AUSTRALIA

Przekrojowa podróż po krainie kangurów

AUSTRALIA

AUSTRALIA

Przekrojowa podróż po krainie kangurów

O podróży

To przekrojowa trasa prezentująca Australię w jej najróżniejszych odsłonach. Podróż, podczas której jak w kalejdoskopie będą zmieniać się miasta, strefy przyrodnicze, krajobrazy i atmosfera odwiedzanych miejsc. Po drodze poznamy niezwykłych przedstawicieli fauny, zobaczymy geologiczne cuda natury, doświadczymy pustki outbacku i zachwycimy się klimatem australijskich metropolii. Nie zabraknie rejsu na rafę koralową, nocy przy ognisku i chwil na relaks we wspaniałych okolicznościach przyrody.

Przed nami

 • opera w Sydney
 • wycieczka w Góry Błękitne
 • rejs na Wielką Rafę Koralową
 • podróż terenową ciężarówką przez outback
 • formacje skalne Uluru i Kata Tjuta
 • noce na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem
 • przejazd Great Ocean Road do 12 Apostołów
 • zwiedzanie atrakcji Melbourne
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.
Wycieczka do Australii.

Program podróży

Dzień 1
Wylot z Polski
Dzień 1 - Wylot z Polski
Wycieczka do Australii.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot do Australii z przesiadką w jednym z azjatyckich portów lotniczych.

Dzień 2
Podróż lotnicza
Dzień 2 - Podróż lotnicza
Wycieczka do Australii.

Kontynuujemy lotniczą podróż na Antypody. W zależności od konfiguracji połączeń wieczorem albo następnego ranka przylot do Sydney. Transfer do hotelu, nocleg.


Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 3
Zwiedzanie Sydney
Dzień 3 - Zwiedzanie Sydney
Wycieczka do Australii.

Rano czas na wypoczynek po podróży. Następnie wyruszymy na zwiedzanie centrum Sydney. Przespacerujemy się wśród okazów roślin w ogrodzie botanicznym, a gdy dotrzemy nad brzeg zatoki Port Jackson - naszym oczom ukaże się gmach słynnej opery. Czas na podziwianie i fotografowanie niezwykłej bryły ze wszystkich stron oraz chwila relaksu przy kawie z widokiem na Harbour Bridge. Później wkroczymy do najeżonej wieżowcami dzielnicy biznesowej, miniemy Hyde Park i zwiedzimy XIX-wieczną katedrę katolicką. Wieczorem wyjazd na Bondi - jedną z najsłynniejszych plaż w Sydney. Kolacja i powrót na nocleg do hotelu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 4
Sydney - nieoczywiste atrakcje
Dzień 4 - Sydney - nieoczywiste atrakcje
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu kontynuujemy poznawanie uroków Sydney. Zobaczymy XIX-wieczne gmachy ratusza i Queen Victoria Building. Następnie odwiedzimy chiński ogród i przez nabrzeże Darling Harbour trafimy do dzielnicy The Rock, której historia sięga początków Sydney. Stamtąd popłyniemy promem przez zatokę Port Jackson na półwysep Manly. Tam czeka nas wędrówka pieszym szlakiem łączącym wspaniałe punkty widokowe oraz czas na relaks i rybną kolację na piaszczystej plaży. Po zachodzie słońca wrócimy promem do centrum, podziwiając operę, Harbour Bridge i dzielnicę wieżowców by night.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 5
Wycieczka w Góry Błękitne
Dzień 5 - Wycieczka w Góry Błękitne
Wycieczka do Australii.

Śniadanie, a następnie wyjazd na wycieczkę w Góry Błękitne. Po drodze zatrzymamy się w parku olimpijskim z 2000 r. oraz odwiedzimy zoo, w którym można z bliska zobaczyć najdziwniejszych przedstawicieli australijskiej fauny: od koali i kangurów, przez wombaty i kazuary, po dziobaka i diabła tasmańskiego. W Górach Błękitnych wyruszymy na wędrówkę szlakiem prowadzącym do krawędzi ich urwiska oraz nad wodospady Wenworhta. W Katoombie zobaczymy wizytówkę regionu - formację skalną Trzy Siostry. Najbardziej stromą koleją na świecie zjedziemy tam w niższe partie gór na spacer wśród eukaliptusów i pozostałości dawnych kopalni węgla. Wieczorem powrót do Sydney.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Sydney

Dzień 6
Uluru - święta góra Aborygenów
Dzień 6 - Uluru - święta góra Aborygenów
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do położonego w sercu interioru Uluru. Tu rozpocznie się zupełnie nowa odsłona naszej podróży po Antypodach. Na lotnisku załadujemy się do terenowej ciężarówki i pojedziemy zakwaterować się w pobliskiej bazie turystycznej. Następnie wyruszymy do stóp świętej góry Aborygenów, okrążymy ją i pójdziemy na wycieczki do ukrytych w skale gardzieli wypełnionych wodą. W tych miejscach najlepiej można poczuć i zrozumieć duchowość rdzennych mieszkańców Australii. Wieczorem zobaczymy spektakl, który tworzy masyw Uluru w promieniach zachodzącego słońca. Po zmroku kolacja i nocne spotkanie przy gitarze.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie baza turystyczna pod Uluru

Dzień 7
Kings Canyon - oaza na pustyni
Dzień 7 - Kings Canyon - oaza na pustyni
Wycieczka do Australii.

Jeszcze przed świtem wyruszamy na podziwianie wschodu słońca w okolicach formacji skalnych Kata Tjuta oraz na wędrówkę wśród fantazyjnych skał do Doliny Wiatrów. Po powrocie do bazy turystycznej śniadanie i wyjazd w dalszą drogę. Będziemy jechali przez porośniętą buszem i nielicznymi drzewami pustkę. Po dotarciu do Kings Canyon pójdziemy na spacer gardzielą niezwykłego wąwozu - pustynnej oazy z bogactwem roślin i ptactwa. Wieczorem zakwaterowanie w bazie turystycznej, kolacja i wspólne śpiewanie przebojów australijskiego country.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie baza turystyczna w Kings Canyon

Dzień 8
Czerwone szutry outbacku
Dzień 8 - Czerwone szutry outbacku
Wycieczka do Australii.

Wczesnym rankiem wracamy do Kings Canyon. Dzisiaj czeka nas wymagający trekking trasą prowadzącą po skalnym płaskowyżu górującym nad wąwozem. Po drodze odwiedzimy oczko wodne w Ogrodach Edenu i będziemy podziwiać fantazyjne ściany z piaskowca. Następnie śniadanie i wyjazd w dalszą drogę - tym razem w trudniejszy teren, po typowych dla Australii czerwonych szutrach. Po drodze będziemy wypatrywać kangurów, dzikich koni i wielbłądów, zatrzymamy się w kraterze meteorytu Goose Bluff oraz wąwozach w górach MacDonella. A przede wszystkim będziemy cieszyć się przebywaniem wśród dzikiej przyrody i pustki australijskiego outbacku. Wieczorem przyjazd do Alice Springs, zakwaterowanie w motelu, kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie motel w Alice Springs

Dzień 9
Z Alice Springs do Melbourne
Dzień 9 - Z Alice Springs do Melbourne
Wycieczka do Australii.

Fakultatywnie poranny lot balonem nad outbackiem w porze wschodu słońca. Po śniadaniu zwiedzanie centrum położonego w sercu interioru Alice Springs. Przespacerujemy się deptakiem, wejdziemy na wzgórze Anzac, zrobimy sobie zdjęcia w suchym korycie epizodycznej rzeki Todda i wstąpimy na najlepszą w mieście mrożoną kawę. W połowie dnia przejazd na lotnisko i wylot do Melbourne. Po wylądowaniu transfer do hotelu, wieczorem wyjście na kolację i na piwo nad rzeką.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 10
12 Apostołów i inne atrakcje Victorii
Dzień 10 - 12 Apostołów i inne atrakcje Victorii
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu na cały dzień ruszamy za miasto. Będziemy jechać słynącą ze wspaniałych krajobrazów Great Ocean Road. Po drodze zatrzymamy się na plaży w nadmorskiej miejscowości Anglesea i pójdziemy na spacer wśród eukaliptusów w poszukiwaniu koali. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Otway, a tam przejdziemy się po lesie pełnym drzewiastych paproci i 300-letnich drzew. Kolejne przystanki wzbudzą jeszcze większe emocje: będziemy podziwiać widowiskowe klify, 12 Apostołów oraz inne formacje skalne na brzegu oceanu. Po tym wszystkim powrót do Melbourne. Tam kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 11
Zwiedzanie Melbourne i winiarni
Dzień 11 - Zwiedzanie Melbourne i winiarni
Wycieczka do Australii.

Od rana wybieramy się na piesze zwiedzanie centrum Melbourne. Miniemy nowoczesną zabudowę na południowym brzegu Yarry, odwiedzimy plac Federacji, zobaczymy zabytkowy dworzec kolejowy, katedrę św. Pawła oraz gmachy z przełomu XIX i XX w. Przez China Town przespacerujemy się do dzielnicy parlamentarnej, a następnie pojedziemy do Doliny Yarry - jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich w Australii. Tam odwiedzimy jedną z winiarni i weźmiemy udział w degustacji miejscowych win. Po powrocie do miasta kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Melbourne

Dzień 12
Wycieczka w tropiki
Dzień 12 - Wycieczka w tropiki
Wycieczka do Australii.

O poranku transfer na lotnisko i przelot do Cairns - na północny wschód kontynentu. Po wylądowaniu przejazd do centrum nadmorskiego miasta i zakwaterowanie. Fakultatywnie całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Daintree. Po drodze wizyta w wąwozie Mossmana i ceremonia powitania przez przedstawicieli lokalnej społeczności aborygeńskiej, spacer nad rzeką i czas na kąpiel w jej krystalicznie czystych wodach. Następnie przejazd nad rzekę Daintree i rejs z wypatrywaniem krokodyli. Dalsza jazda przez reliktowe lasy deszczowe na przylądek Tribulation oraz czas na plażowanie na styku dżungli i oceanu. Spacer botaniczny po dżungli. Na koniec przystanek na punkcie widokowym na Mount Alexandra i powrót do Cairns. W cenie lunch.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Cairns

Dzień 13
Rejs na Wielką Rafę Koralową
Dzień 13 - Rejs na Wielką Rafę Koralową
Wycieczka do Australii.

Fakultatywnie turystyczny rejs na Wielką Rafę Koralową. W ciągu dnia przystanki w dwóch miejscach na rafie i nurkowanie z rurką wśród wielobarwnych koralowców, przedziwnych gatunków ryb, morskich żółwi i nie tylko. W międzyczasie okazje do relaksu na pokładzie. W cenie drugie śniadanie i lunch. Po powrocie do Cairns czas na zakup pamiątek na lokalnym rynku, a wieczorem - wyjście do najlepszych pubów w mieście.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Cairns

Dzień 14
Pożegnanie z Australią
Dzień 14 - Pożegnanie z Australią
Wycieczka do Australii.

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Polski z przesiadką w jednym z azjatyckich portów lotniczych.

Wyżywienie śniadanie

Dzień 15
Powrót do Polski
Dzień 15 - Powrót do Polski
Wycieczka do Australii.

Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku im. Chopina w Warszawie.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Ostateczną cenę biletów lotniczych potwierdzamy po założeniu imiennej wstępnej rezerwacji lotów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
12-26.11.2023
ostatnie miejsca na zapytanie
8700PLN
04-18.02.2024
dużo wolnych miejsc
8700PLN
10-24.11.2024
dużo wolnych miejsc
8700PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotele 3* (pokoje 2-osobowe) w Sydney i Melbourne
 • hotel klasy turystycznej (pokoje 2-os. z łazienkami) w Cairns i Alice Springs
 • bazy turystyczne pod Uluru i w Kings Canyon (namioty 2-osobowe z łóżkami i pościelą, toalety i prysznice wspólne)

Transport
Transport:

 • mikrobusami, terenową ciężarówką w interiorze, komunikacja miejska w miastach

Inne
Inne:

 • opiekę pilota
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych: ok. 11700 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 800 USD
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • zwyczajowych napiwków: ok. 30 USD
 • wycieczek fakultatywnych: PN Daintree - ok. 200 AUD, rejs na rafę koralową - ok. 200 AUD, lot balonem - ok. 310 AUD
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach i pensjonatach: 2600 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Anna Surdacka

Pierwsza wyprawa z Szerokimi Torami do Australii i Nowej Zelandii zakończyła się wielkim sukcesem turystyczno-poznawczo-organizacyjnym. Z dużą wiedzą zostały zaplanowane trasy wycieczki tak, abyśmy w krótkim, 4 tygodniowym okresie mogli poznać i poczuć klimat i otwartość mieszkańców obu krajów a w szczególności doświadczyć pustki i kolorów outbacku z trudną historią Aborygenów, nowoczesności największych miast oraz co najważniejsze – chłonąć piękno i czystość niesamowitej i magicznej przyrody podczas fantastycznych trekkingów w miejsca z widokami zapierającymi dech w piersiach. Przygotowano dla nas wszystkie dokumenty wyjazdowe w przemyślnie użytecznych saszetkach oraz wyposażono w plecaki i kominy z logo Biura. Od samego początku Pilot Jędrzej opiekował się wszystkimi i nie dopuścił do „zagubienia” nikogo podczas długiej podróży przy przesiadkach na dużych lotniskach. Podczas całej wyprawy załatwiał wszystkie sprawy na bieżąco, dbał o nasze dobre samopoczucie, jak również w sposób bardzo przystępny przekazywał nam dane geologiczno- historyczne związane ze wszystkimi zwiedzanymi miejscami. Nie pozwolił na nudę – wieczorami przy gitarze (wirtuozeria Jędrzeja i Piotra) mogliśmy w scenerii outbacku czy górskich szczytów Nowej Zelandii pośpiewać piosenki turystyczne. Uczestnicy z dużym poczuciem humoru, zgrani, weseli, już z turystycznym doświadczeniem; - podczas tej wspaniałej podróży mieliśmy możliwość pełnego relaksu, oderwania się od codzienności i poznania Nowego Świata. Zachęcam turystów zainteresowanych aktywnym wyjazdem na Antypody do skorzystania z usług Szerokich Torów.

Opinie naszych klientów

Olga Krywult

Szerokie Tory to moje ulubione biuro podróży. Świetna organizacja, nietuzinkowi ludzie, i niepowtarzalne programy.

Opinie naszych klientów

Kasia Murawiew

Korzystaliśmy z pomocy Szerokich Torów podczas naszego wyjazdu nad Bajkał. Profesjonalnie i kompetentnie, polecamy!

Opinie naszych klientów

Aleksandra Marynowska Wyrembelska

Zdecydowanie polecam! Ludzie z pasją i zamiłowaniem do podróży... Dużo podróżuję ale wyprawa z Szerokimi Torami jest zawsze wyjątkowa bo piloci maja ogromna wiedzę i doświadczenie... Marzę o kolejnej wyprawie :)

Opinie naszych klientów

Adam Liduk

Szerokie Tory, to nieocenione źródło informacji, a Pani Alicja jest osobą o szczególnej cierpliwości i rzetelności w odpowiadaniu na moje pytania. Zdecydowanie polecam.

Opinie naszych klientów

Tomasz Murawiew

Pomogli nam zorganizować bilety i wizy. Dzielili sie mądrymi sugestiami. Bardzo fajni godni zaufania.

;