Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Co warto zobaczyć w Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia to kraina wyjątkowa. Wysokie góry wyrastają tu wprost z oceanicznych wybrzeży. Malownicze doliny meandrują daleko w głąb lądu. Zielone pagórki kontrastują z kosmicznymi kolorami wulkanów i geotermalnych jeziorek. Tłem wszystkiego są niesamowite układy chmur powstające na styku morza i gór. Zachwyt nie opuszcza nas ani na chwilę, uśmiech nie znika z ust. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki do Nowej Zelandii? Gdzie wskaźnik zachwytu dojdzie do maksimum? Oto subiektywna lista miejsc, które najchętniej zwiedzamy w kraju długiej białej chmury:


Milford Sound

Niezwykle malowniczy fiord położony na skraju Wyspy Południowej, z dala od siedzib ludzkich, w otoczeniu dzikich gór porośniętych gęstymi deszczowymi lasami. 
Tę perłę nowozelandzkiej przyrody zwiedzamy z pokładu statku, skąd podziwiamy polodowcowe krajobrazy fiordu, góry wyrastające wprost znad tafli wody i niesamowite wodospady! Gdy zobaczysz już większość przyrodniczych atrakcji Nowej Zelandii, to miejsce i tak zrobi na Tobie wielkie wrażenie.
Tekapo

To jedno z najbardziej urokliwych miejsc, w których będziemy nocować podczas podróży po Nowej Zelandii: osada Tekapo nad jeziorem o identycznej nazwie. 
Atmosferę tego miejsca tworzy turkusowa tafla jeziora Tekapo, która perfekcyjnie komponuje się tam z ciemnymi barwami ostrych grzbietów Alp Południowych - to one wraz z niezwykłymi układami chmur stanowią tło krajobrazów. Późną wiosną - czyli naszą jesienią - na pierwszym planie pojawiają się różnokolorowe i kwitnące jak szalone łubiny. Całość widoków uzupełniają różne odcienie zieleni łąk i lasów...
Mount Cook

W sercu nowozelandzkich Alp Południowych podziwiać można majestatyczną sylwetkę góry Cooka - najwyższego szczytu Nowej Zelandii. To na jej stokach wspinał się Edmund Hillary zanim zdobył Mont Everest. Podczas wycieczki do Nowej Zelandii wybierzemy się nad jezioro i lodowiec Hookera, skąd roztacza się widok na najwyższy masyw Wyspy Południowej. Spragnieni jeszcze piękniejszych widoków i odrobiny adrenaliny mogą oblecieć tę majestatyczną górę śmigłowcem!
;