SYLWESTER W UZBEKISTANIE

Powitanie Nowego Roku w atmosferze Orientu

SYLWESTER W UZBEKISTANIE

SYLWESTER W UZBEKISTANIE

Powitanie Nowego Roku w atmosferze Orientu

O podróży

W Nowy Rok wejdziemy w orientalnym nastroju. Ogarną nas smaki i zapachy rozgrzewających dań kuchni Środkowej Azji. Pochłonie atmosfera i historia wielowiekowych miast, w których bez trudu odnajdziemy ślady dawnej świetności państwa Tamerlana i dynastii Samanidów. W głowach zawiruje od egzotycznie brzmiących nazw: Samarkanda, Buchara, Chiwa - przywodzących na myśl “Baśnie z tysiąca i jednej nocy”. Barwne, tętniące życiem uzbeckie bazary pozwolą zapomnieć o codzienności, a kąpiele w łaźniach parowych oczyszczą duszę i ciało.

Przed nami

 • aromatyczna kuchnia Azji Środkowej
 • pełne kolorytu uzbeckie bazary
 • zabytki Samarkandy, Buchary i Chiwy
 • surowe krajobrazy pustyni Kyzył-kum
 • zwiedzanie stołecznego Taszkentu
 • sylwestrowa uczta w Bucharze
 • degustacja w XIX-wiecznej winiarni
Wycieczka do Uzbekistanu.
Wycieczka do Uzbekistanu.
Wycieczka do Uzbekistanu.
Wycieczka do Uzbekistanu.

Program podróży

Dzień 1
Przelot do Uzbekistanu
Dzień 1 - Przelot do Uzbekistanu
Wycieczka do Uzbekistanu.

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot do Taszkentu z przesiadką w Stambule. Przy dogodnej konfiguracji połączeń wypad na krótkie zwiedzanie Stambułu.

Wyżywienie
Zakwaterowanie hotel 3* w Taszkencie

Dzień 2
Pierwsze kroki po stolicy
Dzień 2 - Pierwsze kroki po stolicy
Wycieczka do Uzbekistanu.

W nocy przylot do Taszkentu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na sen i wypoczynek po podróży. Następnie spacer po rozległych placach Niepodległości i Tamerlana, otoczonych przez siedziby władz i gmachy użyteczności publicznej. Zjedziemy pod ziemię, by zobaczyć oryginalnie zdobione stacje jedynego metra w Azji Środkowej. Czeka nas również wizyta w Muzeum Sztuk Użytkowych, gdzie poznamy fascynującą kolekcję rzemiosła typowego dla Uzbekistanu. Wieczorem przejazd szybkim pociągiem Afrosiab do Samarkandy. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Samarkandzie

Dzień 3
Zabytki Samarkandy
Dzień 3 - Zabytki Samarkandy
Wycieczka do Uzbekistanu.

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie Samarkandy - jedynego w swoim rodzaju miasta, wypełnionego oryginalnymi zabytkami, głównie z okresu XV-XVII wieku. Zaczniemy od mauzoleum Gur-i Mir, gdzie pochowano Tamerlana - twórcę potężnego państwa, które objęło niegdyś wielkie obszary Azji Środkowej. Następnie udamy się na słynny plac Registan otoczony przez trzy urzekające medresy. Odwiedzimy meczet Bibi Chanum oraz pełen barw i aromatów orientalny bazar Siab. Później wybierzemy się do fascynującego kompleksu architektonicznego na cmentarzu Szach-i Zinda oraz do ruin obserwatorium astronomicznego Uług Bega. Przed kolacją czeka nas jeszcze degustacja w XIX-wiecznej winiarni Khovrenko.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Samarkandzie

Dzień 4
Sylwester w Bucharze
Dzień 4 - Sylwester w Bucharze
Wycieczka do Uzbekistanu.

Dla chętnych poranne wyjście na plac Registan o wschodzie słońca - to wtedy prezentuje się on najbardziej magicznie! Po śniadaniu opuszczamy gwarną Samarkandę i wyruszamy szybkim pociągiem do Buchary. Po dotarciu do miasta czeka nas zwiedzanie architektonicznych kompleksów Lyabi Hauz i Poi Kaljan z zabytkowymi meczetami, minaretami i medresami oraz gwarnego i kolorowego bazaru Taqi. Po południu zakwaterowanie w hotelu, a późnym wieczorem uroczysta sylwestrowa kolacja w restauracji i zabawa do białego rana.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Bucharze

Dzień 5
Zabytki Buchary
Dzień 5 - Zabytki Buchary
Wycieczka do Uzbekistanu.

Po późnym śniadaniu, dalszy ciąg zwiedzania jednego z najstarszych miast Azji Środkowej. Zobaczymy mauzoleum Samanidów, dynastii, która wprowadziła miasto na szczyt kulturalnego rozkwitu, oraz meczet Bolo-Chauz. Wejdziemy na teren liczącej ponad 2000 lat twierdzy Ark, będącej niegdyś siedzibą emirów Buchary i swego rodzaju miastem w mieście. Odwiedzimy też manufakturę tradycyjnych lalek z papieru mache. Wieczorem kolacja połączona z kulinarnymi warsztatami: nauczymy się przygotowywać płow - uzbeckie danie z ryżu, mięsa i warzyw. Dla chętnych okazja, by przyjąć ożywczą kąpiel w XVI-wiecznej łaźni w stylu tureckim.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Bucharze

Dzień 6
Przez pustynię do Chiwy
Dzień 6 - Przez pustynię do Chiwy
Wycieczka do Uzbekistanu.

Rankiem ruszamy autobusem do Chiwy. Przez kilka godzin będziemy jechać przez surowe tereny pustyni Kyzył-kum, a potem wzdłuż żyznej, porośniętej gajami morelowymi doliny Amu-Darii. Po przybyciu na miejsce transfer do hotelu, kolacja i wyjście na wieczorny spacer po mieście.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Chiwie

Dzień 7
Chiwa - perła orientalnych miast
Dzień 7 - Chiwa - perła orientalnych miast
Wycieczka do Uzbekistanu.

Po śniadaniu, zwiedzanie miasta, które oczarowuje każdego przybysza bogactwem zabytkowej architektury. Podczas spaceru po starym mieście Iczan Kala zobaczymy medresę Muhammada Rahima Chana, która teraz jest ośrodkiem rzemiosł i zespół budynków Kunja Ark, a po drodze w oczy rzuci nam się spektakularny minaret Kalta Minor. Następnie naszą uwagę przykują: najważniejszy meczet piątkowy, pałac Tasz Chowli, karawansaraj i wiele innych budowli. Będzie też czas na czarkę rozgrzewającej herbaty w czajhanie i delektowanie się atmosferą Orientu.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3* w Chiwie

Dzień 8
Taszkent - zwiedzanie i zakupy
Dzień 8 - Taszkent - zwiedzanie i zakupy
Wycieczka do Uzbekistanu.

Wcześnie rano żegnamy się z pełną zabytków Chiwą i ruszamy do pobliskiego Urgencz. Stamtąd lecimy do Taszkentu. Po przylocie transfer do hotelu i kontynuacja zwiedzania najważniejszych atrakcji stolicy Uzbekistanu. Odwiedzimy kompleks Chast-Imam z medresą Barak Chan - siedzibą muftiego Taszkentu - i meczetem Tilia Szeich, w którym mieści się muzeum przechowujące najstarsze wydanie Koranu na świecie. Po południu przemieszczamy się na największy w mieście bazar Czorsu - czas na zakupy, podglądanie kolorytu uzbeckiego targowiska oraz spacery po sąsiadującym z targiem starym mieście. Kolacja i czas na wypoczynek przed nocnym lotem.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel 3*

Dzień 9
Powrót do Polski
Dzień 9 - Powrót do Polski
Wycieczka do Uzbekistanu.

Przelot z Uzbekistanu do Warszawy z przesiadką w Istambule. Zakończenie wyprawy na Lotnisku im. Chopina.

Wyżywienie
Zakwaterowanie

Pobierz program podróży do druku
 

Uwagi: Do Uzbekistanu mogą wjechać osoby posiadające negatywny wynik testu PCR wykonanego 72 h przed przylotem.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
28.12-05.01.2022
dużo wolnych miejsc
5700PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • Urgencz - Taszkent

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe) w Taszkencie, Samarkandzie, Bucharze i Chiwie

Transport
Transport:

 • mikrobusami
 • pociągami (Taszkent - Samarkanda i Samarkanda - Buchara, miejsca siedzące)

Inne
Inne:

 • usługi lokalnych przewodników
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych Warszawa-Taszkent-Warszawa (ok. 2300 PLN)
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 300 USD
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach: 800 PLN

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Joanna Olejnik

Bardzo dobre biuro podróży. Polecam wszystkim! Wyprawy nad Bajkał nie da się zapomnieć.

Opinie naszych klientów

Roman

To już trzy lata jak byłem z Waszym biurem nad Bajkałem. Wtedy to był mój prezent na 70-te moje urodziny. Zostały miłe wspomnienia, do których stale powracam. PS. Jeszcze mam nasiona limby, z których robię Limbówkę.

Opinie naszych klientów

Agnieszka Cybulska

Tegoroczne wakacje spędziłam z przyjaciółmi w Mongolii i nad Bajkałem w Rosji. Zazwyczaj planujemy całość wyjazdu samodzielnie, ale tym razem ze względu na specyfikę miejsc docelowych (szczególnie Mongolii, gdzie poruszać się samodzielnie nie sposób) zdecydowaliśmy się na pomoc biura Szerokie Tory. I to był strzał w przysłowiową dziesiątkę! Wszystko przebiegło perfekcyjnie. Chociaż nie mieliśmy pilota z biura to i tak cały czas czuliśmy się zaopiekowani. Jak miał na nas czekać kierowca to czekał. Jak inna grupa z biura była w pobliżu to mogliśmy do nich dołączyć. Jak przewodniczka w Mongolii miała nagły przypadek woreczka żółciowego, to już kolejnego poranka dołączyła do nas jej zastępczyni. Dodatkowo widać i czuć, że biuro się zna i kocha te kierunki. Pani Alicja zawsze cierpliwie służyła dobrą radą i wskazywała co ciekawego można zobaczyć czy smacznego zjeść. Polecam bardzo gorąco!!! I dziękuję!!!

Opinie naszych klientów

Joanna Feil

Dużo jeżdżę. W różne miejsca. Na zorganizowane wycieczki, samodzielnie też. Mam skalę porównawczą. Z czystym sumieniem stwierdzam, że wyjazd z biurem Szerokie Tory jest jednym z najlepszych, na których byłam. Perfekcyjnie przygotowany, doskonale poprowadzony. Z całego serca polecam. Już mam zarezerwowane dwa następne wyjazdy z nimi 🙂:)

Opinie naszych klientów

Aleksandra Sędor

Organizacja, atmosfera, przygoda!

Opinie naszych klientów

Piotr Golebiowski

Bardzo ogarnięci, kompetentni, pomocni i zwyczajnie sympatyczni ludzie. Serdecznie polecam!

;