SYLWESTER NA AZORACH

Szczęśliwy początek nowego roku

SYLWESTER NA AZORACH

SYLWESTER NA AZORACH

Szczęśliwy początek nowego roku

O podróży

Wejście w Nowy Rok będziemy świętować na zielonym archipelagu pośrodku Atlantyku. Na dobry tydzień przeniesiemy się do wiosennej i kipiącej zielonością krainy, żeby korzystać z uroków wyspiarskiego życia. Będziemy kąpać się w gorących źródłach, podziwiać wulkaniczne krajobrazy w najrozmaitszych odsłonach: kaldery z kolorowymi jeziorkami, zastygnięte potoki lawy, żwirowe stożki, czarne plaże i fantazyjnie ukształtowane skaliste wybrzeża. Spróbujemy wyśmienitej azorskiej kuchni ze świeżymi rybami w roli głównej i wyjątkowych wulkanicznych win.

Przed nami

 • wulkaniczne wizytówki Faial: Caldeira i Capelinhas
 • wieczory na urokliwej starówce Horty
 • wizyta w winnicy u stóp wulkanu Pico
 • kąpiele w gorących źródłach
 • wizyty na plantacjach herbaty i ananasów
 • niesamowite formacje skalne
 • widowiskowe jeziora kalderowe
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.
Wycieczka na Azory.

Program podróży

Dzień 1
Przelot
Dzień 1 - Przelot
Wycieczka na Azory.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot na Azory z przesiadką w Lizbonie. Wieczorem lądowanie na wyspie Sao Miguel. Przejazd do pobliskiej Caloury. Zakwaterowanie w hotelu, wycieczka po klifowym brzegu i wspólna kolacja.

Wyżywienie kolacja
Zakwaterowanie hotel 4* w Calourze

Dzień 2
Najpiękniejsze wulkany Azorów
Dzień 2 - Najpiękniejsze wulkany Azorów
Wycieczka na Azory.

Zwiedzanie wyspy São Miguel zaczniemy od jej wizytówki, czyli kompleksu wulkanów Sete Ciudades. Jeśli pogoda dopisze, czekają nas wspaniałe widoki, pobocza dróg okraszone kwiatami i spacery po wyjątkowo malowniczej okolicy. Po południu odwiedzimy wulkaniczne plaże w Mosteiros oraz wulkaniczne termy Ferraira, gdzie wykąpiemy się w oceanicznym basenie zasilanym gorącą wodą. Stamtąd udamy się na południowy-wschód wyspy. Po drodze przystanki na punktach widokowych i spacery malowniczymi ścieżkami. Wieczorem czas na korzystanie z uroków nadmorskiej okolicy i hotelowego SPA oraz integrację z grupą.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Calourze

Dzień 3
Klify, herbata i geotermia
Dzień 3 - Klify, herbata i geotermia
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację wschodniej części São Miguel. Zatrzymamy się nad jeziorem Furnas, gdzie można podziwiać fumarole i inne zjawiska geotermalne. Spróbujemy owocowych trunków w lokalnej wytwórni likierów. Odwiedzimy również miejscową plantację herbaty. Tam pójdziemy na spacer wśród malowniczych herbacianych pól i z bliska zobaczymy, jak wygląda proces produkcji herbaty. Później trafimy na oszałamiający widokami półwysep Santa Iria, a następnie oddamy się geotermalnym przyjemnościom: czeka nas kąpiel u stóp ciepłego wodospadu oraz relaks w gorących źródłach zanurzonych w bujnej zieleni azorskich lasów. Wieczorem powrót na nocleg do Caloury.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Calourze

Dzień 4
Ponta Delgada i okolice
Dzień 4 - Ponta Delgada i okolice
Wycieczka na Azory.

Z samego rana pojedziemy do Ponty Delgady. Po drodze zajrzymy na plantację słynnych azorskich ananasów, gdzie poznamy tajniki ich uprawy. Udamy się też na zwiedzanie miasta: zobaczymy katedrę, centralny plac i wejdziemy na wieżę ratuszową. Po południu polecimy na kolejną wyspę archipelagu - Faial. Po godzinnym przelocie przejazd do kosmopolitycznego miasta Horta i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po centrum miejscowości i wizyta w kultowym barze Peter's.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 5
Najpiękniejsze widoki Faial
Dzień 5 - Najpiękniejsze widoki Faial
Wycieczka na Azory.

Po śniadaniu pojedziemy na najwyższy wulkan wyspy Faial, by spojrzeć na wyspę z poziomu kaldery. Przy dobrej pogodzie wybierzemy się na spacer wśród wspaniałych wulkanicznych krajobrazów osnutych typową dla Azorów bujną zielenią. Następnie trafimy na najnowszą część archipelagu - półwysep Capelinhas, który wynurzył się z oceanu zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Przed powrotem do Horty zatrzymamy się jeszcze w słynącym z lawowych basenów Varadouro lub odwiedzimy wulkaniczną plażę, z której roztacza się widok na sąsiednią wyspę Pico z wielkim wulkanem. Po powrocie do Horty przygotowanie do sylwestrowych uroczystości. Wieczorem uroczysta kolacja i huczne obchody z okazji zmiany roku.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 6
Wieloryby i plażowanie
Dzień 6 - Wieloryby i plażowanie
Wycieczka na Azory.

Leniwy poranek w Horcie - czas na plażowanie, wizytę w muzeum prezentującym rękodzieło miejscowych artystów, którzy tworzyli w zębach i kościach kaszalotów. Dla chętnych możliwość wypłynięcia w rejs na obserwację wielorybów, które szczególnie upodobały sobie akweny Atlantyku w rejonie Azorów. Z pokładu statku można wypatrywać kaszalotów, grindwali oraz licznych gatunków delfinów. Po południu wycieczka na górujący nad Hortą wulkan Guia, z którego wspaniale widać całą miejscowość oraz wyspy Faial i Pico. Wieczorem wspólne wyjście na kolację.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 7
W cieniu wielkiej góry
Dzień 7 - W cieniu wielkiej góry
Wycieczka na Azory.

O poranku przeprawiamy się promem na sąsiednią wyspę Pico. Tam udamy się w okolice Cachorro, gdzie powstały lawowe klify i fantazyjne formacje, np. Głowa Psa. Będziemy wędrować po pokrywach z zastygniętej lawy, odwiedzimy też kilka punktów widokowych, z których najwspanialej prezentuje się najwyższy szczyt Grzbietu Atlantyckiego - wulkan Pico (2351 m n.p.m.) i sąsiednia wyspa São Jorge. Zatrzymamy się na obiad w lokalnej knajpie i zwiedzimy muzeum prezentujące historię wielorybnictwa na Azorach. Na koniec dnia czeka nas jeszcze wizyta w miejscowej winnicy i degustacja wyjątkowych azorskich, wulkanicznych win, które powstają u stóp wielkiej góry oraz spacer wśród winorośli, które rosną w tak trudnych warunkach. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do Horty.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie hotel 4* w Horcie

Dzień 8
Popołudnie w stolicy
Dzień 8 - Popołudnie w stolicy
Wycieczka na Azory.

Rano opuścimy pełną uroku Hortę i polecimy do Lizbony. Po wylądowaniu w portugalskiej stolicy zakwaterujemy się w hotelu przy lotnisku. Następnie metrem i zabytkowymi żółtymi tramwajami udamy się na zwiedzanie. Spędzimy popołudnie w towarzystwie lokalnego przewodnika, który wprowadzi nas w klimat tego miasta, przeprowadzi wąskimi uliczkami, pokaże najbardziej urokliwe zakątki. Wieczorem wspólne wyjście na kolację do jednej ze stołecznych restauracji i powrót do hotelu.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 3* w Lizbonie

Dzień 9
Powrót do Polski
Dzień 9 - Powrót do Polski
Wycieczka na Azory.

Rano przelot do Warszawy. Zakończenie wyprawy na lotnisku im. Chopina.

Wyżywienie śniadanie

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów
 

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
27.12-04.01.2025
dużo wolnych miejsc
5900PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotele 4* w Calourze i Horcie, hotel 3* w Lizbonie (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Transport
Transport:

 • mikrobusem, przeprawy promem Faial-Pico-Faial

Inne
Inne:

 • przelot wewnętrzny: Sao Miguel-Faial
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na Azory i z powrotem: ok. 2800 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 200 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • zwyczajowych napiwków: ok. 20 EUR
 • rejsu na obserwację wielorybów: ok. 65 EUR
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelu: 250 EUR

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Grażyna Mendecka

Wyjazd na Azory to nasz drugi wyjazd z biurem Szerokie Tory i z całą pewnością nie ostatni. Ciekawy program, profesjonalnie przygotowana i dobrze zorganizowana wyprawa w czym bardzo duża zasługa wspaniałego pilota - Pawła - zawsze uśmiechniętego, doskonale zorganizowanego, życzliwego i pomocnego w każdej sytuacji. W pełni zasłużone 5 gwiazdek. POLECAMY!!!

Opinie naszych klientów

Katarzyna Rembeza

Rewelacyjne biuro, cudowni ludzie! Zachwyciła mnie organizacja na naszej wyprawie na Azory!!! Idealny miks dopięcia na ostatni guzik z ciekawością i wspaniałą zabawą:)

Opinie naszych klientów

Anna Mateńka

Azory z Szerokimi Torami to wspaniała, różnorodna wyprawa, niesamowite wrażenia dla miłośników trekkingu, ale też program absolutnie do zrealizowania dla mniej aktywnych - białe wino z Pico wynagrodzi trudy wędrówki. Podsumowując, na chłodno (i na trzeźwo) POLECAM!

Opinie naszych klientów

Edyta Flis

Mój trzeci wyjazd (Kirgistan, Madera, Azory) z Szerokim Torami i znowu bardzo udany😀. Bardzo dobra organizacja, ciekawy program, wspaniali ludzie. Żałuję, że nie poznałam ich wcześniej i nie mogłam zobaczyć Bajkału i Syberii, ale może jeszcze kiedyś...

Opinie naszych klientów

Ewa Glinka-Kazimierska

Dziękuję za wspaniałą wyprawę na Azory. Organizacja perfekcyjna, program ciekawy i bardzo bogaty, ludzie wspaniali. Szczególnie podziwiam Jędrzeja, naszego przewodnika, który cierpliwie i pięknym językiem opisywał otaczającą rzeczywistość, potrafił scalić grupę, poświęcał cały dzień, łącznie z kolacjami na bycie z nami, miał dobry kontakt w tubylcami. Zarażał dobrym humorem każdego dnia. Do zobaczenia

Opinie naszych klientów

Malgorzata Liwowski

Pierwszy raz wybrałam się z biurem Szerokie Tory na wyprawę i były to Azory i myślę, że nie ostatni raz. Doskonała organizacja i rzetelność. Pilot wycieczki Paweł okazał się profesjonalistą, dzięki Paweł i Wam wszystkim👏👍

;