Wycieczki na IslandięNie znalazłeś wyprawy spełniającej Twoje oczekiwania?

Zaplanujemy wyprawę specjalnie dla Ciebie!

Islandia to kraina pełna niesamowitych zjawisk przyrodniczych. Podczas wycieczki na Islandię w krótkim czasie zobaczycie widowiskowe wodospady, gejzery i inne przejawy geotermii, ryfty, wulkany oraz majestatyczne lodowce i utworzone przez nie krajobrazy. Podróż przez ten kraj to okazja do obserwowania ziemi, która dopiero powstaje i dynamicznie zmienia swoje oblicze. Wycieczki na Islandię obejmują także wędrówki po górach oraz relaks w naturalnych gorących źródłach. Zimą nadzwyczajną atrakcją jest możliwość podziwiania zorzy polarnej!

Czytaj więcej

Niesamowita przyroda Islandii

Położona w północnej części Oceanu Atlantyckiego Islandia to wyspa ze wszech miar nadzwyczajna. To jedno z nielicznych miejsc na naszej planecie, gdzie skorupa ziemska jest szczególnie cienka i rozerwana tektoniczną szczeliną - ryftem. Sprawia to, że podczas wycieczek na Islandię na powierzchni ziemi możemy tu obserwować granicę między płytami tektonicznymi. Ale dużo większe wrażenie robią wulkany oraz młode wulkaniczne krajobrazy, z powstałymi niedawno skałami i polami lawowymi.

Kojarzący się słusznie z gorącem wulkanizm na Islandii łączy się z zupełnie przeciwnym żywiołem - lodowcami, którymi pokryta jest znaczna część wyspy. W wielu miejscach wulkany wyprowadzające na powierzchnię ziemi rozgrzaną do czerwoności magmę znajdują się pod grubymi cielskami lodowców. Aktywny wulkanizm sprzyja powstawaniu rozmaitych zjawisk geotermalnych - w programie wycieczek na Islandię są zatem gejzery, fumarole i gorące źródła.

O niewątpliwym uroku Islandii stanowi jeszcze mnogość wspaniałych wodospadów, które przybierają różne wielkości, kształty, a znajdując się w otoczeniu zupełnie innych krajobrazów - za każdym razem robią zupełnie inne wrażenie.

Wycieczki na Islandię - jak wyglądają?

Nasze wycieczki na Islandię organizujemy w taki sposób, by w krótkim czasie zobaczyć najciekawsze atrakcje tego kraju. Po przylocie na lotnisko w Keflaviku wsiadamy do mikrobusu, którym następnie poruszamy się po Islandii, docierając do wszystkich interesujących nas miejsc. Naszym pierwszym celem jest pełna niewypowiedzianego uroku lodowcowa laguna Jokulsarlon położona u stóp czoła największego lodowca - Vatnajokull.

Po drodze zatrzymujemy się przy widowiskowych wodospadach Skogafoss i Selfoss oraz podziwiamy wspaniałą czarną plażę Reynisfjara i górujące nad nią bazaltowe kolumny. Jednym z najciekawszych punktów wycieczki na Islandię jest eskapada do niezwykłej lodowej jaskini powstałej u czoła lodowca Vatnajokull. To miejsce, które na wszystkich przybyszach robi wielkie wrażenie.

Następnie przenosimy się w okolice miejscowości Hveragerdi. Tam czeka nas piesza wycieczka w góry, do doliny Gorącej Rzeki. Zasilają ją gorące źródła, dzięki czemu nawet zimą można tam przyjmować relaksujące kąpiele w ciepłej wodzie, ciesząc się otoczeniem wspaniałych wulkanicznych krajobrazów. Podczas tego etapu wycieczki na Islandię wybieramy się również do gejzerów oraz na monumentalny wodospad Gullfos.

Na zakończenie wycieczki na Islandię zwiedzamy park narodowy Thingvellir ze słynnym ryftowym wąwozem oraz wybieramy się na zwiedzanie stolicy kraju - Reykjaviku. Wisienką na torcie jest relaks w geotermalnym kompleksie kąpielowym Sky Lagoon.

W okresie zimowym nadzwyczajną atrakcją jest możliwość podziwiania zorzy polarnej, która przy dużej aktywności słońca oraz sprzyjających warunkach atmosferycznych pojawia się na islandzkim niebie.

;