Kolej Transsyberyjska online

Kolej Transsyberyjska online

Kolej Transsyberyjska online

To najdłuższa linia kolejowa na świecie i jednocześnie legendarny szlak podróżniczy. Kolej Transsyberyjska pozwala odwiedzić fascynujące miejsca, sprzyja niezwykłym spotkaniom z ludźmi i wzbudza masę pozytywnych emocji. Dzięki niej można obserwować, jak zmienia się świat za oknem i jednocześnie doświadczyć domowej atmosfery w wagonie.

Naszymi opowieściami zabierzemy Was w kolejową podróż z Moskwy do Pekinu. Po drodze jak w kalejdoskopie będą zmieniać się krajobrazy, miejscowości i kultury mijanych nacji.

Pokażemy najciekawsze miejsca na trasie: te najsłynniejsze oraz mało oczywiste, pełne zabytków miasta oraz zachwycające pejzaże Bajkału czy mongolskich stepów. Prawosławne cerkwie Rosjan, tatarskie meczety, święte miejsca syberyjskich szamanistów oraz świątynie buddyjskie.

Będziemy opowiadać o tym, jak w praktyce wygląda podróż Koleją Transsyberyjską: jakie są wagony, jak zachowują się pasażerowie i jak wygląda życie w pociągu mknącym przez Syberię. Pokażemy jego atmosferę i koloryt. Opowiemy o jedynym w swoim rodzaju transsyberyjskim doświadczeniu ogromu eurazjatyckich przestrzeni.


WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU ONLINE


Prelegenci:

Alicja i Jędrzej Łukowscy - pierwszy raz wsiedli do Transsybu w 2005 r., jadąc "po studencku" nad Bajkał. Później wielokrotnie podróżowali Koleją Transsyberyjską, przemieszczając się na wymianę studencką w Irkucku, ruszając na zimową eksplorację Bajkału i prowadząc grupy turystyczne. Pociągiem docierali również do Mongolii i do Chin.

Są autorami książki "Bajkał. Przewodnik turystyczny". Prowadzą Biuro Podróży Szerokie Tory. W wolnych chwilach bawią się z dwiema córkami i uprawiają ogród warzywny, rozmyślając, czy da się jakoś zrozumieć Rosję.


Wydarzenie jest biletowane. Opłata to symboliczne 5 zł (zapłacone na stronie Facebooka - TUTAJ) lub 8 zł za dostęp kupiony w naszym sklepie internetowym - TUTAJ.


Z góry dziękujemy za udział w wydarzeniu i okazane nam wsparcie przy jego organizacji!

;