga. U stóp wielkiej świątyni stoi znany pomnik Piotra Wielkiego, zatytułowany "Miedziany Jeździec".

A jeśli wybierzemy się na spacer w przeciwnym kierunku, łatwo trafimy na słynny Newski prospekt, czyli szeroką arterię, stanowiącą główną oś centrum Petersburga. To przy niej znajduje się kolejna wielka świątynia, czyli sobór Kazański. Z Newskiego można także odbić w mniejsze uliczki prowadzące nad kanały Petersburga czy do cerkwi Na Krwi.

Petersburg - wycieczka na białe noce

Sankt Petersburg szczególnie przyciąga Turystów w okresie białych nocy, czyli na przełomie czerwca i lipca, chociaż już w maju można się cieszyć całonocnymi spacerami w niespowitym ciemnościami mieście. Wszyscy przybysze chcą wtedy zobaczyć w środku nocy spektakl otwierających się mostów nad Newą - rzeką, nad którą powstał Petersburg. W czasie organizowanych przez nas wycieczek zapewniamy specjalną atrakcję - nocny rejs wynajętą motorówką po Newie i kanałach w centrum miasta, który pozwala nacieszyć się oryginalną atmosferą Pitera. Białe noce w Petersburgu to także okres, który pozwala na całonocne spacery, podczas których szczególnie można wczuć się w artystyczny klimat tego miasta.

Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła

Zwiedzanie Petersburga zawsze rozszerzamy o wycieczki do podmiejskich rezydencji parkowo-pałacowych w Peterhofie i Carskim Siole. Do tej pierwszej, położonej nad brzegiem Morza Bałtyckiego, docieramy wodolotem, nie stojąc w korkach i ciesząc się szumem wiatru. Zwiedzamy tam pięknie zaprojektowany park z wielkim systemem oryginalnych i zmyślnie wykonanych fontann. Z kolei w Carskim Siole skupiamy się na zwiedzaniu pałacu z mnóstwem bogato i bardzo różnorodnie zdobionych pomieszczeń oraz kopią słynnej Bursztynowej Komnaty.

Petersburg - kulturalna stolica

Nieprzypadkowo Rosjanie mówią o Petersburgu, że to kulturalna stolica ich kraju. Miasto od zawsze przyciągało artystów, którzy do dzisiaj realizują się tutaj w różnych dziedzinach sztuki. Podczas wycieczek do Petersburga miłośnicy baletu obowiązkowy wybierają się do słynnego Teatru Maryjskiego, a koneserzy malarstwa podziwiają galerie we wspomnianym już Ermitażu. Na naszych wyjazdach organizujemy także spotkania z kulturą alternatywą, zabierając turystów do undergroundowego klubu rockowego "Kamczatka", w którym można posłuchać młode petersburskie zespoły grające klasykę rosyjskiego rocka.

Hotel w centrum

Centrum Petersburga jest raczej kompaktowe i do większości ciekawych miejsc można dojść spacerem. Dlatego zawsze dbamy o to, by podczas wycieczki do Petersburga Turystów kwaterować w wygodnym hotelu w śródmieściu. Dzięki temu nie tracimy czasu na nudne przejazdy, ale możemy napawać się wędrówkami po pięknych uliczkach. Hotel w centrum to także możliwość robienia szybkich wieczornych i nocnych wycieczek po mieście.

;