Wycieczki do RosjiNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Kraj tak rozległy jak Rosja przyciąga turystów rozmaitymi atrakcjami, które są rozrzucone po całym jej terytorium i mają bardzo różnorodny charakter. Na wycieczki do Rosji jeżdżą miłośnicy miast, chcący podziwiać zabytki Moskwy i Petersburga, fani turystyki aktywnej, których przyciągają szlaki w górach, zwolennicy podróży pociągiem, zafascynowani Koleją Transsyberyjską oraz pasjonaci przyrody, którym zależy na wyjazdach na łono dzikiej natury.

Czytaj więcej

Rosja - wycieczki na zwiedzanie miast

Wycieczki do Rosji to okazja, żeby zobaczyć tamtejsze miasta. Najwięcej turystów trafia do położonych na zachodzie kraju Moskwy i Petersburga. Moskwa to wielka, tętniąca życiem metropolia, gdzie pośród wielkomiejskiego gwaru można zwiedzać zabytki Kremla, słynne cerkwie oraz odwiedzić takie miejsca jak Plac Czerwony czy Arbat oraz pojeździć moskiewskim metrem. W Petersburgu jest dużo swobodniejsza, bardziej artystyczna atmosfera. Wycieczki do Rosji obejmujące to miasto mają w programie zwiedzanie tamtjeszych świątyni, pałacy i słynnego Ermitaża oraz spacery wśród zachwycającej zabudowy centrum kulturalnej stolicy.

Dalekie wyprawy do Rosji

Dalsze wyprawy do Rosji mają w programie zwiedzanie odległych regionów tego kraju. Do miejsc, które szczególnie przyciągają turystów, należy położone na Syberii jezioro Bajkał. Przybyszy docierających tam w ramach wycieczek do Rosji zachwyca piękno i zróżnicowanie krajobrazów, rozległe przestrzenie oraz otoczenie dzikiej przyrody, a także sympatyczni mieszkańcy okolic syberyjskiego morza. Miłośnicy górskich wędrówek i pobytu wśród natury docierają jeszcze dalej - na Kamczatkę. Ta wulkaniczna kraina praktycznie pozbawiona jest infrastruktury, dlatego organizowane tam wyprawy mają typowo trekkingowy charakter. Do dalekich wypraw do Rosji należy jeszcze zaliczyć podróż Trasą Kołymską z Magadanu do Jakucka, podczas której przedzieramy się przez dzikie i niezamieszkane tereny północnego wschodu Rosji.

Rosja - wycieczka przekrojowa

Dobrym sposobem wielowymiarowego i dogłębnego poznania tego kraju są przekrojowe wycieczki do Rosji. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z niesamowitego środka transportu, jakim jest Kolej Transsyberyjska, przecinająca kolejne rosyjskie regiony z zachodu na wschód. Taką kolejową wyprawę do Rosji można rozpocząć od zwiedzania Moskwy. Następnie proponujemy krajoznawcze przystankach w innych miastach na zachodzie kraju: Kazaniu i Jekaterynburgu, który znajduje się na granicy Europy i Azji.

Dalszy odcinek tego kolejowego przekroju to podróż przez Syberię, w trakcie której można odwiedzić Nowosybirsk, Tomsk i Krasnojarsk. Ważny przystanek podczas transsyberyjskiej wycieczki do Rosji to postój nad jeziorem Bajkał, na który z pewnością można poświęcić kilka dni. Wielu turystów odbija także na północ - na tory tzw. Bajkalsko-Amurskiej Magistrali, która przecina wielkie góry oraz dzikie i niezamieszkane przestrzenie z dala od większych miast. Zakończenie takiej przekrojowej wycieczki do Rosji ma miejsce we Władywostoku - wspaniałym ośrodku położonym nad brzegiem pacyfiku, zachwycającym swoją lokalizacją, zabudową i kosmopolitycznym charakterem.

Wycieczki dla każdego

Wśród naszych propozycji wycieczek do Rosji każdy znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie. Organizujemy komfortowe wycieczki do rosyjskich miast oraz mający wypoczynkowy charakter rejs po Jeniseju. Na wytrawnych krajoznawców, odpornych na trudy podróżowania czekają ambitniejsze trasy po Syberii, obejmujące przede wszystkim zwiedzanie okolic jeziora Bajkał. Wśród propozycji wypraw do Rosji mamy także imprezy dla aktywnych, organizowane z myślą o wędrówkach po górach i spędzaniu czasu na łonie przyrody. Oddzielna kategoria to zimowe wycieczki do Rosji, podczas których prezentujemy ten kraj w zupełnie innej odsłonie. Rosyjskie miasta ozdobione są wtedy niezwykłymi rzeźbami z lodu, a zamarznięta tafla Bajkału pozwala na odbywanie długich podróży po lodzie z przystankami na podziwianie absolutnie niesamowitych zjawisk lodowych.

;