ISLANDIA

W krainie żywiołów

ISLANDIA

ISLANDIA

W krainie żywiołów

O podróży

Podróżując przez islandzkie ostępy mamy wrażenie, że oglądamy krajobrazy, które dopiero co opuściły łono Matki Ziemi. Wszystko jest świeże, nowe i intensywne. Skały ostre, woda lodowata albo gorąca, powietrze rześkie, góry stromo wyniesione nad ocean. Mamy czas, żeby zachwycić się pięknem i potęgą przyrody. Oglądamy spektakularne wodospady, stajemy na styku płyt kontynentalnych, wędrujemy po potężnej lodowej czapie i w końcu łapiemy kontakt z naturą, którego na co dzień nam tak bardzo brakuje.

Przed nami

 • Reykjavík - mała-wielka stolica
 • kąpiele w geotermalnych źródłach
 • trekking po czaszy lodowej lodowca Vatnajökull
 • wycieczka kajakami do czoła lodowca
 • pola geotermalne i gejzery
 • spektakularne wodospady
 • niesamowite formacje skalne
 • wulkaniczne plaże nad Atlantykiem
 • relaks w gorącej rzece
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.
Wycieczka na Islandię latem.

Program podróży

Dzień 1
Przelot na Islandię
Dzień 1 - Przelot na Islandię
Wycieczka na Islandię latem.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot do Islandii. Po północy lądowanie w Keflavíku, transfer do pobliskiego hotelu i pierwsza noc na wyspie lodowców i wulkanów.


Zakwaterowanie hotel w Keflavíku

Dzień 2
Jezioro, wodospady i wybrzeża
Dzień 2 - Jezioro, wodospady i wybrzeża
Wycieczka na Islandię latem.

Po śniadaniu wyruszamy na poszukiwanie islandzkich przygód. Zaczynamy od przystanku w ryfcie - wąwozie, w którym jedną nogą można stanąć w Europie, a drugą w Ameryce. Później zobaczymy geotermalne pola Krísuvík i wulkaniczne jezioro Kleifarvatn. Następnie czekają nas spotkania z prawdziwymi gwiazdami islandzkiej sceny wodospadów: Seljalandsfoss i Skógafoss. Nie zabraknie też spaceru po słynnej czarnej plaży Reynisfjara oraz przystanku na największych polach lawowych. Wieczorem zakwaterowanie w pensjonacie w rejonie laguny Jökulsárlón.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w rejonie Kálfafell

Dzień 3
Lodowiec Vatnajökull
Dzień 3 - Lodowiec Vatnajökull
Wycieczka na Islandię latem.

Rano opuszczamy nasze lokum, by z bliska przyjrzeć się największemu na Islandii lodowcowi Vatnajökull, zobaczyć zjawiska lodowcowe i doświadczyć przebywania w krajobrazie, który dopiero co powstał. Specjalnie przygotowanymi superjeepami dotrzemy pod czoło lodowca, a następnie z miejscowym przewodnikiem ruszymy na trekking po wielkiej lodowej czaszy. Następnie trafimy nad lodowcową lagunę Jökulsárlón. Dla chętnych kajakowa wycieczka trasą wśród gór lodowych i u stóp czoła lodowca lub pływanie motorówką po lagunie. Na koniec aktywnego dnia nacieszymy się też pobytem na słynnej Diamentowej Plaży. Nocleg w rejonie Jökulsárlón.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w rejonie Kálfafell

Dzień 4
Pośród fiordów
Dzień 4 - Pośród fiordów
Wycieczka na Islandię latem.

Tego dnia naszym celem będzie region Fiordów Wschodnich. Zanim tam dotrzemy zatrzymamy się w malowniczym rybackim miasteczku Höfn i zrelaksujemy się w gorących źródłach położonych pośrodku niczego, za to z widokiem na ocean. Następnie czeka nas podróż nadzwyczaj malowniczymi trasami prowadzącymi nad brzegami fiordów - form krajobrazu powstałych na styku lodowca i oceanu. W najpiękniejszych miejscach zatrzymamy się w punktach widokowych. Po dotarciu do miasteczka Seyðisfjörður zakwaterowanie i wieczorna wędrówka na pobliskie wzniesienie, z którego roztacza się panorama okolicy.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hostel w Seyðisfjörður

Dzień 5
Wulkaniczne wnętrze Islandii
Dzień 5 - Wulkaniczne wnętrze Islandii
Wycieczka na Islandię latem.

Po śniadaniu znów ruszamy w drogę - tym razem oddalimy się od oceanicznego brzegu i będziemy przemierzać puste, surowe krajobrazy wulkanicznego interioru Islandii, przestrzeń dającą poczucie spokoju i wolności. W połowie dnia dotrzemy w rejon niezwykłego jeziora Mývatn. Wybierzemy się tam na przechadzkę po polu geotermalnym Hverarönd, pełnym barwnych i widowiskowych zjawisk. Po dotarciu do Húsavíku, zakwaterowanie i jeszcze jedna atrakcja: kąpiel i relaks w kompleksie gorących basenów na oceanicznym klifie. Przy odrobinie szczęścia, sącząc drinki, można stamtąd zobaczyć wieloryby!

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Húsavíku

Dzień 6
Wulkany i wieloryby
Dzień 6 - Wulkany i wieloryby
Wycieczka na Islandię latem.

Od rana fakultatywnie 3-godzinny rejs: “polowanie na wieloryby”. Następnie wybierzemy się na aktywną eksplorację okolic Húsavíku. Ruszymy na wędrówkę na Rauðhólar - czerwony wulkan, tworzący nader oryginalny pejzaż. Celem kolejnej wędrówki będą wodospady Dettifoss i Hafragilsfoss. Zajrzymy też do krateru wulkanu Krafla i będziemy podziwiać pola lawowe Leirhnjúkur. Przed wieczorem wrócimy na nocleg do Húsavíku.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie pensjonat w Húsavíku

Dzień 7
Wzdłuż północnych wybrzeży
Dzień 7 - Wzdłuż północnych wybrzeży
Wycieczka na Islandię latem.

O poranku opuścimy gościnny Húsavík. Czeka nas przejazd na południe Islandii, urozmaicony różnorodnymi atrakcjami. Najpierw zobaczymy monumentalny wodospad Goðafoss. Potem zatrzymamy się w malowniczo położonym Akureyri - drugim co do wielkości mieście Islandii. Po południu czeka nas godzinna wędrówka wokół wyspy Hrútey położonej przy ujściu jednej z rzek wpadających do oceanu oraz wycieczka wokół krateru wulkanu Stóra-Grábrók. Przed wieczorem przyjazd do osady Bifröst na nocleg.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Bifröst

Dzień 8
Ryft i gorąca rzeka
Dzień 8 - Ryft i gorąca rzeka
Wycieczka na Islandię latem.

Po śniadaniu jedziemy zobaczyć kaskady na zasilanej wodami lodowca rzece w rejonie Húsafell. Następnie odbijemy na typową dla wnętrza Islandii drogę utworzoną w wulkanicznych popiołach i żwirach. Będziemy poruszali się przez dziewicze krajobrazy, jadąc u stóp lodowca Langjökull. W połowie dnia dotrzemy do potężnego wąwozu Þingvellir. Tam wejdziemy do wnętrza ryftu - rozszerzającej się tektonicznej szczeliny, będącej geologiczną granicą Ameryki i Europy. Z punktu widokowego będziemy podziwiać panoramę młodziutkiego krajobrazu okolicy. Po zakwaterowaniu w hotelu w Hveragerði czeka nas wieczorna wycieczka w góry i relaks w gorącej rzece.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Hveragerði

Dzień 9
Pożegnanie z Islandią
Dzień 9 - Pożegnanie z Islandią
Wycieczka na Islandię latem.

O poranku jedziemy zobaczyć jeszcze jedno geotermalne zjawisko charakterystyczne dla Islandii - gejzer Strokkur, z którego wytryska woda i para wodna na wysokość nawet 30 m. Następnie czeka nas pożegnanie z plejadą islandzkich wulkanów - będziemy podziwiać majestatyczne kaskady Gullfoss. Po południu jedziemy do Reykjavíku. Tam czeka nas spacer uliczkami starego miasta i zwiedzanie przedziwnego kościoła Hallgrímskirkja. Przed wylotem zażyjemy jeszcze zdrowotnych kąpieli w geotermalnym SPA Sky Lagoon. Wieczorem przejazd do Keflavíku i wylot nocnym samolotem do Warszawy.

Wyżywienie śniadanie

Dzień 10
Przelot do Warszawy
Dzień 10 - Przelot do Warszawy
Wycieczka na Islandię latem.

O poranku przylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki na lotnisku im. Chopina.

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów
 

Uwagi:

W przypadku załamania pogody, możliwa jest konieczność modyfikacji programu zwiedzania.

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
19-28.05.2023
termin i cena na zapytanie

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania zgodnie z programem (S – śniadanie)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe) w Keflavíku
 • pensjonaty w okolicach Hali, Bifröst, Hveragerði i w Húsavíku (pokoje 2-os., łazienki wspólne), hostel w Seyðisfjörður (pokoje 2-osobowe)

Transport
Transport:

 • mikrobusem

Inne
Inne:

 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych: ok. 1800 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 300 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • wycieczek fakultatywnych: obserwacji wielorybów: ok. 11000 ISK, czyli ok. 330 PLN; pływania kajakami po lagunie lodowcowej i trekkingu po lodowcu: ok. 24000 ISK, czyli ok. 800 PLN; pływania statkiem po lagunie lodowcowej: ok. 6000 ISK, czyli ok. 200 PLN
 • dopłaty do pokoju 1-os.: 2300 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Jacek Pawlak

Wyjazd na Islandię bardzo udany. Mała grupa, ciekawy program. Przyroda Islandii robi wrażenie. Podziękowanie dla pilota - p. Grzegorza za realizację kilku dodatkowych punktów zwiedzania poza programem.

Opinie naszych klientów

Agata Ziółkowska

Pierwszy raz i na pewno nie ostatni😎 Wyjazd na Islandię genialny. Organizacja super, kameralne grupy, cudowna atmosfera. Tak trzymać!

Opinie naszych klientów

Anna Ćwierz

Z biurem Szerokie Tory pojechałam do Islandii i jestem bardzo zadowolona. Mała grupa. Super program. Pilot Grzegorz świetnie radził sobie z nami i niespodziankami pogodowymi. Było super

Opinie naszych klientów

Olga Krywult

Szerokie Tory to moje ulubione biuro podróży. Świetna organizacja, nietuzinkowi ludzie, i niepowtarzalne programy.

Opinie naszych klientów

Alicja Jasinska

Z tym biurem podróży jeżdżą wyjątkowi turyści

Opinie naszych klientów

Edyta Flis

Wszystko na 5. Trzeba po prostu z nimi pojechać by przeżyć super urlop. Ja na pewno się jeszcze wybiorę.

;