KAMCZATKA ZIMĄ

Morze śniegu w krainie ognia

KAMCZATKA ZIMĄ

KAMCZATKA ZIMĄ

Morze śniegu w krainie ognia

O podróży

Wyprawa na Kamczatkę to niemałe wyzwanie, szczególnie zimą! Ale tylko zimą można wykąpać się w gorących źródłach, by zaraz potem schłodzić się w zaspie świeżego puchu. Tylko zimą można tu pojeździć psimi zaprzęgami z widokiem na aktywne wulkany. I tylko zimą można zrobić grilla na stoku narciarskim.

Przed nami

 • „morze" śniegu
 • gorące źródła z widokiem na wulkany
 • kultura i folklor rdzennych mieszkańców Kamczatki
 • przejażdżka psimi zaprzęgami
 • zwiedzanie Pietropawłowska Kamczackiego
 • obserwowanie lwów morskich
 • kawior i wędzone łososie
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Program podróży

Dzień 1
Przelot
Dzień 1 - Przelot
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Kamczatkę z przesiadką w Moskwie.


Zakwaterowanie noc w samolocie

Dzień 2
Spotkanie z Koriakami
Dzień 2 - Spotkanie z Koriakami
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Przylot do Jelizowa w godzinach porannych. Przy dobrej pogodzie od razu zauważymy majestatyczne kształty wulkanów Awaczyńskiego i Koriackiego. Nasze pierwsze kroki skierujemy do koriackiej osady, gdzie bliżej poznamy styl życia i zwyczaje rdzennych ludów Kamczatki. Posileni gorącą zupą z dziczyzny ruszymy na przejażdżkę psimi zaprzęgami. Po południu zakwaterowanie w hotelu w Paratunce. Kolacja i pierwsza okazja, by wykąpać się w gorących źródłach pod gołym niebem.

Wyżywienie obiad, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dzień 3
Skuterami na Przełęcz Wiluczyńską
Dzień 3 - Skuterami na Przełęcz Wiluczyńską
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Po śniadaniu ruszymy skuterami śnieżnymi w górę rzeki Paratunka (skutery prowadzą przewodnicy, turyści jadą w saniach - dot. wszystkich dni wycieczki). Będziemy poruszać się głęboką doliną prowadzącą na Przełęcz Wiluczyńską, z której roztacza się piękny widok na Wulkan Goriełyj i Mutnowską Sopkę. W drodze powrotnej przespacerujemy się do podnóża wodospadu, który o tej porze roku zazwyczaj tworzy finezyjne formy lodowe. A w czasie pikniku spróbujemy lokalnych przysmaków na świeżym powietrzu - będzie czerwona ikra, wędzony łosoś i ciepła herbata z miejscowych ziół. Powrót do Paratunki na nocleg i kolację.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dni 4-5
Dolina gorących źródeł
Dni 4-5 - Dolina gorących źródeł
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Dwudniowa wycieczka w dolinę rzeki Bannoj, gdzie na przestrzeni 1,5 km kw. wypływa ponad pół tysiąca gorących źródeł. Niektóre z nich przybierają formę fontann, inne gejzerów, pozostałe to idealne do kąpieli jeziorka. Początek trasy pokonamy mikrobusem, następnie przesiądziemy się na skutery śnieżne i opuścimy utarty szlak, zagłębiając się w dzikie i rzadko odwiedzane okolice. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, kolacja i rozgrzewające kąpiele pod gwiazdami. Drugiego dnia rano okazja, by samodzielnie pojeździć skuterem po okolicy (fakultatywnie). Po południu powrót do Paratunki.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dzień 6
Na nartach wśród wulkanów
Dzień 6 - Na nartach wśród wulkanów
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Ten dzień spędzimy w narciarskim kurorcie “Mroźna Góra”, w okolicy Jelizowa. Wjedziemy wyciągiem na punkt widokowy, z którego roztacza się niesamowity widok na pobliskie wulkany Awaczyński i Kozielski oraz potężny masyw Koriackiej Sopki (ponad 3400 m n.p.m.). Dla chętnych możliwość wypożyczenia sprzętu i spróbowania swoich sił w jeździe na nartach lub snowboardzie w otoczeniu wspaniałego wulkanicznego krajobrazu. W połowie dnia grill z szaszłykami. Powrót na nocleg, kolację i rozgrzewającą kąpiel w bani.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dzień 7
Wycieczka na Przełęcz Awaczyńską
Dzień 7 - Wycieczka na Przełęcz Awaczyńską
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Awaczyńskiej Sopki - jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Skuterami śnieżnymi wespniemy się na Przełęcz Awaczyńską (1256 m n.p.m.) oraz na szczyt Wielbłądziej Góry, skąd można podziwiać rozległą panoramę okolicy. Obiad zjemy na stokach wulkanu z widokiem na dolinę rzeki Awacza, Zatokę Awaczyńską i Pietropawłowsk Kamczacki. Przy dobrej pogodzie, dostrzeżemy także zimne wody Pacyfiku. Powrót na nocleg i kolację do Paratunki.

Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dzień 8
Zwiedzanie Pietropawłowska Kamczackiego
Dzień 8 - Zwiedzanie Pietropawłowska Kamczackiego
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Całodniowa wycieczka do zaśnieżonego Pietropawłowska Kamczackiego. Z przewodnikiem zobaczymy najciekawsze miejsca stolicy półwyspu (jeśli nie zasypie ich śnieg, a mogą tu spaść nawet 2 metry śniegu jednego dnia), przespacerujemy się po nabrzeżu, zajrzymy do nielicznych sklepów z pamiątkami. Odwiedzimy też kolonie lwów morskich, które zimę spędzają nad Zatoką Awaczyńską na terenie miasta. Nocleg i pożegnalna kolacja w Paratunce.

Wyżywienie śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie hotel w Paratunce

Dzień 9
Powrót do Polski
Dzień 9 - Powrót do Polski
Wycieczka: Kamczatka zimą.

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Po drodze zatrzymamy się na miejscowym rynku, by zakupić kamczackie przysmaki, takie jak czerwony kawior, wędzone łososie czy kraby. Lot do Warszawy z przesiadką w Moskwie.

Wyżywienie śniadanie

Pobierz program podróży do druku
  Pobierz informacje praktyczne dla turystów

Uwagi:

Realizacja programu uzależniona jest od warunków pogodowych. W przypadku trudnych warunków panujących na trasie, będzie realizowany alternatywny program.

Pobyt na Kamczatce możliwy jest tylko po uzyskaniu specjalnego pozwolenia od władz rosyjskich. Dlatego prosimy o zgłoszenia przynajmniej 3 miesiące przed rozpoczęciem wyjazdu. W późniejszym terminie będziemy starać się wyrabiać pozwolenia indywidualnie.

Terminy i ceny

WYJAZDY DO ROSJI ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

Cena zawiera

Przeloty
Przeloty:

 • Warszawa - Moskwa – Pietropawłowsk Kamczacki
 • Pietropawłowsk Kamczacki - Moskwa - Warszawa

Ubezpieczenie
Ubezpieczenie:

 • KL 40 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • bagaż 1 000 PLN

Wyżywienie
Wyżywienie:

 • śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem (S – śniadanie, O – obiad, K – kolacja)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

 • pensjonat w Paratunce (pokoje 2-os. z łazienkami, dostęp do basenów z gorącą wodą)
 • baza turystyczna w dolinie rzeki Bannoj (pokoje wieloos., łóżka piętrowe, prysznic i toalety wspólne)
 • opcjonalnie, przy dobrej pogodzie 7. dnia - baza turystyczna na Przeł. Awaczyńskiej (pokoje wieloos., łóżka piętrowe, bania, toalety wspólne)

Transport
Transport:

 • mikrobusami
 • skuterami (skutery prowadzą przewodnicy, Turyści jadą w saniach)

Inne
Inne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rezerwatów i parków narodowych
 • opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników
 • koszty wizowania
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • pakietu lokalnych usług turystycznych i atrakcji: 300 USD
 • zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach: 1200 PLN
 • atrakcji fakultatywnych: przejażdżka skuterem śnieżnym, jazda na nartach (ok. 35 USD/dzień)
 • wyżywienia nieujętego w programie

Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów

Joanna Feil

Dużo jeżdżę. W różne miejsca. Na zorganizowane wycieczki, samodzielnie też. Mam skalę porównawczą. Z czystym sumieniem stwierdzam, że wyjazd z biurem Szerokie Tory jest jednym z najlepszych, na których byłam. Perfekcyjnie przygotowany, doskonale poprowadzony. Z całego serca polecam. Już mam zarezerwowane dwa następne wyjazdy z nimi 🙂:)

Opinie naszych klientów

Joanna Olejnik

Bardzo dobre biuro podróży. Polecam wszystkim! Wyprawy nad Bajkał nie da się zapomnieć.

Opinie naszych klientów

Roman

To już trzy lata jak byłem z Waszym biurem nad Bajkałem. Wtedy to był mój prezent na 70-te moje urodziny. Zostały miłe wspomnienia, do których stale powracam. PS. Jeszcze mam nasiona limby, z których robię Limbówkę.

Opinie naszych klientów

Olga Krywult

Szerokie Tory to moje ulubione biuro podróży. Świetna organizacja, nietuzinkowi ludzie, i niepowtarzalne programy.

Opinie naszych klientów

Tomek Woźniak

Za nami już dwie wyprawy z "Szerokimi Torami", mogę więc śmiało powiedzieć, że ekipa trzyma bardzo dobry poziom. W obu podróżach towarzyszyli nam świetnie przygotowani i doświadczeni przewodnicy, a sam program był dopasowany optymalnie pod zwiedzanie. Grupy są kameralne, co sprawia, że podróż z taką ekipą się nie nudzi. Zdecydowanie jeszcze nie raz skorzystamy z oferty Szerokich Torów :)

Opinie naszych klientów

Agnieszka Cybulska

Tegoroczne wakacje spędziłam z przyjaciółmi w Mongolii i nad Bajkałem w Rosji. Zazwyczaj planujemy całość wyjazdu samodzielnie, ale tym razem ze względu na specyfikę miejsc docelowych (szczególnie Mongolii, gdzie poruszać się samodzielnie nie sposób) zdecydowaliśmy się na pomoc biura Szerokie Tory. I to był strzał w przysłowiową dziesiątkę! Wszystko przebiegło perfekcyjnie. Chociaż nie mieliśmy pilota z biura to i tak cały czas czuliśmy się zaopiekowani. Jak miał na nas czekać kierowca to czekał. Jak inna grupa z biura była w pobliżu to mogliśmy do nich dołączyć. Jak przewodniczka w Mongolii miała nagły przypadek woreczka żółciowego, to już kolejnego poranka dołączyła do nas jej zastępczyni. Dodatkowo widać i czuć, że biuro się zna i kocha te kierunki. Pani Alicja zawsze cierpliwie służyła dobrą radą i wskazywała co ciekawego można zobaczyć czy smacznego zjeść. Polecam bardzo gorąco!!! I dziękuję!!!

;