Bajki znad Bajkału

Bajki znad Bajkału

Bajki znad Bajkału

To przetłumaczona na polski pierwsza opowieść z serii Ekologicznie czystych bajek znad Bajkału autorstwa Sofii Buntowskiej - naszej bajkalskiej przyjaciółki. Sofia, z wykształcenia biolog, przez lata pracowała w Rezerwacie Bajkalsko-Leńskim i z bliska obserwowała syberyjską przyrodę. Te obserwacje opisała w formie bajek dla dzieci, w których zawarła spore porcje konkretnej wiedzy o przyrodzie i jej funkcjonowaniu. Mamy plan, żeby wydać po polsku całą serię tych bajek. To są pierwsze próby tłumaczenia - dlatego bardzo prosimy o recenzje, czy dobrze się tego słucha, czy nie jest za nudno, czy jest wystarczająco ciekawie? Im młodsi będą recenzenci, tym cenniejsze dla nas recenzje! Miłego słuchania!


Kwiatek lata

Zapraszamy na bajkę - opowieść o oczekiwaniu, cierpliwości i wyrozumiałości, o naturalnym biegu rzeczy i o tym, że na wszystko przyjdzie czas. Główny bohater to niedźwiadek, który, przebudziwszy się z zimowego snu, próbuje odnaleźć kwiatek świadczący o nadejściu lata.


Jak niedźwiedź żaby wygnał

Tym razem głównym bohaterem jest zdenerwowany kumkaniem żab niedźwiedź, który postanawia je wypędzić z mokradła. Czy to dobry pomysł?


Będziemy uzupełniać ten wpis o nowe nagrania w miarę ich powstawania! Aby nie przegapić naszych nowych filmów, zapraszamy na nasz kanał na YouTube: Szerokie Tory.

;