Wycieczki na AzoryNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka na Azory to wspaniała podróż, dzięki której poznasz pełne uroku wyspy okrytego aurą tajemniczości archipelagu na środku Atlantyku. Zwiedzanie Azorów to okazja, by zobaczyć ich wulkaniczne krajobrazy, nacieszyć się bujną zielenią i bogactwem kwiatów, skorzystać z relaksu w geotermalnych gorących źródłach i skorzystać z możliwości aktywnego spędzania czasu. To także podróż trasą znakomitych potraw i mało znanych, ale znakomitych i docenionych przez krytyków azorskich win!

Czytaj więcej

Podróż na Azory - wycieczka na wulkaniczne wyspy

Azory to archipelag dziewięciu wysp, należących do Portugalii i położonych wśród bezkresnych przestrzeni Oceanu Atlantyckiego w odległości około 1500 km od Lizbony oraz około 3900 km od wybrzeży Ameryki Północnej. Wszystkie z nich mają wulkaniczne pochodzenie, co sprawia, że posiadają bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu, widowiskowe wybrzeża oraz żyzne gleby. Wycieczka na Azory pozwoli poznać te niezwykłe krajobrazy i docenić ich różnorodność, jako że wszystkie z wysp archipelagu mają swoją własną specyfikę i różnią się od siebie atrakcjami.

Największa z azorskich wysp, São Miguel, ma około 65 km długości i 8-15 km szerokości. Pozostałe wyspy są jeszcze bardziej kompaktowe, a mimo to pełno na nich wspaniałych miejsc i atrakcji turystycznych. Sprawia to, że podczas wycieczki nie musimy pokonywać wielkich odległości mikrobusem, by podziwiać coraz to nowe widoki i cieszyć się cudami natury. Wulkany, kalderowe jeziora, gorące źródła, baseny lawowe, czarne plaże, wodospady, klifowe wybrzeża, obserwacja delfinów i wielorybów - to wszystko czeka na Turystów, którzy zdecydują się na wycieczkę na Azory.

Co zobaczyć podczas wycieczki na Azory?

Trasa naszej wycieczki na Azory łączy pięć wysp tego archipelagu: Faial, Pico, Flores, Corvo oraz São Miguel. Wizyta na Faial to okazja, by poczuć wakacyjną atmosferę nadmorskiego miasteczka Horta oraz poznać historię portu, do którego zawijali i zawijają żeglarze przemierzający Atlantyk. Podczas wycieczki po Faial warto zobaczyć także przylądek Capelinhos, czyli najnowszy fragment portugalskiego lądu, powstały w wyniku erupcji wulkanu zaledwie 70 lat temu. Faial to również doskonały punkt wypadowy na rejsy na obserwację wielorybów na Azorach.

Na wyspie Pico znajduje się wulkan o tej samej nazwie - to najwyższy szczyt Azorów, Grzbietu Śródatlantyckiego i Portugalii. Trekking na szczyt o wysokości 2351 m n.p.m. to jednak spore wyzwanie. Oprócz niego podczas wycieczki po Pico warto zobaczyć reliktowe lasy, punkty widokowe na klifach oraz odwiedzić miejscowe winnice i skorzystać z degustacji - to właśnie stąd pochodzą azorskie wina.

Na wyspie Flores warto zobaczyć widowiskowe wodospady spływające z pokrytych zielonością gór oraz z klifów prosto do oceanu. Jedną z atrakcji turystycznych Azorów są także szlaki piesze na Flores. Ciekawym doświadczeniem jest również rejs na najmniejszą wyspę Corvo - po drodze można zobaczyć delfiny, a na miejscu ruszyć na trekking wokół krateru wulkanu.

W ramach wycieczki na Azory trzeba koniecznie odwiedzić największą wyspę São Miguel. Na turystów czekają tam wspaniałe krajobrazy wulkanów Sete Cidades, gorące źródła, pokryte bujną zielenią góry oraz niesamowite widoki, a także największe miasto Azorów - Ponta Delgada.

Azory - jak podróżujemy

Podczas naszej wycieczki na Azory pomiędzy poszczególnymi wyspami przemieszczamy się samolotami oraz lokalnymi promami. Na każdej z wysp wynajmujemy mikrobusy, które dowożą nas do kolejnych miejsc, które w miarę możliwość i w zależności od pogody staramy się dokładnie poznawać podczas pieszych wędrówek.

Nasze noclegi na Azorach to sprawdzone hotele w najlepszych lokalizacjach. Wyjątkiem są noclegi na Flores, gdzie wynajmujemy osobliwe apartamenty urządzone w zabytkowych zabudowaniach porzuconej azorskiej wioski.

;