Wycieczki marzeń - od Petersburga po Kamczatkę!

Wycieczki marzeń - od Petersburga po Kamczatkę!

Wycieczki marzeń - od Petersburga po Kamczatkę!

Fotografia: Widok z Zatoki Ajaja - plaża, morze, góry - wymarzone wakacje

Rozległe przestrzenie Rosji, rozciągające się od Petersburga na zachodzie po Kamczatkę na Wschodzie, obejmujące zabytkowe miasta, dziką przyrodę Syberii i takie cuda natury jak jezioro Bajkał, to idealne miejsca, żeby zrealizować swoją podróż marzeń. Wśród naszych propozycji znajdziecie między innymi wyjazdy aktywne i wycieczki kolejowe.

Gdzie na wakacje?

To pytanie wiele osób zadaje sobie bezpośrednio po powrocie z poprzedniego wyjazdu. Zwykle sugerujecie się rekomendacjami znajomych, wypatrujecie ciekawych miejsc na mapie, dajecie się zainspirować podróżniczym książkom i filmom. My chcemy zwrócić Waszą uwagę na miejsca położone w krainach, gdzie pociągi jeżdżą po torach o szerokim rozstawie. W zależności od pasji i upodobań na wyprawę marzeń możecie wybrać się do Moskwy lub Petersburga, na rejs wielką syberyjską rzekę Jenisej albo na zwiedzanie okolic jeziora Bajkał. Pytacie dalej: gdzie wyjechać? Odpowiadamy: na aktywne wyjazdy w góry Syberii albo na polowanie na zorze polarne na półwyspie Kolskim.

Fotografia: Zachód słońca na peronie

Wycieczki kolejowe

Przejazd legendarną Koleją Transsyberyjską to dla wielu turystów prawdziwa podróż marzeń. Naszych klientów zabieramy na przekrojowe trasy z Moskwy do Władywostoku oraz z Moskwy przez Mongolię do Pekinu. W obu przypadkach taka wyprawa nie polega tylko na siedzeniu w wagonie i patrzeniu przez okno. Wręcz przeciwnie - na każdym kroku korzystamy z okazji, żeby wysiąść z pociągu i ruszyć na zwiedzanie ciekawych miejsc, które znajdują się przy trasie kolei. Następnie zajmujemy miejsca w kolejnym składzie i jedziemy do następnych atrakcji. Tak organizowane wycieczki kolejowe to znakomita okazja, żeby poznać interesujące punkty rozrzucone po wielkich przestrzeniach Rosji i jej sąsiadów! Podróżowanie kolejami, a szczególnie Bajkalsko-Amurską Magistralą, pozwala nam zabierać Was w rejony praktycznie niedostępne dla turystów przyzwyczajonych transportu lotniczego i autokarowego.

Fotografia: trekking na Syberii do Czarskich Piasków

Wyjazdy aktywne

Naszą specjalnością od lat jest organizacja wyjazdów aktywnych dla tych, którzy wyprawę marzeń łączą z górami i ruchem na świeżym powietrzu. Organizujemy trekkingi w górach położonych wokół Bajkału oraz na szlakach w innych górach Syberii, m.in. na Czarskich Piaskach - wielkich wydmach położonych w rejonie gór Kodar. Nad Syberyjskie Morze, jak mawiają o Bajkale, jeździmy również zimą, gdy jego tafla jest skuta lodem. Dla aktywnych ludzi, który nie zastanawiają się, gdzie na wczasy, ale marzą o ekstremalnych przeżyciach, organizujemy piesze przejście po lodzie Bajkału z noclegami pod namiotami wśród iście zimowych krajobrazów. Osobną kategorią są aktywne wyjazdy na Kamczatkę, które wśród miłośników gór znajdują się na liście wypraw marzeń. To idealna odpowiedź dla turystów, którzy zastanawiają się, gdzie wyjechać, żeby trafić do dzikiej krainy wulkanów.

Fotografia: Panorama wyspy Olchon nad Bajkałem

Podróż marzeń nad Bajkał

Dla wielu to właśnie Bajkał - wielkie jezioro położone w sercu Syberii - znajduje się wysoko na liście wycieczek marzeń. Zastanawiacie, gdzie na wakacje można wybrać się nad Syberyjskie Morze? Bajkał zapewnia wiele różnorodnych możliwości zwiedzania i wypoczynku. Na podstawie najciekawszych z nich ułożyliśmy trasy zwiedzania tego regionu, które od lat cieszą się popularnością wśród turystów, którzy na pytanie: "gdzie na wczasy" udzielili sobie jakże oryginalnej odpowiedzi: "na Syberię!".

Oryginalne pomysły na wakacje

Chociaż wielkie syberyjskie rzeki niekoniecznie muszą się z tym kojarzyć, to miejsce, gdzie na wczasy wybierają się miłośnicy rejsów, przyrody, rozległych przestrzeni i wypraw w miejsca, gdzie nie było jeszcze nikogo ze znajomych. Tak, dla wielu wycieczką marzeń może być turystyczny rejs po Jeniseju, rozpoczynający się w okolicach Norylska za kręgiem polarnym, a kończący w okolicach Krasnojarska na południu Syberii. Równie oryginalna jest zimowa propozycja wyjazdu w okolice Murmańska, którego głównym celem jest podziwianie zorzy polarnej. To podróż marzeń dla osób chcących na własne oczy zobaczyć to niesamowite zjawisko przyrodnicze.

Fotografia: Zmierzch w Moskwie z widokiem na Plac Czerwony i Sobór Wasyla

Wycieczki marzeń do Petersburga i Moskwy

Miasta w europejskiej części Rosji, czyli przede wszystkim Petersburg i Moskwa, to miejsca, gdzie na wakacje można ruszyć w poszukiwaniu zabytków i na spotkania z kulturą. Spośród rosyjskich miast największe wrażenie na przybyszach z Zachodu robi słynny Sankt Petersburg. Niegdysiejsza stolica zachwyca oryginalną atmosferą, siatką rzek i kanałów oraz wspaniałą, zwartą i jednolitą zabudową centrum, a także nadzwyczaj europejskim charakterem. Petersburg to miast pełne wspaniałych zabytków, ale również zachęcające do spacerów i cieszeniem się artystycznym klimatem tego ośrodka.

Z kolei Moskwa to wielka metropolia, zatłoczona i pełna zgiełku. Jednak turyści bez trudu trafią tam do miejsc bardzo cennych z punktu widzenia historii oraz do zabytków na tle których, obowiązkowo trzeba sobie zrobić zdjęcie. Nie brakuje tam również pięknych parków, gdzie można wypocząć po intensywnym zwiedzaniu.


;