Wizy do Rosji

Wyrobimy dla Ciebie wizy na podróż do Rosji!

Zapewniamy fachową obsługę przy sprzedaży biletów na wszystkie odcinki Transsybu oraz inne połączenia kolei rosyjskich, mongolskich i chińskich. Realizacja skomplikowanych zamówień na przejazdy z wieloma przesiadkami to nasza specjalność.

Zamówienie w trzech krokach:

1. Prześlij nam skan paszportu
i wypełnij FORMULARZ WIZOWY

2. Prześlij nam kurierem lub dostarcz osobiście
paszport i jedno zdjęcie paszportowe 
(wymagania dotyczące zdjęć).

3. Odbierz paszport z wizą (kurier lub odbiór osobisty).

wizy do rosji
wiza rosyjska
rosja - wiza turystyczna
Typ wizy Cena Cena zawiera
Tranzytowa
1-krotna
350 zł opłatę konsularną, opłatę centrum
wizowego, pośrednictwo
Tranzytowa
2-krotna
385 zł opłatę konsularną, opłatę centrum
wizowego, pośrednictwo
Turystyczna
30-dniowa
480 zł opłatę konsularną, opłatę centrum
wizowego, pośrednictwo, voucher
Biznesowa
90-dniowa
685 zł opłatę konsularną, opłatę centrum
wizowego, pośrednictwo,
zaproszenie biznesowe
Biznesowa
365-dniowa
985 zł opłatę konsularną, opłatę centrum
wizowego, pośrednictwo,
zaproszenie biznesowe

Opcjonalnie

 • po wizowaniu dostarczenie paszportu do klienta przez kuriera - 20 zł
 • wymagane przez konsulat ubezpieczenie KL 30 000 EUR – ok. 110 zł (dla wizy 30-dniowej)

Czas realizacji

 • tryb standardowy – 10-14 dni
 • tryb ekspresowy – 4-6 dni (dopłata 210 zł)

Wyrobienie wizy do Rosji to jedna ze spraw, które koniecznie trzeba załatwić przed wyjazdem z kraju. Należy wybrać odpowiedni rodzaj wizy, zgromadzić zestaw niezbędnych dokumentów, wypełnić wniosek, a następnie komplet papierów wraz z oryginałem paszportu złożyć w odpowiednim centrum wizowym. Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę w tym zakresie. Z naszym wsparciem rosyjską wizę załatwisz bez wychodzenia z domu!

Czytaj więcej

Rodzaje wiz

W zależności od charakteru podróży i długości pobytu należy wybrać i aplikować o odpowiedni rodzaj wizy. Najpopularniejsze są wizy turystyczne, o których piszemy więcej w kolejnym punkcie. Inne rodzaje wiz są następujące:

 • tranzytowa, 1-krotna
 • tranzytowa, 2-krotna,
 • biznesowa, wielokrotna, do 90 dni
 • biznesowa, wielokrotna, do 365 dni.

W przypadku tej ostatniej trzeba mieć na uwadze, że jest ona wydawana wyłącznie osobom, które w okresie ostatniego roku odbyły wyjazd do Rosji.

Wiza turystyczna do Rosji

To rodzaj wizy, który jest najpopularniejszy wśród turystów ruszających na wyjazdy do Rosji. Wiza turystyczna może być wystawiona jako jednokrotna lub dwukrotna (np. w razie wjazdu do Mongolii i powrotu przez Rosję). Czas ważności wynosi maksymalnie 30 dni i, co istotne, jest ustalany w przedziałach konkretnych dat (należy je podać, wnioskując o wizę).

W przypadku wnioskowania o rosyjską wizę turystyczną niezbędne jest przygotowanie następujących dokumentów:

 • paszport (ważny minimum 180 dni od daty zakończenia planowanej podróży)
 • wypełniony i odpowiednio wydrukowany cyfrowy wniosek wizowy
 • polisa ubezpieczenia KL na minimum 30 000 EUR, obejmująca terytorium Rosji
 • voucher (od rosyjskiego biura podróży)
 • potwierdzenie rezerwacji (od rosyjskiego biura podróży)
 • zdjęcie paszportowe (spełniające wymogi konsulatów).

Niektóre konsulaty do wyrobienia wiz turystycznych do Rosji wymagają również potwierdzenia opłaconych rezerwacji hoteli na trasie planowanej podróży.

Oczywiście, jeśli zlecisz nam kompleksową obsługę wizową, zgromadzenie i wypełnienie tych wszystkich dokumentów jest po naszej stronie!

Uwaga! W przypadku niektórych regionów Rosji (np. Kamczatka oraz daleka północ) oprócz wizy konieczne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia na pobyt w strefie przygranicznej.

Wiza do Rosji - cena

Cena wizy do Rosji zależna jest od jej rodzaju i czasu ważności. Na ogólny koszt składają się opłata konsularna, opłata centrum wizowego, koszt wystawienia dokumentów przez rosyjskich kontrahentów i ew. koszt naszego pośrednictwa. Konkretny cennik wiz do Rosji podajemy w tabeli.

Rosyjskie wizy na własną rękę

Jeśli wizę do Rosji chcesz wyrabiać na własną rękę, pamiętaj, żeby sprawdzić, do którego centrum wizowego powinieneś złożyć dokumenty, ponieważ obowiązuje rejonizacja. Jeśli składasz papiery w czyimś imieniu, niezbędne jest przygotowanie odpowiednio sformułowanego i podpisanego upoważnienia. Przed wybraniem się do centrum wizowego warto telefonicznie lub mailowo potwierdzić aktualnie obowiązujące szczegółowe wytyczne, bo z biegiem czasu zmieniają się zasady lub ich interpretacja w odniesieniu do fotografii, wzorów polis ubezpieczeniowych, danych zawartych na voucherach lub zaproszeniach oraz sposobu drukowania wniosków wizowych.

Czas oczekiwania na wizę do Rosji

Czas wyrobienia wizy do Rosji przeważnie wynosi nie więcej niż dwa tygodnie - pod warunkiem, że cały proces jest dobrze zorganizowany. Mamy tu na myśli przygotowanie poszczególnych dokumentów, wypełnienie wniosku, złożenie papierów i oczekiwanie na odbiór. Oczywiście, sugerujemy, żeby nie załatwiać tego na ostatnią chwilę, ale wręcz przeciwnie - przystępować do formalności z zapasem czasowym, zapewniającym zachowanie należytego sposobu. Jest to szczególnie ważne, jeśli ktoś wyrabia wizę na własną rękę i nie ma w tym doświadczenia - trzeba liczyć się z tym, że przy pierwszym podejściu do centrum wizowego wniosek zostanie odrzucony z powodu jakiś uchybień natury formalnej. Najwcześniej o wizę do Rosji można aplikować na trzy miesiące przed planowanym wyjazdem.

Wróć do podróży indywidualnych
;