Kirgistan - co warto kupić i przywieźć?

Kirgistan - co warto kupić i przywieźć?

Kirgistan - co warto kupić i przywieźć?

Podczas podróży po Kirgistanie, warto zwrócić uwagę na unikalne produkty i pamiątki, które doskonale oddają lokalną kulturę. Oto kilka propozycji, które mogą stanowić doskonałe pamiątki z Kirgistanu:

Wyroby z filcu

Szyrdaki i alakizy to najbardziej charakterystyczne wyroby rzemieślnicze w Kirgistanie. To pięknie zdobione filcowe dywany, dywaniki, poduszki czy nakrycia mebli, które są nie tylko praktyczne, ale stanowią również prawdziwie oryginalną pamiątkę z podróży.

Tradycyjne kirgiskie kapcie

Kirgistan słynie z ręcznie robionych, wygodnych i kolorowych kapci z filcu. Są ciepłe, wygodne, a do tego zdobione w bardzo charakterystyczny sposób.Kirgiskie instrumenty muzyczne

Miłośnicy muzyki mogą zainteresować się tradycyjnymi kirgiskimi instrumentami. Najciekawszy z nich do komuz, czyli rodzaj trzystrunowej, bezprogowej gitary o niewielkim pudle rezonansowym. A jeśli komuz okaże się za duży, to warto kupić drewnianą lub metalową drumlę. Kirgiskie instrumenty to autentyczne i niezwykłe pamiątki dla melomanów.

Kirgiskie przyprawy

Pasjonaci kuchni mogą zainteresować się kirgiskimi przyprawami. Na bazarach w Biszkeku można kupić sprzedawane na wagę mieszanki przypraw do tradycyjnych środkowoazjatyckich dań oraz poszczególne przyprawy oraz lokalne zioła.Suszone owoce

To jeden z kirgiskich rarytasów. Najpopularniejsze są rodzynki i morele, ale na bazarach można również kupić inne gatunki owoców. Przed zakupem sprzedawcy zachęcają do degustacji oferowanych produktów.


Kirgistan oferuje nie tylko malownicze widoki górskie i unikalne tradycje, ale można tam także nabyć szereg produktów, które stanowią doskonałe pamiątki z podróży. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wędrówki po górach czy zwiedzasz tradycyjne bazary, w Kirgistanie z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego, co chcesz zabrać ze sobą do domu.


;