Wycieczki na KamczatkęNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Kamczatka to wielki półwysep położony na północnym wschodzie Rosji. Zachwycają tam dziewicze, nienaruszone ręką człowieka wulkaniczne krajobrazy z mnóstwem fascynujących zjawisk i górującymi nad okolicą stożkami największych wulkanów. Wycieczka na Kamczatkę to okazja, by doświadczyć niezapomnianych przeżyć związanych z przebywaniem w tych przedziwnych okolicznościach przyrody. Taka wyprawa daje również możliwość zrealizowania swoich pasji związanych z wędrówkami po przepięknych górach.

Czytaj więcej

Odległa kraina wulkanów

Dlaczego Kamczatka tak bardzo przyciąga miłośników gór, dzikiej przyrody i dziewiczych krajobrazów? To jeden z nielicznych na świecie regionów, w których aktywnie występują zjawiska wulkaniczne. Powierzchnia ziemi, jej kształt i rzeźba dopiero się tam kształtują i ulegają regularnym przeobrażeniom. Można tam na własne oczy obserwować, jak powstają nowe krajobrazy. Położona na skraju Rosji Kamczatka to kraina słabo zaludniona, praktycznie pozbawiona jakiejkolwiek cywilizacji. Do tego wszędzie jest daleko. Górskie wycieczki w tej części świata to nie wędrówki "od schroniska do schroniska", ale wypady, podczas których grupa musi być w pełni samowystarczalna - jeśli chodzi o sprzęt, noclegi (namioty) i wyżywienie. Większość trekkingowych wycieczek zaczyna się w miejscach bardzo odległych od miejscowości, dokąd nie ma dojazdu drogami. Dlatego niezbędne jest wynajmowanie wielkich terenowych ciężarówek, które dowożą turystów, ekwipunek i prowiant do punktów wypadowych na trekkingi po Kamczatce.

Kamczatka - wyprawa dla koneserów gór

Wyprawy na Kamczatkę, które organizujemy, to zawsze okazja, by dużo czasu spędzić w górach i móc zrealizować swoje ambicje związane z trekkingami na wulkany. Wszystkie wyjścia planujemy w ten sposób, by były to jednodniowe wycieczki, podczas których uczestnicy zabierają ze sobą tylko małe plecaki z ograniczoną ilością ekwipunku. Bagaż zasadniczy zostaje w obozie namiotowym, do którego na wieczór wracamy z trekkingu, i w którym w polowej kuchni organizujemy posiłki.

Technicznie szlaki nie są trudniejsze od tych tatrzańskich, ale zasadniczo różnią się swoim charakterem. Po pierwsze, trudno tam mówić o szlakach w polskim rozumieniu tego słowa. To raczej słabo wydeptane ścieżki czy "korytarze przejść", które każdego roku - po erupcji popiołów wulkanicznych - mogą zmienić swój przebieg. Dlatego podczas wycieczek na Kamczatkę niezbędna jest współpraca z miejscowymi przewodnikami górskimi, którzy doskonale znają specyfikę tych tras, przebieg ścieżek czy też mają świadomość zagrożeń, które mogą czyhać na piechurów wśród dzikich wulkanicznych krajobrazów. Trzeba liczyć się także z tym, że wyjścia są długie (ponad 20 km i ponad 10 godzin wędrówki), a pogoda na Kamczatce bywa bardzo zmienna.

Po trudach górskich trekkingów po Kamczatce na turystów czekają gorące źródła, które zapewniają możliwość relaksu i regeneracji, podobnie jak ruska bania (sauna parowa), która na naszych wycieczkach jest obowiązkowym punktem programu.

Kamczatka - wycieczki latem i zimą

Wycieczki na Kamczatkę organizujemy latem i zimą. W przypadku letnich wyjazdów najlepszy okres to przełom lipca i sierpnia - wtedy można liczyć na najlepszą pogodę, choć oczywiście trzeba być przygotowanym na to, że w lipcu w górach może jeszcze leżeć śnieg, a w sierpniu - może już padać śnieg. Główny cel letnich wypraw to oczywiście trekkingi po górach. Zimą korzystamy z atrakcji związanych z ogromnymi ilościami śniegu, które co roku tam spadają. Zimowa wycieczka na Kamczatkę to okazja, żeby pojeździć skuterami śnieżnymi, wygrzać się w gorących źródłach, gdy dookoła mróz, i spróbować swoich sił w jeździe na nartach po wulkanicznych stokach.

Zarówno latem jak zimą naszym Turystom dajemy możliwość skosztowania wybornej kamczackiej kuchni, która w dużej mierze opiera się na rybach (łososie) i owocach morza. Wycieczka na Kamczatkę to także okazja, by zetknąć się z kulturą Kamczadali - rdzennych mieszkańców tej krainy.

;