> Strona główna / Artykuły / Bajkalskie slajdy w Owińskach!
2019-01-25 21:25:17
Bajkalskie slajdy w Owińskach!
NOWY TERMIN - 18.02.2019! W połowie lutego zapraszamy do Owińsk na pokaz "Bajkał - w krainie lodu". Zaproszeniu od Sąsiadów nie mogliśmy odmówić!

 

W poniedziałek 18 lutego o godzinie 17:00 będziemy w Owińskach. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o najstarszym, najgłębszym, najczystszym i najbardziej niesamowitym jeziorze świata - Bajkale. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów...

Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na zimową podróż po "Świętym Morzu Syberii", w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.
 
 
Prelegenci: Alicja i Jędrzej Łukowski - od lat podróżują po Rosji, najczęściej bywają nad Bajkałem i podróżują trasą Kolei Transsyberyjskiej. Są autorami przewodnika turystycznego "Bajkał i góry Przybajkala", którego trzecie wydanie jest przygotowywane do druku. Na co dzień pracują w biurze podróży Szerokie Tory. Ala organizuje wyjazdy, a Jędrzej prowadzi grupy turystyczne m.in. po Syberii. W wolnych chwilach uprawiają ogród warzywny, rozmyślając, czy da się jakoś zrozumieć Rosję.
© Szerokie Tory 2013 | All Rights Reserved
Designed & Developed insidedreams