Kiedy jechać do Uzbekistanu?

Kiedy jechać do Uzbekistanu?

Kiedy jechać do Uzbekistanu?

Najlepiej wybrać się do Uzbekistanu w okresie wiosennym lub jesiennym: od kwietnia do maja oraz we wrześniu. To właśnie w tym okresie organizujemy nasze wyprawy!


Dlaczego wtedy warto jechać do Uzbekistanu?

Pogoda ma największe znaczenie! W czasie wakacyjnym upał jest ciężki do zniesienia. Zwiedzanie w temperaturze 35 stopni jest bardzo wyczerpujące i zabiera przyjemność podróżowania. Rekordowe temperatury miały miejsce w 2021 roku, termometry wskazywały wtedy prawie 50 stopni celsjusza! Natomiast zimą temperatura osiąga około 5 stopni w dzień, a w nocy spada nawet poniżej zera!

W Uzbekistanie wiosną i jesienią słońce dopisuje, a temperatury w dzień sięgają około 25-30 stopni. Jest to idealna pogoda, aby w pełni wykorzystać czas na eksplorowanie Uzbekistanu!

Dodatkowym ogromnym atutem wyjazdów jesiennych jest różnorodność dojrzewających owoców i warzyw w tym terminie. Lokalne stoiska uginają się pod ciężarem soczystych i nieco odmiennych owoców od tych co znamy na co dzień.

Zaletą podróżowania przed lub po sezonie jest oczywiście mniejsza liczba turystów. Miasta są mniej zatłoczone, a do turystycznych obiektów nie ma kolejek. 

Uzbekistan to perła Azji Środkowej, wzbudza zachwyt swoją bogatą historią, dziedzictwem kulturowym i malowniczymi krajobrazami. Świadomość plusów i minusów podróżowania w różnych terminach pozwala wybrać najlepszy dla siebie termin wyprawy, tak aby w pełni doświadczyć wszystkich atrakcji Uzbekistanu. 


;