Szerokie Tory mecenasem letnich festiwali!

Szerokie Tory mecenasem letnich festiwali!

Szerokie Tory mecenasem letnich festiwali!

Z radością i dumą informujemy, że nasze biuro zostało mecenasem strategicznym dwóch przepięknych wydarzeń: podróżniczego Festiwalu Powsinóg (8-10.06.2023) oraz festiwalu literackiego Patrząc na Wschód (10-14.08.2023)!

Czym wyróżniają się te festiwale na tle innych tego rodzaju imprez? Magią atmosfery - odbywają się one bowiem na terenie ponad stuletniego gospodarstwa, które kiedyś należało do staroobrzędowców, którzy przyjechali z Rosji na te tereny około 1778 roku i założyli Budę Ruską. Można więc powiedzieć, że to miejsce jest - dosłownie i w przenośni - przesiąknięte magią Wschodu.

Festiwal literacki Patrząc na Wschód, jak i Festiwal Powsinóg to imprezy rodzinna: na spotkania przychodzą ludzie z dziećmi, przyjeżdżają kamperami, parkują na pobliskiej łące, kto ma psy, ten przychodzi z psami, atmosfera imprezy jest luźna i swobodna: nikt nikogo do niczego nie zmusza, nikt nie patrzy, jak kto jest ubrany, liczy się słowo, film, obraz, fotografia... 

Oczywiście wstęp na wszelkie spotkania, pokazy filmów i pokazy slajdów jest bezpłatny. 

Podróżniczy Festiwal Powsinóg rusza już za miesiąc. W programie znalazły się m.in. prelekcje Piotra Malczewskiego o Bajkale i Michała Milczarka o mieszkańcach syberyjskiej Dalekiej Północy. My będziemy mieli zaszczyt podzielić się opowieściami z Australii i Nowej Zelandii oraz z Kirgistanu. Poprowadzimy też warsztaty o podróżowaniu z dziećmi.

No i tradycyjnie będziemy obierać pyry na ganku Malczewskich, gotować zupy, palić w czarnej bani i kąpać się w Czarnej Hańczy.A jeśli chcecie dołączyć do grona mecenasów festiwali, to zapraszamy tutaj:

https://zrzutka.pl/mvdnp5

Więcej informacji: 

Festiwal literacki Patrząc na Wschód 

Buda Ruska 16. Agroturystyka i nie tylko

;