Wycieczki na SyberięNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Syberia to rozległa, zróżnicowana i bogata przyrodniczo kraina, rozciągająca się na wielkich przestrzeniach na wschód od Uralu. Ten rozległy region w większości jest dziki i bezludny, a większość miast i skupisk ludności znajduje się na południu - wzdłuż Kolei Transsyberyjskiej. Podróżowanie pociągiem na Syberię jest atrakcją dla wielu podróżników. Wielkim magnesem dla turystów jest także Bajkał - wielkie jezioro, które skłania turystów do wycieczek na Syberię.

Czytaj więcej

Kraina dzikiej przyrody

Syberia to jedna z najrzadziej zaludnionych części świata. W niektórych jej regionach gęstość zaludnienia wynosi około 2 osób na km2. Większość syberyjskich połaci to rozległa tajga, czyli różne rodzaje lasów iglastych, ciągnących się na niezmierzonych przestrzeniach. Wschodnie regiony Syberii to w dużej mierze obszary górzyste, gdzie tylko w nielicznych miejscach można zobaczyć ślady cywilizacji. Dlatego wyprawa na Syberię to okazja do kontaktu z dziewiczą przyrodą, swoją potęgą robiącą wielkie wrażenie na przybyszu z przepełnionej infrastrukturą Europy.

Syberia - podróż polskimi szlakami

Jej dzieje nierozerwalnie wiążą się z historią Polski i choć kojarzą się nam bezpośrednio z zesłaniami i trudnym losem ich uczestników, to właśnie podróżując po Syberii można dowiedzieć się, jak bardzo przyczynili się do rozwoju tych ziem. Ich wkład w rozwój nauki, przemysłu, medycyny i wielu innych dziedzin życia był niebagatelny, do dzisiaj jest pamiętany i przekłada się na stosunek do gości z Polski. Wszak przyjeżdżamy na Syberię jako rodacy takich sław tamtejszej nauki jak Czekanowski, Czerski, Dybowski, Piasecki czy Sieroszewski. Pozytywnym zaskoczeniem za każdym razem jest fakt, że mieszkańcy dalecy są od aktualnych politycznych sporów międzynarodowych!

Wyprawy na Syberię - dokąd wyruszyć

Większość syberyjskich połaci to tereny niedostępne dla turystów z prostej przyczyny - nie ma tam dojazdu. Dlatego większość podróżnych wybiera wyprawy na Syberię obejmujące jej południową, najbardziej dostępną część. Idealne dla nich rozwiązanie do wycieczka na Syberię pociągiem: poruszają się Koleją Transsyberyjską i zatrzymuje się na wycieczki po syberyjskich miastach: Nowosybirsku, Tomsku, Krasnojarsku, Irkucku i Ułan Ude. Miłośnicy gór wyruszają na syberyjskie wyprawy w góry Ałtaju i Sajanu - dzikie, choć łatwo dostępne właśnie z linii kolejowej i położonych przy niej miejscowości. Wielką gratką dla fanów przyrody jest Bajkał, który niejednego skłonił, by ruszyć na wycieczkę na Syberię.

Na wytrawnych turystów czeka jeszcze Jakucka, czyli region obejmujący północ Syberii. Infrastruktura ograniczona jest tam do minimum, dróg jest niewiele, a odległości potężne.

Wycieczki na Syberię - nasze propozycje

Wśród organizowanych przez nas wycieczek na Syberię każdy Turysta zainteresowany tym regionem znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na realizowane od lat wyjazdy nad Bajkał, pozwalające dobrze poznać jezioro zwane perłą Syberii. Dla tych, którzy chcą połączyć wyprawę na Syberię z podróżą Koleją Transsyberyjską mamy kilka przekrojowych tras, na których głównym środkiem transportu są właśnie pociągi. Osoby lubiące aktywne wakacje zapraszamy na trasę z trekkingami, a tym, którzy chcieliby po prostu odpocząć, ciesząc się pięknem przyrody, polecamy kilkudniowy rejs po Jeniseju. Dla miłośników ekspedycji w niedostępne rejony świata przygotowaliśmy wyprawę Trasą Kołymską, która zaczyna się zwiedzaniem Magadanu, a kończy wycieczką po Jakucji i spacerowym rejsem po Lenie.

Wszystkie przestawione wycieczki na Syberię mają inny charakter i realizują odmienne cele. Łączy je to, że organizowane przez nas wyprawy na Syberię to za każdym razem wyjazdy, które mają pokazać tę krainę jak najbardziej autentycznie i wielowymiarowo. Staramy się sprawić, by Turyści mogli nie tylko zrobić zdjęcia odwiedzanych atrakcji, ale doznać rzeczywistych doświadczeń i wrócić do domu przepełnieni bogactwem rozmaitych wrażeń, niezależnie od tego, jaką formę wycieczki na Syberię wybrali jako najciekawszą dla siebie.

;