Nowa trasa - Turcja trekkingowo

Nowa trasa - Turcja trekkingowo

Nowa trasa - Turcja trekkingowo

Nad morze, czyli w góry! Zapraszamy na wyjątkowy wyjazd, podczas którego poznacie nieoczywiste oblicza Turcji. Czekają nas wędrówki szlakami, które łączą malownicze turkusowe zatoczki, kameralne plaże i ruiny starożytnych miast.

Będziemy zachwycać się aromatem piniowych lasów, widokami skalistych klifów i bezkresem morza, oddychać świeżym powietrzem i cieszyć się życiem w górach. Nie zabraknie chwil na relaks nad wodą i wspaniałej tureckiej kuchni!


Przed nami:

  • wędrówki Szlakiem Licyjskim
  • widoki wspaniałych wybrzeży
  • zwiedzanie starożytnych miast
  • zachody słońca na pięknych plażach
  • rejs jachtem
  • bogata i różnorodna turecka kuchnia
  • relaks na kameralnych plażach


Wyprawa prowadzi Szlakiem Licyjskim łączącym Antalyę z Fethiye. Turecką przygodę rozpoczniemy w stolicy Riwiery Tureckiej malowniczo położonej u stóp gór Taurus - Antalyi. Po krótkim zwiedzaniu wyruszymy na szlak. Będziemy wędrować wśród antycznych ruin licyjskiego miasta, zobaczymy też wyjątkowe "wieczne ognie" - miejsca naturalnego wypływu gazu ziemnego zwane Chimerami. Przemierzymy górzysty Park Narodowy Beydağlar, wybierzemy się do Kaş wzdłuż uroczej zatoki Limanagzi, przemierzymy okolice ukrytego przed światem Kabak. Na koniec dotrzemy do Miasta Duchów czyli Kayaköy, skąd wyruszymy na szlak po raz ostatni, by dotrzeć nad lagunę w gwarnym Ölüdeniz.

Będziemy zatrzymywać się w kameralnych pensjonatach, gdzie wśród przepięknych krajobrazów zregenerujemy siły, wpatrując się w morze. Na stołach nie zabraknie specjałów tureckiej kuchni, w szklance zawsze będzie mocna herbaty a falująca woda będzie zapraszać nas do kąpieli. W końcu będziemy nad morzem, czyli w górach - trudno o lepsze warunki do aktywnego wypoczynku!

Program wyjazdu: TREKKING W TURCJI

;