Wycieczki do Nowej ZelandiiNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka do Nowej Zelandii to przede wszystkim czas spędzony pośród oszałamiających różnorodnych krajobrazów. Podczas dwóch tygodni przemierzamy Wyspę Północną i Południową. Oglądamy najbardziej spektakularne miejsca na obu wyspach, zachwycamy się unikatową fauną i florą, a także poznajemy lokalne zwyczaje. Odwiedzamy stolicę Wellington i pozostałe miasta: Auckland, Christchurch i Queenstown, ale przede wszystkim spędzamy czas na łonie przyrody w niezwykle atrakcyjnych miejscach.

Czytaj więcej

Nowa Zelandia - czy to już raj?

Nowa Zelandia to wyspiarski kraj położony na Pacyfiku około 2000 km na południowy-wschód od wybrzeży Australii. Dzięki wulkanicznej rzeźbie, aktywności tektonicznej i występowaniu pasm górskich jest bardzo bogaty w różnorodne krajobrazy i pełen wspaniałych miejsc. Położenie na półkuli południowej sprawia, że w trakcie europejskiej zimy w Nowej Zelandii możemy korzystać z letniej pogody. Z kolei oceaniczny klimat sprawia, że pogoda jest tam łagodna choć miejscami kapryśna. Na styku gór - Alp Nowozelandzkich i Oceanu Spokojnego tworzą się wspaniałe chmury, stąd Nowa Zelandia została nazwana przez przybyszy z Polinezji “Aotearoa” - krajem długiej białej chmury.

Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Wśród tych atrakcji każdy turysta odbywający wycieczkę do Nowej Zelandii znajdzie coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Zwykle przybysze rozpoczynają pobyt od zwiedzania Auckland - największego miasta kraju, z wulkanicznym wzgórzem Mt Eden i wspaniałą dzielnicą portową. Stąd warto wybrać się na wycieczkę nad Morze Tasmana, na wulkaniczną plażę Piha, w okolice Rotorua z getermalnym SPA i parkiem cudów Wai-o-tapu z gejzerem Lady Knox. Mijając kalderowe jezioro Taupo i wspaniałe piaszczyste plaże nad Pacyfikiem można dotrzeć do stolicy - Wellington. Na Wyspie Południowej koniecznie trzeba zwiedzić Półwysep Banksa i Akaroa, zobaczyć jeziora Takapo, Punakaiki i Waikatipu, lodowce pod najwyższym szczytem - Mount Cook. Obowiązkowym punktem programu jest wycieczka do Milford Sound, żeby zobaczyć olśniewające fiordy.

Nowa Zelandia dla aktywnych

Miłośników trekkingów przyciągną szlaki prowadzące pośród wulkanicznych krajobrazów, takie jak Tongariro Crossing i liczne ścieżki, które prowadzą one przez bujną zieleń Nowej Zelandii, na punkty widokowe, do pięknych wodospadów, lodowców czy innych atrakcji przyrodniczych. Dla wielbicieli wrażeń ciekawa będzie wędrówka wśród koron sekwoi. Spragnieni adrenaliny mogą wybrać się na lot śmigłowcem nad Mount Cook albo przejażdżkę po górskiej rzece super szybką motorówką - speed boat.

Wycieczki do Nowej Zelandii - jak podróżujemy

Nasze wycieczki do Nowej Zelandii obejmują przeloty z Polski (z Warszawy) lub z wybranego miejsca na świecie do Auckland, z przesiadką w którymś z azjatyckich portów lotniczych.

Po przybyciu na miejsce naszym środkiem transportu staje się mikrobus, który pozwala sprawnie przemieszczać się po górskich, krętych drogach i docierać w najróżniejsze miejsca Nowej Zelandii. Odcinek pomiędzy Wyspą Północną i Wyspą Południową pokonujemy promem kursującym przez Cieśninę Tasmana. Z Picton do Kaikora jedziemy pociągiem - słynną widowiskową linią Costal Pacific.

Naszą pierwszą noclegową bazą jest Auckland, potem przemieszczamy się na południe do Rotorua, Parku Narodowego Tongariro, Wellington, Kaikoura na Wyspie Południowej, Akaroa, Tekapo i Queenstown.

Program wycieczki do Nowej Zelandii jest tak skonstruowany, by każdy dzień dostarczał nowych, zupełnie innych wrażeń i doświadczeń, a zwiedzanie najróżniejszych atrakcji Nowej Zelandii składa się w zgrabną całość, która pozwala nabrać ogólnego wrażenia o kraju, który niektórzy określają jako raj na Ziemi.

Nowa Zelandia - wyżywienie i kuchnia

Nieodłącznym elementem naszych wycieczek są kulinaria. Podróżowanie po Nowej Zelandii to okazja do skosztowania znakomitych i świetnie przyrządzonych lokalnych ryb oraz dań mięsnych, spośród których największe wrażenie robi grillowana jagnięcina oraz owoce morza.

;