Wycieczki Koleją TranssyberyjskąNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Podróż Koleją Transsyberyjską jest marzeniem wielu podróżników. Przekrojowa trasa przez europejską część Rosji, Ural, Syberię aż po Daleki Wschód albo Mongolię i Chiny to prawdziwa gratka dla turystów, których fascynują te niezwykłe krainy. Proponujemy kilka różnych wycieczek Koleją Transsyberyjską, podczas których będziecie mogli poznać atrakcje turystyczne od Moskwy do Władywostoku i Pekinu.

Czytaj więcej

Wycieczki Koleją Transsyberyjską - jak podróżujemy?

Nasze wycieczki transsyberyjskie to podróże, podczas którym chcemy zapewnić jak najwięcej atrakcji Turystom, którzy nam zaufali. Słynną kolej traktujemy nie tylko jako środek transportu, ale również jako pretekst, by zatrzymać się w najciekawszych miejscach na jej trasie. Dlatego unikamy sytuacji, by grupę na kilka dni zamykać w jadącym pociągu i dzielimy podróż na krótsze odcinki, łączące najbardziej atrakcyjne punkty. A tam zwiedzamy i korzystamy z noclegów w hotelach. (Wyjątkiem jest przejazd z Irkucka do Moskwy na koniec wycieczki "Bajkał i syberyjska okolica", który ma być 3-dniowym wypoczynkiem po intensywnym zwiedzaniu.)

Warunki podróżowania Koleją Transsyberyjską

Wyprawa Koleją Transsyberyjską to okazja, by dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądają rosyjskie pociągi i poczuć panującą w nich atmosferę. Podczas wypraw korzystamy ze zwyczajnych składów pasażerskich, dlatego nie należy spodziewać się szczególnego przepychu. Podróżujemy w tzw. wagonach kupiejnych z 4-osobowymi wagonami sypialnymi. Tylko w trakcie niskobudżetowej wycieczki "Transsyberyjska przygoda" jeździmy wagonami sypialnymi bezprzedziałowymi. W każdym pociągu transsyberyjskim jest wagon restauracyjny, a inne opcje wyżywienia to zabieranie ze sobą niewielkich zapasów prowiantu i robienie zakupów na stacjach.

Rytm dnia (i nocy) w trakcie podróży transsyberyjskich wyznacza rozkład jazdy. Codziennie jest kilka dłuższych (20-30-minutowych) przystanków, podczas których można przespacerować się po peronie, zaczerpnąć świeżego powietrza, zrobić szybkie zakupy, a niekiedy nawet zrealizować szybkie zwiedzanie stacji.

Kolej Transsyberyjska - wycieczki zorganizowane

Zapraszamy na kilka różnych wycieczek szlakami Kolei Transsyberyjskiej. Podróż z Moskwy do Pekinu to wielka eurazjatycka odyseja, podczas której przecinamy wielkie przestrzenie i oglądamy kalejdoskop krajobrazów i kultur. Zaczynamy od Moskwy, potem mamy zwiedzanie Kazania i Jekaterynburga, dłuższy przystanek nad Bajkałem, a dalej wycieczkę po Mongolii i wielki finał w Pekinie.

Alternatywą dla tej trasy jest transsyberyjska wycieczka Moskwa-Władystostok. Ta wyprawa również zaczyna się w Moskwie, ale na Syberii zatrzymujemy się na zwiedzanie Nowosybirska i Tomska, a dalej podróżujemy słynną Bajkalsko-Amurską Magistralą (BAM) i oglądamy Bajkał od północy. Wreszcie docieramy na rosyjski Daleki Wschód i do Władywostoku. Te same punkty "startu i mety" ma niskobudżetowy wyjazd "Transsyberyjska przygoda", ale program zwiedzania w tym przypadku jest nieco uboższy, podobnie jak warunki podróży.

Koleją Transsyberyjską jeździmy także podczas kilku innych wycieczek nad Bajkał - wtedy jest to jednak uzupełnienie odrębnego programu zwiedzania na Syberii.

Dla kogo są wycieczki Koleją Transsyberyjską?

Kolejowe wyprawy transsyberyjskie organizujemy z myślą o Turystach, których przede wszystkim łączy ciekawość świata, otwartość na spotkania i odporność na trudy podróży. Wiek i podróżnicze doświadczenie nie grają większej roli. Nasze wycieczki to jedyna w swoim rodzaju okazja, by z bliska zobaczyć najsłynniejsze atrakcje między Moskwą a Władywostokiem albo Pekinem oraz trafić w miejsca szerzej nieznane, ale absolutnie niesamowite. Staramy się, żeby podczas podróży nasze grupy nie były zamknięte w "turystycznej bańce", ale żeby było jak najwięcej okazji do spotkań z miejscowymi, rozmów czy wspólnej zabawy. Wszystko to sprawia, że wyjazdy są intensywne, program zwiedzania - bogaty, a warunki - często dalekie od luksusu. Nasze wycieczki zapewniają masę przeżyć wrażeń i dalekie są od typowych wczasów.

;