5 największych atrakcji trasy Moskwa-Władywostok

5 największych atrakcji trasy Moskwa-Władywostok

5 największych atrakcji trasy Moskwa-Władywostok

"Moskwa - Władywostok koleją" to trasa, która przecina całą Rosję z zachodu na wschód. Podróżując w naszej grupie, zobaczycie masę niesamowitych widoków, odwiedzicie piękne miejsca i doświadczycie niebanalnych podróżniczych przeżyć. W tym poście prezentujemy 5 największych atrakcji, które budują program naszej wyprawy Koleją Transsyberyjską.


1. Jezioro Bajkał


Bajkał to perła syberyjskiej przyrody. Gigantyczne jezioro ma ponad 600 km długości, a przezroczystość wody wynosi 40 m! Podczas tej wyprawy zobaczycie północne wybrzeża Bajkału, niemal pozbawione cywilizacji, dzikie i rzadko odwiedzane przez turystów, ale pełne niewysłowionego uroku.


2. Władywostok


Władywostok to kosmopolityczny ośrodek nad brzegiem Pacyfiku, w którym zapomnicie, że jesteście jeszcze w Rosji! Nieprzypadkowo mówi się, że to rosyjskie San Francisco. W sympatycznym centrum pospacerujemy gwarnymi deptakami, pójdziemy na miejską plażę i wybierzemy się na spacerowy rejs po portowych zatokach z podziwianiem wielkich podwieszanych mostów.


3. Czarskie Piaski


To jedna z najbardziej niedocenionych atrakcji turystycznych w Rosji, odwiedzana tylko przez nieliczne grupy. Wielkie wydmy wspaniale kontrastują tam z czarnymi grzbietami gór Kodar. Jedyny sposób, żeby tam dojechać, to podróż Bajkalsko-Amurską Magistralą przez dzikie krajobrazy Syberii.


4. Tomsk


Do Tomska także zagląda niewielu turystów, a to błąd! To prowincjonalne syberyjskie miasto kryje w sobie masę niesamowitych zabytków drewnianej architektury, które tworzą jego niepowtarzalną atmosferę. Tylu urokliwych drewnianych domków i tak wspaniałych zdobień wykonanych w drewnie nie zobaczycie nigdzie indziej!


5. Moskwa


Rosyjska stolica to jedna z europejskich metropolii, które chociaż raz w życiu trzeba zobaczyć. Choćby po to, żeby zrobić sobie klasyczne zdjęcie na moście z zabudowaniami Kremla i wieżami soborów w tle.


➡️ Sprawdź program wyprawy!

➡️ Zobaczy film o tej podróży!


;