Do Kirgistanu we wrześniu!

Do Kirgistanu we wrześniu!

Do Kirgistanu we wrześniu!

Do naszej oferty dorzuciliśmy już czwarty termin wyjazdu do Kirgistanu. Piękne okolice jeziora Issyk-kul będziemy przemierzać w pierwszej połowie września, czyli w najbardziej fotogenicznym okresie roku.


Dni będą krótsze niż latem i będzie nieco chłodniej. Za to warunki do fotografowania będą znakomite! Przebarwiające się jesiennie drzewa i przyprószone śniegiem szczyty w niskim świetle będą wspaniale wyglądać na Waszych zdjęciach.

Po czerwcowym wyjeździe wprowadziliśmy kosmetyczne zmiany do naszego programu wycieczki do Kirgistanu. Dwie noce (zamiast jednej) spędzamy na farmie Dżajczy. Gościnni Kirgizi wprowadzają tam nas w tajniki tradycyjnej hodowli zwierząt. Objadamy się pysznościami pochodzącymi z ekologicznego gospodarstwa i wszystkimi zmysłami chłoniemy piękno otaczających nas łąk i wzniesień. W tej okolicy wynajmujemy też auta terenowe z kierowcami, którzy zawożą nas w wyższe partie gór, by tam cieszyć się dziką przyrodą Tien-szanu.

Już teraz zapraszamy do zapisów na wyjazdy w 2023 roku. Terminy są dostępne na stronie wyprawy: https://szerokietory.pl/wyprawa/kirgistan


Poniżej kilka zdjęć z czerwcowego wyjazdu do Kirgistanu:

Wśród gościnnych Kirgizów nad jeziorem Songkol.Malownicza okolica jeziora Songkol.

Wędrówka po bajecznie kolorowym kanionie Skazka.Kolacja w kirgiskiej jurcie.Spacer w dolinie Dżety-oguz.

W Tien-szanie, czyli w "górach niebiańskich".

;