Wycieczki na MaderęNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Wycieczka na Maderę to okazja, by zobaczyć tę niezwykłą wyspę w wielu różnych odsłonach. Na turystów czekają pełne uroku, wąskie uliczki Funchal, trasy piesze na zanurzonych w bujnej zieloności lewadach, wspaniałe wybrzeża z widowiskowymi klifami oraz nadmorskie miejscowości z atrakcjami takimi jak wulkaniczne baseny z oceaniczną wodą.

Czytaj więcej

Wyspa wiecznej wiosny

Madera to wspaniała wyspa położona pośród bezkresu Atlantyku. Mimo niewielkich rozmiarów (jej powierzchnia to 800 km kw.), dzięki wulkanicznej rzeźbie i występowaniu pasm górskich jest bardzo bogata w krajobrazy i pełna wspaniałych miejsc. Z kolei łagodny oceaniczny klimat sprawia, że bywa nazywana wyspą wiecznej wiosny. Dlatego wycieczka na Maderę pozwoli nacieszyć się zarówno pięknymi widokami, jak i sympatyczną aurą, nawet, gdy wybierzemy się tam jesienią. Zachwycające jest tam bogactwo i różnorodność atrakcji - podczas zwiedzania Madery każdego dnia można cieszyć się zupełnie nowymi doświadczeniami.

Madera - co zobaczyć?

Wśród tych atrakcji każdy turysta odbywający wycieczkę na Maderę znajdzie coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Zwykle przybysze rozpoczynają pobyt od zwiedzania Funchal - stolicy wyspy, miasteczka z klimatycznymi uliczkami, zabytkowymi kościołami, mnóstwem świetnych knajp i wspaniałym ogrodem botanicznym. Podczas zwiedzania Madery warto odwiedzić najbardziej widowiskowe miejsca na jej wybrzeżach, takie jak półwysep Świętego Wawrzyńska, klif Cabo Girao czy też platformę abrazyjną Achadas.

Madera dla aktywnych

Miłośników trekkingów przyciągną słynne lewady, czyli trasy dla wędrowców wytyczone wzdłuż kanałów nawadniających. Prowadzą one przez bujną zieleń Madery do pięknych wodospadów czy innych atrakcji przyrodniczych. A dla miłośników górskich wędrówek najciekawszym trekkingiem będzie piesza wyprawa na Pico de Ruivo - najwyższy szczyt Madery.

W trakcie wycieczek na Maderę warto także odwiedzić urokliwe nadmorskie miejscowości na północnym wybrzeżu wyspy. Są one wspaniale położone i w prawie każdym hotelu można liczyć na widok na morze, a poza tym w wielu z nich można wykąpać się w naturalnych lub sztucznych basenach z morską wodą.

Wycieczki na Maderę - jak podróżujemy

Nasze wycieczki na Maderę obejmują bezpośrednie przeloty z Polski - z Warszawy lub innych miast. Po przybyciu na miejsce naszym środkiem transportu staje się mikrobus, który pozwala sprawnie przemieszczać się po górskich, krętych drogach i docierać w najróżniejsze miejsca na Maderze. Naszą pierwszą bazą jest stolica wyspy - Funchal. Zwiedzanie miasta łączymy z jednodniowymi wycieczkami: na półwysep Świętego Wawrzyńca oraz na południowy zachód Madery.

Następnie przemieszczamy się na północne wybrzeża, by tam zakwaterować się w jednej z nadmorskich miejscowości. Stamtąd jeździmy na wycieczki na Pico de Ruivo i wulkaniczny płaskowyż Madery oraz korzystamy z najbardziej lokalnych atrakcji.

Program wycieczki na Maderę jest tak skonstruowany, by każdy dzień dostarczał nowych, zupełnie innych wrażeń i doświadczeń, a zwiedzanie najróżniejszych atrakcji Madery składa się w zgrabną całość, która pozwala nabrać ogólnego wrażenia o wyspie wiecznej wiosny.

Madera - wyżywienie i kuchnia

Nieodłącznym elementem naszych wycieczek są kulinaria. Podróżowanie po Maderze to okazja do skosztowania znakomitych i świetnie przyrządzonych lokalnych ryb oraz dań mięsnych, spośród których największe wrażenie robi grillowana maderska wołowina podawana w formie szaszłyków.

;