AZORY

Wyspy szczęśliwe

AZORY

AZORY

Wyspy szczęśliwe

O podróży

Wylądujemy pośrodku Atlantyku na maleńkiej zielonej wyspie. Od razu zaleje nas fala doznań związanych z podziwianiem wulkanicznych krajobrazów, egzotycznymi smakami i zapachami. Będziemy przemieszczać się samolotami i statkami pomiędzy pięcioma wyspami, żeby uchwycić różnorodność azorskich krajobrazów: obłędnie zielonych wzgórz, kalder z kolorowymi jeziorkami, wulkanów, wodospadów, wulkanicznych czarnych plaż i skalistych wybrzeży. Gwarantujemy, że to będzie podróż pełna wrażeń.

Przed nami

 • wulkaniczne wizytówki Faial: Caldeira i Capelinhas
 • wieczory na urokliwych starówkach Horty i Ponty Delgady
 • rejs na oglądanie wielorybów i delfinów
 • wizyta w winnicy u stóp wulkanu Pico
 • noclegi w autentycznej azorskiej wsi
 • rejs na maleńką wyspę Corvo
 • kąpiele w gorących źródłach
 • podziwianie wspaniałych wodospadów
 • wizyty na plantacjach herbaty i ananasów
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.

Program podróży

Dzień 1
Przelot
Dzień 1 - Przelot
Wycieczka na Azory.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot na Azory z przesiadką w Brukseli i w Lizbonie. Wieczorem lądowanie na wyspie Faial, przejazd do wakacyjnego miasteczka Horta i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po centrum miejscowości.


Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 2
Najpiękniejsze widoki Faial
Dzień 2 - Najpiękniejsze widoki Faial
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu pojedziemy na najwyższy wulkan wyspy Faial, by ruszyć na wędrówkę krawędzią kaldery. Będziemy wędrować wśród wspaniałych wulkanicznych krajobrazów osnutych typową dla Azorów bujną zielenią. Następnie trafimy na najnowszą część archipelagu - półwysep Capelinhas, który wynurzył się z oceanu zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Przed powrotem do Horty zatrzymamy się jeszcze na kąpiel w lawowych basenach Varadouro i odwiedzimy wulkaniczną plażę, z której roztaczaja się widok na sąsiednią wyspę Pico z wielkim wulkanem. Po powrocie do Horty, wieczór w zabytkowej części miasta.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 3
W cieniu wielkiej góry
Dzień 3 - W cieniu wielkiej góry
Wycieczka na Azory.

O poranku przeprawiamy się promem na sąsiednią wyspę Pico. Tam udamy się w okolice Cachorro, gdzie powstały lawowe klify i fantazyjne formacje, np. Głowa Psa. Niedaleko Cabritos będziemy wędrować po pokrywach lawy, która zastygła na brzegu oceanu. Odwiedzimy też kilka punktów widokowych, z których najwspanialej prezentuje się najwyższy szczyt Grzbietu Atlantyckiego - wulkan Pico (2351 m n.p.m.) i sąsiednia wyspa São Jorge. Zatrzymamy się na obiad w lokalnej knajpie i zwiedzimy muzeum prezentujące historię wielorybnictwa na Azorach. Na koniec dnia czeka nas jeszcze wizyta w miejscowej winnicy i degustacja wyjątkowych azorskich, wulkanicznych win, które powstają u stóp wielkiej góry oraz spacer wśród winorośli, które rosną w tak trudnych warunkach. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do Horty.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 4
Wieloryby i plażowanie
Dzień 4 - Wieloryby i plażowanie
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu dla chętnych 3-godzinny rejs na obserwację wielorybów, które szczególnie upodobały sobie akweny Atlantyku w rejonie Azorów. Z pokładu statku będziemy wypatrywać kaszalotów, grindwali oraz licznych gatunków delfinów. Po powrocie do Horty wybierzemy się nad górujący nad nią wulkan Guia, z którego wspaniale widać całą miejscowość oraz wyspy Faial i Pico. Potem czas na plażowanie oraz wizyta w muzeum prezentującym rękodzieło miejscowych artystów tworzących w zębach i kościach kaszalotów. Przy wieczornej kolacji ostatnia okazja, by napić się tutejszego wyśmienitego ginu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 5
Na Wyspie Kwiatów
Dzień 5 - Na Wyspie Kwiatów
Wycieczka na Azory.

Rano opuścimy pełną uroku Hortę i polecimy na wyspę Flores. Po wylądowaniu obiad i początek objazdu wyspy ze spacerami wzdłuż klifowych wybrzeży. Czekają nas cudowne widoki wulkanicznych krajobrazów upstrzonych kępami kolorowych kwiatów i bujną zielenią. Zobaczymy też wspaniałą kaskadę wodospadów Riveira do Ferreiro. Przed wieczorem zakwaterujemy się w szczególnym miejscu: wyremontowanych i urządzonych w azorskim stylu, przytulnych, zabytkowych domostwach w dawnej wsi wielorybników. Na koniec dnia kolacja, czas na korzystanie z uroków “naszej wsi” i na wieczorne śpiewy.

Wyżywienie śniadanie,obiad
Zakwaterowanie zabytkowa wieś w Fajazinhas

Dzień 6
Rejs na Wyspę Corvo
Dzień 6 - Rejs na Wyspę Corvo
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu jedziemy do portu i zajmujemy miejsca w motorówce, którą przez toń Atlantyku popłyniemy na Corvo - najmniejszą wyspę archipelagu Azorów. Najpierw jednak doświadczony kapitan pokaże nam z poziomu wody wulkaniczne urwiska Flores, niesamowite formacje skalne na brzegu i spływające wprost do oceanu wodospady. Po drodze znowu będzie szansa na spotkania z delfinami. Na Corvo pojedziemy na szczyt wyspy-wulkanu i tam ruszymy na trekking wokół krateru. Po południu powrót na Flores, tam kolacja i przejazd na nocleg do Fajazinhas.

Wyżywienie śniadanie,kolacja
Zakwaterowanie zabytkowa wieś w Fajazinhas

Dzień 7
Przelot na São Miguel
Dzień 7 - Przelot na São Miguel
Wycieczka na Azory.

O poranku jedziemy na lotnisko i odlatujemy na São Miguel - największą wyspę archipelagu Azorów, znajdującą się na jego drugim krańcu. Po przylocie jedziemy do miejscowości Povoação. Po drodze przystanki na punktach widokowych na południowym wybrzeżu wyspy oraz nad jeziorem Furnas, gdzie można podziwiać fumarole i inne zjawiska geotermalne. Wieczorem zakwaterowanie, kolacja i spacer po pełnym uroku nadmorskim miasteczku.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Povoação

Dzień 8
Klify, herbata i geotermia
Dzień 8 - Klify, herbata i geotermia
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację wschodniej części São Miguel. Zatrzymamy się w najbardziej widowiskowych miejscach i wybierzemy się na szlak prowadzący wzdłuż oceanicznego klifu. Odwiedzimy również miejscową plantację herbaty. Tam pójdziemy na spacer wśród malowniczych herbacianych pól i z bliska zobaczymy, jak wygląda proces produkcji herbaty. Później trafimy na oszałamiający widokami półwysep Santa Iria, a następnie oddamy się na geotermalnym przyjemnościom: czeka nas kąpiel u stóp ciepłego wodospadu oraz relaks w gorących źródłach zanurzonych w bujnej zieleni azorskich lasów. Wieczorem powrót na nocleg do Povoação.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Povoação

Dzień 9
Najpiękniejsze wulkany Azorów
Dzień 9 - Najpiękniejsze wulkany Azorów
Wycieczka na Azory.

Dzisiaj przenosimy się na zachód wyspy São Miguel. Naszym głównym celem jest kompleks wulkanów Sete Ciudades. Znów czekają nas wspaniałe widoki, pobocza dróg ekstremalnie zarośnięte hortensjami i krótkie trekkingi po wyjątkowo malowniczej okolicy. Największą atrakcją tego dnia będą sąsiadujące ze sobą, urokliwe jeziora: Lagoa Verde i Lagoa Azul, powstałe w kraterach wulkanów. Po południu odwiedzimy wulkaniczne plaże w Mosteiros oraz wulkaniczne termy Ferraira, gdzie wykąpiemy się w oceanicznym basenie zasilanym gorącą wodą. Wieczorem przejazd do największego na wyspie miasta Ponta Delgada, zakwaterowanie i wyjście do zabytkowego centrum na kolację.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 3* w Ponta Delgada

Dzień 10
Ponta Delgada i okolice
Dzień 10 - Ponta Delgada i okolice
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta: zobaczymy katedrę, centralny plac, wejdziemy na wieżę ratuszową, miniemy port i udamy się na lokalne targowisko. Następnie wybierzemy się na plantację słynnych azorskich ananasów, gdzie poznamy tajniki ich uprawy. Po południu czas wolny na spacery po centrum Ponty Delgady oraz ostatnie zakupy dla krewnych i znajomych. Wieczorem pożegnalna kolacja i ostatni nocleg na Azorach

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 3* w Ponta Delgada

Dzień 11
Powrót do Polski
Dzień 11 - Powrót do Polski
Wycieczka na Azory.

Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w Lizbonie i w Genewie. Zakończenie wyprawy na lotnisku im. Chopina.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów
  Pobierz opis tras pieszych

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Konfigurację i cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
11-21.05.2024
brak wolnych miejsc
7300PLN
18-28.05.2024
brak wolnych miejsc
7300PLN
22.05-01.06.2024
brak wolnych miejsc
7600PLN
26.06-06.07.2024
brak wolnych miejsc
8200PLN
03-13.07.2024
brak wolnych miejsc
8400PLN
24.07-03.08.2024
brak wolnych miejsc
8600PLN
04-14.09.2024
ostatnie miejsca na zapytanie
7800PLN
25.09-05.10.2024
wyjazd potwierdzony
7600PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • wewnętrzne: Faial-Flores, Flores-Sao Miguel

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotele 3 lub 4* w Horcie i Povoação, hotel 3* w Ponta Delgada (pokoje 2-osobowe z łazienkami), azorskie domy w zabytkowej wsi Fajazinhas (pokoje 2-osobowe, łazienki wspólne)

Transport
Transport:

 • mikrobusem, przeprawy promem Faial-Pico-Faial, motorówką Flores-Corvo-Flores

Inne
Inne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na Azory i z powrotem: ok. 3000 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 300 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • zwyczajowych napiwków: ok. 20 EUR
 • rejsu na obserwację wielorybów: ok. 65 EUR
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelu: 380-500 EUR (w zależności od terminu)

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Małgorzata Liwowski

To już moja druga podróż z Szerokimi torami i chyba nie ostania. Rzetelne i uczciwe biuro podróży. POLECAM

Opinie naszych klientów

Anna Niepsuj

Polecam 💯! Wyjazd na Azory okazał się wisienką na moim podróżniczym torcie w 2023! Niesamowita wyprawa, super program, najlepszy przewodnik Paweł i opieka biura była świetna! Zmiany programu były szybko komunikowane, zobaczyliśmy dużo więcej niż to co było opisane na stronie i dla mnie był to dodatkowy super gigantyczny plus tego wyjazdu. Szerokie Tory - dziękuję ❤️ za wyjazd, za opiekę i za organizację! Pozdrawiam!

Opinie naszych klientów

Grażyna Mendecka

Wyjazd na Azory to nasz drugi wyjazd z biurem Szerokie Tory i z całą pewnością nie ostatni. Ciekawy program, profesjonalnie przygotowana i dobrze zorganizowana wyprawa w czym bardzo duża zasługa wspaniałego pilota - Pawła - zawsze uśmiechniętego, doskonale zorganizowanego, życzliwego i pomocnego w każdej sytuacji. W pełni zasłużone 5 gwiazdek. POLECAMY!!!

Opinie naszych klientów

Grzegorz Przeździecki

Z Szerokimi Torami jeżdżę od początku ich działalności a Właścicieli biura znam nawet dłużej. Rosja (kiedy jeszcze była modna) koleją transsyberyjską i nie tylko, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan, Armenia, Gruzja, Islandia, ostatnio Azory a za chwilę Australia i Nowa Zelandia to nasze dotychczasowe, wspólne Wyprawy. Mógłbym pojechać tam indywidualnie... pewnie tak, ale w grupie Przyjaciół ST jest raźniej i weselej. A przede wszystkim bezpiecznie i absolutnie profesjonalnie od startu do lądowania 👍 Polecam bezwzględnie 👍

Opinie naszych klientów

Leszek Dobrowolski

Kraftowe, rodzinne biuro podróży. Sprawdziłem na Azorach. Robią tylko rzeczy, na których się znają, w kameralnych grupach. Mają kilku pracowników, ale miałem przyjemność pojechać w grupie, gdzie pilotami byli akurat właściciele. Pod względem organizacji perfekcja (dopóki to od nich zależy), zaś na co dzień można liczyć na niecodzienne połączenie niesamowitej wiedzy geograficznej, rozeznania w terenie z wielkopolskim humorem i sporym dystansem do siebie kierownika wycieczki. Regularnie oferują na swoim profilu prezentacje regionów. Chętnie pojadę z nimi znowu :) Podobno oferują także organizację rzeczy + program dla jadących samodzielnie. Polecam!

Opinie naszych klientów

Katarzyna Rembeza

Rewelacyjne biuro, cudowni ludzie! Zachwyciła mnie organizacja na naszej wyprawie na Azory!!! Idealny miks dopięcia na ostatni guzik z ciekawością i wspaniałą zabawą:)

;