AUSTRALIA

Przekrojowa podróż po krainie kangurów

AUSTRALIA

AUSTRALIA

Przekrojowa podróż po krainie kangurów

O podróży

To przekrojowa trasa prezentująca Australię w jej najróżniejszych odsłonach. Podróż, podczas której jak w kalejdoskopie będą zmieniać się miasta, strefy przyrodnicze, krajobrazy i atmosfera odwiedzanych miejsc. Po drodze poznamy niezwykłych przedstawicieli fauny, zobaczymy geologiczne cuda natury, doświadczymy pustki outbacku i zachwycimy się klimatem australijskich metropolii. Nie zabraknie rejsu na rafę koralową, nocy przy ognisku i chwil na relaks we wspaniałych okolicznościach przyrody.

Przed nami

 • opera w Sydney
 • wycieczka w Góry Błękitne
 • rejs na Wielką Rafę Koralową
 • podróż terenową ciężarówką przez outback
 • formacje skalne Uluru i Kata Tjuta
 • noce na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem
 • przejazd Great Ocean Road do 12 Apostołów
 • zwiedzanie atrakcji Melbourne
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.

Program podróży

Dzień 1
Wylot z Polski
Dzień 1 - Wylot z Polski
Wycieczka do Australii.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot do Australii z przesiadką w jednym z azjatyckich portów lotniczych.

Dzień 2
Podróż lotnicza
Dzień 2 - Podróż lotnicza
Wycieczka do Australii.

Kontynuujemy lotniczą podróż na Antypody. W zależności od konfiguracji połączeń wieczorem albo następnego ranka przylot do Melbourne. Transfer do hotelu, nocleg.


Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 3
Zwiedzanie Melbourne i winiarni
Dzień 3 - Zwiedzanie Melbourne i winiarni
Wycieczka do Australii.

Od rana wybieramy się na piesze zwiedzanie centrum Melbourne. Miniemy nowoczesną zabudowę na południowym brzegu Yarry, odwiedzimy plac Federacji, zobaczymy zabytkowy dworzec kolejowy, katedrę św. Pawła oraz gmachy z przełomu XIX i XX w. Przez China Town przespacerujemy się do dzielnicy parlamentarnej, a następnie pojedziemy do Doliny Yarry - jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich w Australii. Tam odwiedzimy jedną z winiarni i weźmiemy udział w degustacji miejscowych win. Po powrocie do miasta krótka wizyta przy kortach, na których jest rozgrywany turniej Australian Open. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 4
12 Apostołów i inne atrakcje Victorii
Dzień 4 - 12 Apostołów i inne atrakcje Victorii
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu na cały dzień ruszamy za miasto. Będziemy jechać słynącą ze wspaniałych krajobrazów Great Ocean Road. Po drodze zatrzymamy się na plaży w nadmorskiej miejscowości Anglesea i pójdziemy na spacer wśród eukaliptusów w poszukiwaniu koali. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Otway, a tam przejdziemy się po lesie pełnym drzewiastych paproci i 300-letnich drzew. Kolejne przystanki wzbudzą jeszcze większe emocje: będziemy podziwiać widowiskowe klify, 12 Apostołów oraz inne formacje skalne na brzegu oceanu. Po wizycie w miejscowości Port Campbell powrót do Melbourne. Tam wieczorne wyjście na kolację. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 5
Z Melbourne do Alice Springs
Dzień 5 - Z Melbourne do Alice Springs
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu transfer na lotnisku i przelot do położonego w sercu australijskiego interioru Alice Springs. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i wyjście na obiad. Następnie zwiedzanie centrum miasteczka. Przespacerujemy się deptakiem, wejdziemy na wzgórze Anzac, zrobimy sobie zdjęcia w suchym korycie epizodycznej rzeki Todda i wstąpimy na najlepszą w mieście mrożoną kawę. Wieczorem kolacja w lokalnym pubie i nocleg.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie motel w Alice Springs

Dzień 6
Czerwone szutry outbacku
Dzień 6 - Czerwone szutry outbacku
Wycieczka do Australii.

Fakultatywnie poranny lot balonem nad outbackiem w porze wschodu słońca. Po śniadaniu ruszamy w drogę, a naszym celem dzisiaj będzie Kings Canyon. Po drodze zatrzymamy się w jednym z wąwozów w górach MacDonella oraz w kraterze meteorytu Goose Bluff. Potem pojedziemy przez trudniejszy teren, po typowych dla Australii czerwonych szutrach. Po drodze będziemy wypatrywać kangurów, dzikich koni i wielbłądów, a przede wszystkim będziemy cieszyć się przebywaniem wśród dzikiej przyrody i pustki australijskiego outbacku. Po dotarciu do Kings Canyon zakwaterowanie w bazie turystycznej i czas na popołudniową sjestę nad basenem. Wieczorem kolacja i wspólne śpiewanie przebojów australijskiego country.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie baza turystyczna w Kings Canyon

Dzień 7
Uluru - święta góra Aborygenów
Dzień 7 - Uluru - święta góra Aborygenów
Wycieczka do Australii.

Wczesnym rankiem jedziemy w góry. Dzisiaj czeka nas wymagający trekking trasą prowadzącą po skalnym płaskowyżu górującym nad wąwozem. Po drodze odwiedzimy oczko wodne w Ogrodach Edenu i będziemy podziwiać fantazyjne ściany z piaskowca. Następnie wyjazd w dalszą drogę przez porośniętą buszem i nielicznymi drzewami pustkę. Po dotarciu w rejon Uluru wyruszymy do stóp świętej góry Aborygenów, objedziemy ją i pójdziemy na piesze wycieczki do ukrytych w skale gardzieli wypełnionych wodą. W tych miejscach najlepiej można poczuć i zrozumieć duchowość rdzennych mieszkańców Australii. Wieczorem zobaczymy spektakl, który tworzy masyw Uluru w promieniach zachodzącego słońca. Po zmroku kolacja i nocne spotkanie pod gwiazdami południowego nieba.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie baza turystyczna pod Uluru

Dzień 8
Rano outback, wieczorem Sydney
Dzień 8 - Rano outback, wieczorem Sydney
Wycieczka do Australii.

Jeszcze przed świtem wyruszamy na podziwianie wschodu słońca w okolicach formacji skalnych Kata Tjuta. Po dotarciu na miejsce piknik śniadaniowy oraz wędrówka wśród fantazyjnych skał. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Po wylądowaniu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu przespacerujemy się wśród okazów roślin w ogrodzie botanicznym, a gdy dotrzemy nad brzeg zatoki Port Jackson - naszym oczom ukaże się gmach słynnej opery. Czas na podziwianie i fotografowanie niezwykłej bryły ze wszystkich stron oraz chwila relaksu przy kawie z widokiem na Harbour Bridge.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 9
Sydney - nieoczywiste atrakcje
Dzień 9 - Sydney - nieoczywiste atrakcje
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu kontynuujemy poznawanie uroków Sydney. Zobaczymy XIX-wieczne gmachy ratusza i Queen Victoria Building. Później wkroczymy do najeżonej wieżowcami dzielnicy biznesowej, miniemy Hyde Park i zwiedzimy katedrę katolicką. Następnie odwiedzimy chiński ogród i przez nabrzeże Darling Harbour trafimy do dzielnicy The Rock, której historia sięga początków Sydney. Stamtąd pojedziemy na półwysep Manly. Tam czeka nas wędrówka pieszym szlakiem łączącym wspaniałe punkty widokowe oraz czas na relaks i rybną kolację na piaszczystej plaży. Po zachodzie słońca wrócimy promem przez zatokę Port Jackson do centrum, podziwiając operę, Harbour Bridge i dzielnicę wieżowców by night.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 10
Wycieczka w Góry Błękitne
Dzień 10 - Wycieczka w Góry Błękitne
Wycieczka do Australii.

Śniadanie, a następnie wyjazd na wycieczkę w Góry Błękitne. Po drodze zatrzymamy się w parku olimpijskim z 2000 r. oraz odwiedzimy zoo, w którym można z bliska zobaczyć najdziwniejszych przedstawicieli australijskiej fauny: od koali i kangurów, przez wombaty i kazuary, po dziobaka i diabła tasmańskiego. W Górach Błękitnych wyruszymy na wędrówkę szlakiem prowadzącym do krawędzi ich urwiska oraz nad wodospady Wenworhta. W Katoombie zobaczymy wizytówkę regionu - formację skalną Trzy Siostry. Najbardziej stromą koleją na świecie zjedziemy tam w niższe partie gór na spacer wśród eukaliptusów i pozostałości dawnych kopalni węgla. Wieczorem powrót do Sydney.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 11
Pożegnanie z Sydney
Dzień 11 - Pożegnanie z Sydney
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu jedziemy do wschodnich dzielnic Sydney. Przespacerujemy się na piaskowcowych klifach The Gap oraz pojedziemy na słynną plażę Bondi. Tam czas na spacer lub szybką kąpiel. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Cairns. Po wylądowaniu przejazd do centrum nadmorskiego miasta i zakwaterowanie oraz wieczorny spacer po centrum tropikalnego miasta.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Cairns

Dzień 12
Wycieczka w tropiki
Dzień 12 - Wycieczka w tropiki
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu, fakultatywnie, całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Daintree. Po drodze wizyta w wąwozie Mossmana i ceremonia powitania przez przedstawicieli lokalnej społeczności aborygeńskiej, spacer nad rzeką i czas na kąpiel w jej krystalicznie czystych wodach. Następnie przejazd nad rzekę Daintree i rejs z wypatrywaniem krokodyli. Dalsza jazda przez reliktowe lasy deszczowe na przylądek Tribulation oraz czas na plażowanie na styku dżungli i oceanu. Spacer botaniczny po dżungli. Na koniec przystanek na punkcie widokowym na Mount Alexandra i powrót do Cairns. W cenie lunch. Alternatywnie relaks i wypoczynek w wakacyjnej miejscowości.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Cairns

Dzień 13
Rejs na Wielką Rafę Koralową
Dzień 13 - Rejs na Wielką Rafę Koralową
Wycieczka do Australii.

Fakultatywnie turystyczny rejs na Wielką Rafę Koralową. W ciągu dnia przystanki w dwóch miejscach na rafie i nurkowanie z rurką wśród wielobarwnych koralowców, przedziwnych gatunków ryb, morskich żółwi i nie tylko. W międzyczasie okazje do relaksu na pokładzie. W cenie drugie śniadanie i lunch. Po powrocie do Cairns czas na zakup pamiątek na lokalnym rynku, a wieczorem - wyjście do najlepszych pubów w mieście.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Cairns

Dzień 14
Pożegnanie z Australią
Dzień 14 - Pożegnanie z Australią
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Polski z przesiadką w jednym z azjatyckich portów lotniczych.

Wyżywienie śniadanie

Dzień 15
Powrót do Polski
Dzień 15 - Powrót do Polski
Wycieczka do Australii.

Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku im. Chopina w Warszawie.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów
  Pobierz opis tras pieszych

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
07-21.11.2024
bliski potwierdzenia
11900PLN
17.11-01.12.2024
wyjazd potwierdzony
11900PLN
30.01-13.02.2025
dużo wolnych miejsc
11900PLN
06-20.02.2025
dużo wolnych miejsc
11900PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotele 3* (pokoje 2-osobowe) w Sydney i Melbourne
 • hotele klasy turystycznej (pokoje 2-os. z łazienkami) w Cairns i Alice Springs
 • bazy turystyczne pod Uluru i w Kings Canyon (4-osobowe pokoje z klimatyzacją, toalety i łazienki wspólne)

Transport
Transport:

 • mikrobusami, terenową ciężarówką w interiorze, komunikacja miejska w miastach

Inne
Inne:

 • opiekę pilota
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych: ok. 11700 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 300 USD
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • zwyczajowych napiwków: ok. 30 USD
 • wycieczek fakultatywnych: PN Daintree - ok. 200 AUD, rejs na rafę koralową - ok. 220 AUD, lot balonem - ok. 310 AUD
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach i motelach (nie dotyczy baz turystycznych na Outbacku): 2600 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Grażyna Miszkiewicz

Wspaniała wyprawa. Australia i Nowa Zelandia. Tyle wrażeń, oczy bolą od tych widoków, nogi od chodzenia, serce, że trzeba wracać. 😀 Doskonała organizacja. Elastyczna w zależności od pogody. Czuliśmy się bezpieczni i zaopiekowani. Brawo Szerokie Tory 👏🏻 Dziękujemy 🙏 To była nasza druga podróż z Jędrzejem. Dzięki

Opinie naszych klientów

Piotr Górmiński

Super wyprawa do Australii i Nowej Zelandii z biurem "Szerokie Tory". Organizacja dopięta na tip-top od rezerwacji po program wyjazdu oraz hotele i transfery. Super opieka pilota od spotkania na lotnisku aż po odbiór bagaży po powrocie przez wszystkich uczestników wyjazdu. GORĄCO POLECAM

Opinie naszych klientów

Ania

Na wstępie chciałam podziękować za cudowną podróż do Australii. Zdecydowałam się na nią, bo spodobał mi się program i został on zrealizowany w 100%. Przyznam szczerze, że nie znałam wcześniej Waszego biura i nie miałam dużych oczekiwań co do organizacji wyjazdu, a organizacja była super - i tutaj duże podziękowania do Was wszystkich razem i każdego z osobna. Dziękuję - Ala, Kuba i Jędrzej, że dzięki Wam moja wymarzona wiele lat temu podróż do Australii była idealna. Bardzo doceniam indywidualne podejście do uczestników wyjazdu. Napiszę też oczywiście o Pawle, który był pilotem mojej grupy. Pilnował aby każdy punkt programu był zrealizowany, ale ponownie to co mnie zachwyciło to jego indywidualne podejście do poszczególnych uczestników wycieczki. Dzięki bardzo za ten wyjazd.

Opinie naszych klientów

Tomasz Sieklicki

Właśnie wróciłem z wyprawy na antypody z „Szerokimi torami” Wspaniała wyprawa, bogaty plan, świetna organizacja. Wszystko dopięte na ostatni guzik, wszystko zaplanowane co do milimetrowej przestrzeni grafiku. Niezwykła pasja jaką ma w sobie Jędrzej i chęć przekazania tego innym niezwykle wyczuwalna;) Niesamowite! O wszystkim zmianach zawsze byliśmy informowanie idealnie na czas i wszystko czekało na nas gotowe, pełna opieka przewodnicza i obszerna wiedza oraz ciekawostki. Bagaże ze zmartwieniami zostawia się w domu, a z rzeczami bierze się na wyjazd. Polecam ze szczerym sercem, rzadko się zdarza taki profesjonalizm. Napewno w przyszłości wybiorę się na koeljną wyprawę z tym biurem. Do zobaczenia na szlaku.

Opinie naszych klientów

Krzysztof Grochalski

Wycieczka do Australii i Nowej Zelandii bardzo udana. Organizacyjnie dopięta na ostatni guzik. Owacje na stojąco dla Jędrzeja i biura Szerokich Torów. Program ciekawy, dosyć intensywny, mnóstwo wrażeń. Chętnym zobaczenia Antypodów polecamy organizatorów naszej wyprawy.

Opinie naszych klientów

Anna Surdacka

Pierwsza wyprawa z Szerokimi Torami do Australii i Nowej Zelandii zakończyła się wielkim sukcesem turystyczno-poznawczo-organizacyjnym. Z dużą wiedzą zostały zaplanowane trasy wycieczki tak, abyśmy w krótkim, 4 tygodniowym okresie mogli poznać i poczuć klimat i otwartość mieszkańców obu krajów a w szczególności doświadczyć pustki i kolorów outbacku z trudną historią Aborygenów, nowoczesności największych miast oraz co najważniejsze – chłonąć piękno i czystość niesamowitej i magicznej przyrody podczas fantastycznych trekkingów w miejsca z widokami zapierającymi dech w piersiach. Przygotowano dla nas wszystkie dokumenty wyjazdowe w przemyślnie użytecznych saszetkach oraz wyposażono w plecaki i kominy z logo Biura. Od samego początku Pilot Jędrzej opiekował się wszystkimi i nie dopuścił do „zagubienia” nikogo podczas długiej podróży przy przesiadkach na dużych lotniskach. Podczas całej wyprawy załatwiał wszystkie sprawy na bieżąco, dbał o nasze dobre samopoczucie, jak również w sposób bardzo przystępny przekazywał nam dane geologiczno- historyczne związane ze wszystkimi zwiedzanymi miejscami. Nie pozwolił na nudę – wieczorami przy gitarze (wirtuozeria Jędrzeja i Piotra) mogliśmy w scenerii outbacku czy górskich szczytów Nowej Zelandii pośpiewać piosenki turystyczne. Uczestnicy z dużym poczuciem humoru, zgrani, weseli, już z turystycznym doświadczeniem; - podczas tej wspaniałej podróży mieliśmy możliwość pełnego relaksu, oderwania się od codzienności i poznania Nowego Świata. Zachęcam turystów zainteresowanych aktywnym wyjazdem na Antypody do skorzystania z usług Szerokich Torów.

;