Maciej Leja
Wróciliśmy z Uzbekistanu, gdzie przebywaliśmy dwa tygodnie...
Pierwszy raz z biurem " Szerokie Tory ".
POLECAMY !!!
Program wycieczki ułożony idealnie....Pozwala zobaczyć zarówno piękne, historycznie ważne miasta jak i zrelaksować się na łonie przyrody i zapoznać z prostotą życia w agroturystyce, gdzie poznaliśmy serdeczność miejscowych gospodarzy....Nie nie wspomnieć o fantastycznej wyprawie w głąb pustyni.....
Nasz przewodnik Włodek sprawiał, że czuliśmy się zaopiekowani, zawsze gotowy do udzielania wszelkich informacji, tłumaczeń itp.. Sympatyczny , z pewnością potrafił zintegrować wszystkich uczestników wycieczki...
Czekamy na ciekawe propozycje " Szerokich Torów " , zatem DO ZOBACZENIA!!!!
Basia&Jurek
Grzegorz Przeździecki
Z Szerokimi Torami jeżdżę od początku ich działalności a Właścicieli biura znam nawet dłużej. Rosja (kiedy jeszcze była modna) koleją transsyberyjską i nie
tylko, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan, Armenia, Gruzja, Islandia, ostatnio Azory a za chwilę Australia i Nowa Zelandia to nasze dotychczasowe, wspólne Wyprawy. Mógłbym pojechać tam indywidualnie... pewnie tak, ale w grupie Przyjaciół ST jest raźniej i weselej. A przede wszystkim bezpiecznie i absolutnie profesjonalnie od startu do lądowania 👍 Polecam bezwzględnie 👍
Monika Śliwińska
Wspaniała, fascynująca podróż przez stepy, pustynie, góry Uzbekistanu. Urzekajace swą urodą zabytki, trudne do objęcia wzrokiem przestrzenie, życzliwi, otwarci
ludzie. 😍 Wszystko dobrze zorganizowane. Pełen pasji, zarażający swą energią Jędrzej, pomocny Piotr, zawsze uśmiechnięty Bachadir, super ekipa. 👍 Świetna grupa zwiedzających. Podróż w takim towarzystwie to czysta przyjemność 🤩. Polecam " Szerokie Tory", świetne biuro podrozy, fantastycznie ludzie, na prawdę warto🫶
Malgorzata Suchenek
W XII.2022 wyjechaliśmy z Szerokimi Torami do Uzbekistanu. Był to nasz 1-szy wyjazd z tym Biurem. Pierwszy i na pewno nie ostatni.
Wycieczka została zorganizowana perfekcyjnie. Ala i Jędrzej stanowia przesympatyczna parę i są wspaniałymi kompanami podrozy. S,czerze polecamy usługi tego Biura
Marzena Wojtas
Byłam z Szerokimi Torami po raz pierwszy na wycieczce w Uzbekistanie, do plusów mogę zaliczyć fakt, że:
- biuro nie wymaga zakupu biletów lotniczych za ich pośrednictwem, na czym bardzo mi zależało,
- za duży plus postrzegam również opcję dopłaty za pokój jednoosobowy, opłata relatywnie nie duża w porównaniu z całościowym kosztem wyprawy, warto "zainwestować" jeśli podróżuje się samemu i jeśli nie chcesz trafić do pokoju z jakimś randomem
- bardzo ciekawy i bogaty program wycieczki, zrealizowany w 100% zgodnie z planem
- super pilot Włodek, native speaker j. rosyjskiego, właściwy człowiek na właściwym miejscu, ze stoicką cierpliwością i pietyzmem tłumaczył najnudniejsze i najbardziej szczegółowe opowieści lokalnych przewodników na j. polski; umie zbudować fajną relację z grupą, pilnuje programu, posiada duże doświadczenie w pilotowaniu wycieczek
- Uzbekistan to zdecydowanie nieodkryty jeszcze, i nie rozreklamowany kraj, który ma bardzo dużo do zaoferowania, jestem po dużym wrażeniem tego jak wiele ciekawych i interesujących i ciekawych rzeczy zobaczyłam i dowiedziałam się o tym kraju
- hotele całkiem OK, może poza ostatnim w Nukusie
Jeśli natomiast chodzi o minusy...
- grupa wiekowa to właściwie największy minus tej wycieczki jak dla mnie. Byłam najmłodszym uczestnikiem, większość uczestników była starsza ode mnie o 15-30 lat. Oczywiście towarzystwo było sympatyczne i kulturalne natomiast ja osobiście odczuwałam różnicę pokoleniową, ewidentnie nie mój vibe. Jest to pierwszy wyjazd ever z którego wracam bez nowych znajomych.
- drogi w Uzbekistanie są w fatalnym stanie, co zdecydowanie pogarsza komfort podróży, także trzeba się na to przygotować
- wyjazd nad Morze Aralskie to hardcore - 2 dni offroadu samochodami terenowymi (w sumie 800km po wyboistych drogach), w planie wycieczki jest to dość "delikatnie" opisane, chyba po to, by nie straszyć uczestników XD
Ogólnie polecam to biuro, Uzbekistan i pilota Włodka.
Luiza Białokur
Świetna organizacja wyjazdu do Uzbekistanu, wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z planem. Ogromne podziękowania dla pilotów za profesjonalizm, opiekę i życzliwe
podejście. Gorąco polecam biuro Szerokie Tory i wyprawę do Uzbekistanu!
Piotr Alechniewicz
Jestem oczarowany Uzbekistanem, jego miastami, zabytkami, historią, kuchnią, przyrodą, przestrzeniami, a nade wszystko - Jedwabnym Szlakiem. Jego aura i legenda,
słuchane i czytane od dzieciństwa opowieści o starożytnych królestwach, o Samarkandzie, o Bucharze i o Chiwie, wreszcie zaprowadziły mnie w te miejsca.
Zaufałem Szerokim Torom, które przygotowały bardzo bogaty i niezwykle interesujący program wyprawy i zwiedzania, i absolutnie nie zawiodłem się.
Świetni piloci sprawnie i kompetentnie ogarniali wycieczkę, chętnie dzielili się opowieściami i wiedzą (można było m.in. sporo dowiedzieć się o Bajkale ;-) ), doskonale współpracowali z przewodnikami na miejscu. Miejscowi przewodnicy to wielka wartość sama w sobie, byli to ludzie niezwykle otwarci na gości, a ich wiedza o kraju, regionach i odwiedzanych miejscach wychodziła daleko poza ramy przewodników książkowych - szczególnie w pamięć zapadło mi oprowadzanie po Muzeum Igora Sawickiego oraz pani przewodniczka z trasy nad Jezioro Aralskie.
Wycieczka w góry okazała się być bardzo dobrym pomysłem w całym programie, bo, jak piszą autorzy jednego z przewodników pisanych po Uzbekistanie, warto jest na chwilę odpocząć od oglądania kolejnych medres ;-) . Choć i tak ich piękno zachwyca w każdym z odwiedzanych miast. Przyroda jednak potrafi zachwycić w nie mniejszym stopniu.
Jedzenie i kuchnia... sporo warzyw oraz duży wybór dań mięsnych, z pierogami lub bez, ale co najważniejsze - stół wspaniale integruje ludzi przy nim zasiadających; dzielimy się przy stole nie tylko potrawami i herbatą, ale i słowami, rozmowami i opowieściami. Te wspólne spotkania przy stole były jednym z najprzyjemniejszych doświadczeń wycieczki.
Wspaniale było móc uczestniczyć w tej wyprawie. Bardzo dziękuję Szerokim Torom za świetną organizację, za wspaniałą przygodę z historią i zabytkami; za niezwykłe podróże koleją po torze 1520mm, oraz podróż koleiną i bezdrożem nad brzeg Jeziora Aralskiego; za spotkania z ludźmi - tymi opowiadającymi o świecie, i tymi ciekawymi tego świata.
Dziękuję i do zobaczenia!