MADAGASKAR

Wyspa niesamowitości

MADAGASKAR

MADAGASKAR

Wyspa niesamowitości

O podróży

Przed nami niezwykła przygoda na jednej z najbardziej fascynujących wysp świata. Zanurzmy się w otoczenie niesamowitej przyrody. Poznajmy tajemnicze gatunki roślin i zwierząt. Podążmy tropem długiej historii i bogatego dziedzictwa kulturowego wyspy. Spotkajmy ludzi, których uśmiechy są równie barwne jak madagaskarskie ptaki, a śpiewy i tańce tak zmysłowe jak otaczające ich środowisko. Gotowi na podróż pełną niezwykłych przeżyć? Oto Madagaskar - miejsce, które zachwyci Was swoim urokiem i magiczną atmosferą.

Przed nami

 • miasto pełne kontrastów - Antananarywa
 • spotkania z radosnymi Malgaszami
 • wędrówki pośród różnorodnych krajobrazów
 • kąpiele w naturalnych basenach z wodospadami
 • bliskie spotkania z lemurami w lesie deszczowym
 • przejażdżka kolorowymi rikszami
 • poznawanie lokalnych zwyczajów i rzemiosł
 • rejs po Kanale Pangalanes
 • widoki imponujących baobabów
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.
Wycieczka na Madagaskar.

Program podróży

Dzień 1
Przelot na Madagaskar
Dzień 1 - Przelot na Madagaskar
Wycieczka na Madagaskar.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Wylot na Madagaskar z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych oraz w Addis Abebie.

Dzień 2
Pierwsze kroki w stolicy
Dzień 2 - Pierwsze kroki w stolicy
Wycieczka na Madagaskar.

Po południu przylot do Ivato. Transfer do hotelu w Antananarywie. Pierwsze kilometry przejazdu przez położoną na wzgórzach stolicę będą obfitowały w zdziwienia i zaskoczenia. Przemierzymy przestrzeń pełną kontrastów, w której prymitywne zabudowania sąsiadują z kolonialnymi gmachami, miasto przechodzi w poletka ryżu, a potem znów zaskakuje tętniącymi życiem ulicami. Żeby trochę ochłonąć damy sobie czas na wypoczynek w hotelu, a następnie wspólne wyjdziemy na kolację i na spacer po okolicy.


Zakwaterowanie hotel 3* w Antananarivo

Dzień 3
Przez krainę wulkanów
Dzień 3 - Przez krainę wulkanów
Wycieczka na Madagaskar.

Po śniadaniu ruszamy do górzystego centrum wyspy. Przejedziemy przez rolnicze tereny regionu Itasy położone u stóp i na zboczach zielonych wulkanicznych stożków. Udamy się na spacer do tajemniczych gejzerów tryskających chłodną wodą i cieszących oczy żółtymi i pomarańczowymi naciekami. Będzie też okazja do kąpieli w mineralnej wodzie, a dla chętnych również szansa na masaż. Noc spędzimy w hotelu w pobliżu jeziora Itasy, które powstało w wyniku zatamowania rzeki przez potok lawy.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ampefy

Dzień 4
Wodospady Lilly i Wyspa Dziewicy
Dzień 4 - Wodospady Lilly i Wyspa Dziewicy
Wycieczka na Madagaskar.

Rano śniadanie, a potem dalsza eksploracja wulkanicznej krainy. Wybierzemy się na spacer do imponującej kaskady wodospadów na rzece Lilly - jedynej wypływającej z jeziora Itasy. Zjemy obiad-piknik w pięknych okolicznościach przyrody, ochłodzimy się bryzą znad wodospadu i będziemy wypatrywać wodnego ptactwa. Po południu udamy się do geograficznego środka Madagaskaru - na Wyspę Dziewicy. Ze wzgórza będziemy mieli panoramiczny widok na wody wulkanicznego jeziora Itasy oraz otaczające je szczyty wygasłych wulkanów. Wieczorem czas na relaks i wspólną kolację. Nocleg w Ampefy.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ampefy

Dzień 5
Norweskie miasto i kolorowe riksze
Dzień 5 - Norweskie miasto i kolorowe riksze
Wycieczka na Madagaskar.

Śniadanie, a potem przejazd w jeszcze bardziej górskie okolice - do położonego 1500 m n.p.m. uzdrowiska Antsirabe. Kolonialne miasto zostało zbudowane przez norweskich misjonarzy. Zobaczymy tu ponad 100-letnie budynki dworca, sanatorium i wille jako żywo przypominające skandynawskie kurorty. Przejedziemy się kolorowymi rikszami, które są wizytówką Antsirabe. Zajrzymy też do pracowni, gdzie będzie można zobaczyć jak powstaje rękodzieło z kamieni półszlachetnych, w które obfituje ta okolica. Wieczorem wyjście na kolację i nocleg w Antsirabe.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 2* w Antsirabe

Dzień 6
Wycieczka po terasach ryżowych
Dzień 6 - Wycieczka po terasach ryżowych
Wycieczka na Madagaskar.

Rano udamy się w teren, by zobaczyć z bliska jak wygląda wiejskie życie na Madagaskarze. Zaczniemy od zakupów na lokalnym targu, a następnie pojedziemy do Betafo, skąd wyruszymy na kilkugodzinny spacer po widowiskowych terasach ryżowych. Będziemy wędrować wzdłuż ulepionych z czerwonej gliny kanałów i przez potoki, podziwiać różnobarwne połacie upraw, przyglądać się pracy na poletkach i wypytywać miejscowych rolników o tajniki uprawy ryżu. W połowie dnia urządzimy sobie piknik na świeżym powietrzu. Wieczorem powrót do Antsirabe, czas na zakup pamiątek lub relaks na basenach termalnych.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie hotel w Antsirabe

Dzień 7
Na spotkanie z lemurami
Dzień 7 - Na spotkanie z lemurami
Wycieczka na Madagaskar.

Po śniadaniu udamy się w kierunku Parku Narodowego Ranomafana. Podczas długiego przejazdu zobaczymy charakterystyczne piętrowe domy, zamieszkiwane przez plemiona centralnej części Madagaskaru. Odwiedzimy też miasteczko Ambositra, gdzie będzie okazja, żeby zapoznać się z wyjątkową techniką obróbki drewna, z której słynie lokalne plemię Zafimaniry. Zobaczymy jak powstają dzieła sztuki snycerskiej. W godzinach wieczornych dotrzemy do Ranomafany, gdzie po zachodzie słońca ruszymy na spacer w poszukiwaniu aktywnych nocą kameleonów, żab i lemurów. Nocleg w okolicach Parku Narodowego Ranomafana.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ranomafanie

Dzień 8
Las deszczowy
Dzień 8 - Las deszczowy
Wycieczka na Madagaskar.

Rano obudzą nas odgłosy żab, cykad i ptaków. Mgła powoli opadnie na soczyście zielone rośliny gęsto porastające okolicę. Po śniadaniu udamy się 3-4 godzinną wyprawę po lesie deszczowym. Będziemy przedzierać się przez tropikalną roślinność tropiąc lemury, różnobarwne ptaki, kameleony, żaby i owady. Większość ze spotykanych zwierząt zobaczymy tylko na Madagaskarze! Po porannej dawce wrażeń, pojedziemy do położonej nad Oceanem Indyjskim, a jednocześnie nad Kanałem Pangalanes, miejscowości Manakara. Wieczorem relaks przy dźwiękach fal, kolacja i nocleg.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Manakarze

Dzień 9
Kanał Pangalanes
Dzień 9 - Kanał Pangalanes
Wycieczka na Madagaskar.

Dzisiaj przesiądziemy się z busa na łódź. Z jej pokładu będziemy eksplorować dzikie zakątki naturalnej części kanału Pangalanes. Podczas kilkugodzinnego rejsu będziemy przyglądać się okolicznej roślinności i zwierzętom. Zobaczymy jak z kanału korzystają ludzie mieszkający na jego brzegach. Odwiedzimy plantację wanilii i zatrzymamy się na obiad w pięknych okolicznościach przyrody. Wieczorem powrót na nocleg do Manakary.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Manakarze

Dzień 10
Pociągiem przez Madagaskar
Dzień 10 - Pociągiem przez Madagaskar
Wycieczka na Madagaskar.

Po śniadaniu wyruszymy w drogę najpiękniejszą trasą kolejową Madagaskaru! Przed nami 163 km torów, 17 stacji, 48 tuneli, 65 mostów i jedna wielka przygoda. Będziemy wjeżdżać serpentynami od poziomu morza na blisko 1200 m n.p.m. Do większości miejsc na trasie nie prowadzą drogi kołowe, więc pociąg to dla mieszkańców okolicznych wsi jedyny środek transportu, a także jedyna możliwość wymiany towarów. Toteż oprócz niezwykłych krajobrazów i bujnej zieleni, czeka nas niezła dawka lokalnego kolorytu. Wieczorem, dotrzemy na nocleg do Fianarantsoa.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 3* w Fianarantsoa

Dzień 11
Rezerwat Anja i lemury katta
Dzień 11 - Rezerwat Anja i lemury katta
Wycieczka na Madagaskar.

Rano śniadanie, a następnie wyjazd do Rezerwatu Anja leżącego u podnóża masywu Andringrita. To idealne miejsce do obserwacji najbardziej znanego gatunku lemura. Filmowy Król Julian, czyli lemur katta to wizytówka tego miejsca. Podczas przyjemnego spaceru z pewnością uda nam się podejrzeć te niezwykłe zwierzęta. (Podróżując na Madagaskar w październiku i listopadzie, dodatkowo mamy dużą szansę spotkania młodych osobników.) Po południu opuszczamy górzyste tereny centralnej części wyspy i przenosimy się na równinne pustkowia, które z czasem ustępują miejsca widowiskowym kanionom. W porze zachodu słońca dotrzemy do miasteczka Ranohira, które będzie naszą baza wypadową do Parku Narodowego Isalo. Wieczorem relaks w basenie z widokiem na księżycowe krajobrazy.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel 3* w Ranohirze

Dzień 12
Kanion Isalo
Dzień 12 - Kanion Isalo
Wycieczka na Madagaskar.

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na trekking po Kanionie Isalo. W pierwszej połowie dnia będziemy łagodnie wspinać się na punkty widokowe i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Jest duża szansa, że po drodze zobaczymy lemury katta i brązowe, sifaki, a także jaszczurki i kameleony, różnorodne ptaki i owady. Zapoznamy się też z wierzeniami i tradycjami poligamicznego ludu Bara. Po drodze będzie też okazja, żeby zobaczyć grobowce tego plemienia. W połowie dnia wypoczynek w iście rajskim miejscu. Czas na kąpiel w naturalnych basenach z wodospadami ukrytych w szczelinach skalnych. Potem obiad nad rzeką w towarzystwie lemurów, a następnie ostatnie kilka kilometrów wędrówki wśród skał kanionu. Wieczorem zasłużony relaks i nocleg w Ranohira.

Wyżywienie śniadanie, obiad
Zakwaterowanie hotel 3* w Ranohirze

Dzień 13
W stronę dzikiego zachodu
Dzień 13 - W stronę dzikiego zachodu
Wycieczka na Madagaskar.

Po śniadaniu przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża. Mijane krajobrazy staną się coraz bardziej surowe i suche. Przejedziemy przez “westernowe” miasteczka w dolinie rzeki Ilakaka, gdzie w niezwykle niebezpiecznych warunkach wydobywa się szafiry. Miniemy plantacje bawełny oraz bogato zdobione grobowce plemienne. Wieczorem zanurzymy stopy w Oceanie Indyjskim. Zakwaterujemy się w hotelu w Ifaty, które będzie naszą bazą wypadową na najbliższe dni.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ifaty

Dzień 14
Wypoczynek wśród baobabów
Dzień 14 - Wypoczynek wśród baobabów
Wycieczka na Madagaskar.

Zaraz po śniadaniu relaks nad oceanem. Po południu wizyta w parku, gdzie z bliska przyjrzymy się potężnym baobabom butelkowym i innym roślinom typowym dla klimatu podzwrotnikowego. Spacer po parku będzie też pretekstem do obserwacji licznie występujące tu ptaków i żółwi. Przy okazji skorzystamy z wyjątkowego środka transportu, a mianowicie sarethi, czyli tradycyjnych wozów zaprzężonych w zebu. Nocleg w Ifaty.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ifaty

Dzień 15
Czas na relaks
Dzień 15 - Czas na relaks
Wycieczka na Madagaskar.

Poranek zaczniemy od spokojnego śniadania. Ten dzień przeznaczony jest na relaks. Zatrzymamy się na chwilę, aby nacieszyć się pogodą i oceanem, najeść pysznych ryb i owoców, naładować baterie na dalszą podróż. Dla aktywnych jest możliwość zorganizowania fakultatywnie rejsu lokalnymi “katamaranami” połączonego ze snorkowaniem. Nocleg w Ifaty.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ifaty

Dzień 16
Przelot do Ivato
Dzień 16 - Przelot do Ivato
Wycieczka na Madagaskar.

Po śniadaniu wycieczka na lokalne targowisko i ostatnie zakupy przed odlotem. Następnie transfer na lotnisko. Przelot samolotem lokalnych linii lotniczych Tsaradia do Ivato. Zakwaterowanie w hotelu i wspólne wyjście na kolację.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ivato

Dzień 17
Dzień z Fundacją Ankizy Gasy
Dzień 17 - Dzień z Fundacją Ankizy Gasy
Wycieczka na Madagaskar.

Od rana ruszamy w odwiedziny do Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie najuboższych Malgaszy. Zajrzymy do domostw ludzi, którym pomaga fundacja. Sprawdzimy w jakich warunkach uczą się dzieci i jak spędzają czas wolny. Dowiemy się też na czym polega praca organizacji pomocowych w kraju zaliczanym do najbiedniejszych na świecie i jak można mądrze pomagać. Wieczorem wspólna pożegnalna kolacja i nocleg w Ivato.

Wyżywienie śniadanie
Zakwaterowanie hotel w Ivato

Dzień 18
Wylot z Madagaskaru
Dzień 18 - Wylot z Madagaskaru
Wycieczka na Madagaskar.

Rano śniadanie w hotelu. W połowie dnia przejazd na lotnisko i wylot z portu lotniczego w Ivato do Addis Abeby. Stamtąd przelot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie śniadanie

Dzień 19
Powrót do Polski
Dzień 19 - Powrót do Polski
Wycieczka na Madagaskar.

Rankiem lądowanie w Warszawie i zakończenie wyprawy.

Pobierz program podróży do druku
 
 

Uwagi:

Możemy zorganizować przeloty z innych miast niż Warszawa.

Cenę przelotów podajemy po potwierdzeniu wyjazdu i po imiennej rezerwacji biletów.

Terminy i ceny

Termin
Status
Cena
25.11-13.12.2024
bliski potwierdzenia
7600PLN

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • ---

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • hotele 3* w Antananarywie, Fianarantsoa, Ranohirze (pokoje 2-os.)
 • hotele 2* w Antsirabe (pokoje 2-os.)
 • hotele turystyczne w pozostałych miejscach (pokoje 2-os.)

Transport
Transport:

 • mikrobusami
 • rikszami
 • powozami zaprzężonymi w zebu
 • łodzią po Kanale Pangalanes
 • lokalnym pociągiem

Inne
Inne:

 • usługi lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rezerwatów i parków narodowych
 • przelot wewnętrzny Ifaty - Ivato
 • opiekę pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych Warszawa-Antananarywa i Antananarywa-Warszawa: ok. 4300 PLN
 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 1000 EUR
 • zwyczajowych napiwków: ok. 60 EUR
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach: 700 EUR
 • opłaty wizowej (do uiszczenia na lotnisku po przylocie): 35 EUR
 • wyżywienia nieujętego w programie: ok. 25 EUR/dzień

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Olga Krywult

Szerokie Tory to moje ulubione biuro podróży. Świetna organizacja, nietuzinkowi ludzie, i niepowtarzalne programy.

Opinie naszych klientów

Anna Jarząb

Niezwykłe biuro tworzone przez niezwykłych ludzi. 100% uczciwości, 200% zaangażowania. Długo będziemy pamiętać Sylwestra w Uzbekistanie. Organizacja - doskonała, atmosfera - bezcenna. Ogromna ilość wiedzy i opowieści podanych przez Jędrzeja ze swadą, piękną polszczyzną. To była nasza pierwsza wyprawa z Szerokimi Torami - i, na pewno, nie ostatnia. Dziękujemy!

Opinie naszych klientów

Joanna Feil

Dużo jeżdżę. W różne miejsca. Na zorganizowane wycieczki, samodzielnie też. Mam skalę porównawczą. Z czystym sumieniem stwierdzam, że wyjazd z biurem Szerokie Tory jest jednym z najlepszych, na których byłam. Perfekcyjnie przygotowany, doskonale poprowadzony. Z całego serca polecam. Już mam zarezerwowane dwa następne wyjazdy z nimi 🙂:)

Opinie naszych klientów

Kasia Murawiew

Korzystaliśmy z pomocy Szerokich Torów podczas naszego wyjazdu nad Bajkał. Profesjonalnie i kompetentnie, polecamy!

Opinie naszych klientów

Piotr Golebiowski

Bardzo ogarnięci, kompetentni, pomocni i zwyczajnie sympatyczni ludzie. Serdecznie polecam!

Opinie naszych klientów

Edyta Flis

Wszystko na 5. Trzeba po prostu z nimi pojechać by przeżyć super urlop. Ja na pewno się jeszcze wybiorę.

;